Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Diyetisyenle beslenme ve diyetetik uzmanı arasındaki fark nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 31 Ocak 2009 (19:32) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
58879 kez görüntülenmiş, 28 cevap yazılmış ve son mesaj 19 Haziran 2014 (17:34) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Temmuz 2011, 19:10

oylum

#11 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
beslenme ve diyetetik için yuksekokuldan mezun olup üzerine mastır yaparak kendine muayene açan biri varsa cevap verebilirmiii lütfennnn..? aradaki fark sadece yuksekokuldan mezun olanın mastır yapmamış sayılmasımıı simdiden teşekkürlerr...??????????
Rapor Et
Reklam
Eski 27 Temmuz 2011, 16:56

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ne alaka anlayamadım.Bir defasında sağlık meslek yüksekokulu diiiill bunu düzelterek başlayalım.

Yüksekokulda 4 yıl eğitim alınır.Pratik uygulamalar ağırlıklıdır.Ve de en önemlisi olarak Lisans mezunu diploması alır. Ygs 2 alanından değerlendirme yaparak öğrenci alınır.
Fakülte:4 yıl eğitim alınır.Teorik uygulamalar ağırlıktadır. lisans mezunun diploması alır. MF3 den değerlendirilir.

2'side yüksek lisans yapabilirler.Lisans mezunu olduklarından dolayı.

ee o zaman fark nedir derseniz.Arkadaşlar bu mesleklte beslenme ve diyetetik bölümünde uygulama böyle.Sağlık Yüksek okulunun içindeki bölüm sayısı öğrenci sayısı orada öğretim veren görevliler vs sayısı artınca fakülteye dönüşür.
Rapor Et
Eski 1 Ağustos 2011, 15:28

#13 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Merhabalar, yüksekokullar ve fakülteler arasında meslek ünvanı ya da alınan lisans eğitim bakımından hiç bir!!!!! fark yoktur, bu okulun kendi yapılanma biçimidir, ülkemizde 4 yıllık sağlık bilimleri yüksekokulları veya fakülteleri mevcuttur, bu okulların mezunları eşdeğerdir, her yönden gerek akademik gerek klinik ya da aklınıza mesleki yaşama dair ne gelirse eşit haklara sahiptirler, burada sorun yüksekokul kavramının 2 yıllık önlisans eğitimi veren meslek yüksekokulları ile karıştırılmasıdır ki bu isim benzerliğindendir, sağlık alanlarında tekrar söylüyorum 4 yıllık sağlık bilimleri yüksekokulu mezunları ve 4 yıllık sağlık bilimleri fakültesi mezunları eşdeğerdir!(hemşire, fizyoterapist, diyetisyen)

Burada anlattıklarım sağlık bilimleri için geçerlidir, eğitim süresini dikkate alınız evet YGS2 ve MF3 farkı var ama eğitim ve mezuniyet sonrası haklar bakımından hiç bir fark yok, içiniz rahat olsun sadece 4 yıllık olmasından yani lisans eğitimi alınıyor olmasından emin olun!!!!

Yrd. Doç. Dr Elçin Dereli (Fzt)
Rapor Et
Eski 3 Ağustos 2011, 02:40

...

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 4 yıllık beslenme ve diyetetik öğrencisiyim. yüksekokulla fakülte arasnda fark yok. aynı şey. sadece üniversiteye bağlı bi durum. mezun olduğunuzda aynı işi yapıyorsunuz
Rapor Et
Eski 1 Ekim 2011, 16:33

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
düz liseler bu bölümü tercih verebilirmi veri se yaklaşık puanı kaç olur
Rapor Et
Eski 25 Ocak 2012, 16:39

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ygs puanınla 4 yıllık beslenme ve diyetetik tercih edebiliyorsun bende öyle yaptım.. fakülte ile yüksekokul arasındaki fark akademik kadro ile ilgilidir fakültelerde daha fazla eğitim görevlisi olur.. ben haliç üni. sağlık bilimleri yüksekokulu 4 yıllık beslenme ve diyetetik okuyorum mf puanıyla tercih edilen 4 yıllıklarla hiçbir farkı yok, hatta daha çok ders görüyorum diyebilirim.. mf puanım tutmadı bende ygs ile girdim çok istediğim için..
Rapor Et
Eski 19 Şubat 2012, 13:39

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kaç puan aldınız?? ygs den mi lys den mi terch yaptnız??
Rapor Et
Eski 25 Nisan 2012, 00:54

Cvp: Diyetisyenle beslenme ve diyetetik uzmanı arasındaki fark nedir?

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yüksek okul ve fakülte arasında bölüm bakımında hiç bir fark yoktur çünkü beslenme ve diyetetik bölümü 4 yıllık bir bölümdür. bu fark sadece bölümdeki öğrenci sayısı ve öğretim üyesi sayıs farkından dolayıdır ve yökten fakülte olma şartlarına bağlıdır ama mezun olunca hiç bir fark yoktur.
Rapor Et
Eski 1 Haziran 2012, 14:19

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
aşcılıkdan dıyetıseylıge geçiş varmı
Rapor Et
Eski 22 Temmuz 2012, 10:33

#20 (link)
mabel
Ziyaretçi
mabel - avatarı
Merhaba.ben bu sene ege beslenme ve diyecektik bölümünü istiyorum ygs2 den. Ama çevremdeki insanlar iş alanınin olmadığnı söylüyorlar. Mezun olduktan sonra ki is imkanları neler? Ve maaş olarak ne kadar olduğuyla ilgili bi tahmininz var mi? Teşekkürler..
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Diyetisyenle beslenme ve diyetetik uzmanı arasındaki fark nedir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 28 Nisan 2014 12:43
Gönderen: ceza_70 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 3 Temmuz 2012 15:17
Cevap: 0
Son Mesaj: 13 Ekim 2011 19:06
Son Mesaj: 1 Ağustos 2011 21:08
Gönderen: Pollyanna Forum: Meslekler
Son Mesaj: 10 Mart 2007 16:05
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.135 saniyede (64.11% PHP - 35.89% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 16:59
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi