PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Diyetisyenle beslenme ve diyetetik uzmanı arasındaki fark nedir?
12 34
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir19:10, 25 Temmuz 2011 
beslenme ve diyetetik için yuksekokuldan mezun olup üzerine mastır yaparak kendine muayene açan biri varsa cevap verebilirmiii lütfennnn..? aradaki fark sadece yuksekokuldan mezun olanın mastır yapmamış sayılmasımıı simdiden teşekkürlerr...??????????
Cevap
Misafir16:56, 27 Temmuz 2011 
ne alaka anlayamadım.Bir defasında sağlık meslek yüksekokulu diiiill bunu düzelterek başlayalım.

Yüksekokulda 4 yıl eğitim alınır.Pratik uygulamalar ağırlıklıdır.Ve de en önemlisi olarak Lisans mezunu diploması alır. Ygs 2 alanından değerlendirme yaparak öğrenci alınır.
Fakülte:4 yıl eğitim alınır.Teorik uygulamalar ağırlıktadır. lisans mezunun diploması alır. MF3 den değerlendirilir.

2'side yüksek lisans yapabilirler.Lisans mezunu olduklarından dolayı.

ee o zaman fark nedir derseniz.Arkadaşlar bu mesleklte beslenme ve diyetetik bölümünde uygulama böyle.Sağlık Yüksek okulunun içindeki bölüm sayısı öğrenci sayısı orada öğretim veren görevliler vs sayısı artınca fakülteye dönüşür.
Cevap
Misafir15:28, 1 Ağustos 2011 
Merhabalar, yüksekokullar ve fakülteler arasında meslek ünvanı ya da alınan lisans eğitim bakımından hiç bir!!!!! fark yoktur, bu okulun kendi yapılanma biçimidir, ülkemizde 4 yıllık sağlık bilimleri yüksekokulları veya fakülteleri mevcuttur, bu okulların mezunları eşdeğerdir, her yönden gerek akademik gerek klinik ya da aklınıza mesleki yaşama dair ne gelirse eşit haklara sahiptirler, burada sorun yüksekokul kavramının 2 yıllık önlisans eğitimi veren meslek yüksekokulları ile karıştırılmasıdır ki bu isim benzerliğindendir, sağlık alanlarında tekrar söylüyorum 4 yıllık sağlık bilimleri yüksekokulu mezunları ve 4 yıllık sağlık bilimleri fakültesi mezunları eşdeğerdir!(hemşire, fizyoterapist, diyetisyen)

Burada anlattıklarım sağlık bilimleri için geçerlidir, eğitim süresini dikkate alınız evet YGS2 ve MF3 farkı var ama eğitim ve mezuniyet sonrası haklar bakımından hiç bir fark yok, içiniz rahat olsun sadece 4 yıllık olmasından yani lisans eğitimi alınıyor olmasından emin olun!!!!

Yrd. Doç. Dr Elçin Dereli (Fzt)
Cevap
Misafir02:40, 3 Ağustos 2011 
ben 4 yıllık beslenme ve diyetetik öğrencisiyim. yüksekokulla fakülte arasnda fark yok. aynı şey. sadece üniversiteye bağlı bi durum. mezun olduğunuzda aynı işi yapıyorsunuz
Cevap
Misafir16:33, 1 Ekim 2011 
düz liseler bu bölümü tercih verebilirmi veri se yaklaşık puanı kaç olur
Cevap
Misafir16:39, 25 Ocak 2012 
ygs puanınla 4 yıllık beslenme ve diyetetik tercih edebiliyorsun bende öyle yaptım.. fakülte ile yüksekokul arasındaki fark akademik kadro ile ilgilidir fakültelerde daha fazla eğitim görevlisi olur.. ben haliç üni. sağlık bilimleri yüksekokulu 4 yıllık beslenme ve diyetetik okuyorum mf puanıyla tercih edilen 4 yıllıklarla hiçbir farkı yok, hatta daha çok ders görüyorum diyebilirim.. mf puanım tutmadı bende ygs ile girdim çok istediğim için..
Cevap
Misafir13:39, 19 Şubat 2012 
kaç puan aldınız?? ygs den mi lys den mi terch yaptnız??
Cevap
Misafir00:54, 25 Nisan 2012 
yüksek okul ve fakülte arasında bölüm bakımında hiç bir fark yoktur çünkü beslenme ve diyetetik bölümü 4 yıllık bir bölümdür. bu fark sadece bölümdeki öğrenci sayısı ve öğretim üyesi sayıs farkından dolayıdır ve yökten fakülte olma şartlarına bağlıdır ama mezun olunca hiç bir fark yoktur.
Cevap
Misafir14:19, 1 Haziran 2012 
aşcılıkdan dıyetıseylıge geçiş varmı
Cevap
mabel10:33, 22 Temmuz 2012 
Merhaba.ben bu sene ege beslenme ve diyecektik bölümünü istiyorum ygs2 den. Ama çevremdeki insanlar iş alanınin olmadığnı söylüyorlar. Mezun olduktan sonra ki is imkanları neler? Ve maaş olarak ne kadar olduğuyla ilgili bi tahmininz var mi? Teşekkürler..
Cevap
12 34
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Öykü ve hikaye arasındaki fark nedir?
Grup ve kurum arasındaki fark nedir?
Uygurlar ve Göktürkler arasındaki fark nedir?
Beslenme ve diyetetik fakülteleri ile yüksek meslek okulları arasındaki fark nedir?
Diyetisyen (Beslenme Uzmanı)