Arama

Diyetisyenle beslenme ve diyetetik uzmanı arasındaki fark nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Eylül 2015 Gösterim: 122.351 Cevap: 33
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Temmuz 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beslenme ve diyetetik için yuksekokuldan mezun olup üzerine mastır yaparak kendine muayene açan biri varsa cevap verebilirmiii lütfennnn..? aradaki fark sadece yuksekokuldan mezun olanın mastır yapmamış sayılmasımıı simdiden teşekkürlerr...??????????
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ne alaka anlayamadım.Bir defasında sağlık meslek yüksekokulu diiiill bunu düzelterek başlayalım.

Sponsorlu Bağlantılar
Yüksekokulda 4 yıl eğitim alınır.Pratik uygulamalar ağırlıklıdır.Ve de en önemlisi olarak Lisans mezunu diploması alır. Ygs 2 alanından değerlendirme yaparak öğrenci alınır.
Fakülte:4 yıl eğitim alınır.Teorik uygulamalar ağırlıktadır. lisans mezunun diploması alır. MF3 den değerlendirilir.

2'side yüksek lisans yapabilirler.Lisans mezunu olduklarından dolayı.

ee o zaman fark nedir derseniz.Arkadaşlar bu mesleklte beslenme ve diyetetik bölümünde uygulama böyle.Sağlık Yüksek okulunun içindeki bölüm sayısı öğrenci sayısı orada öğretim veren görevliler vs sayısı artınca fakülteye dönüşür.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar, yüksekokullar ve fakülteler arasında meslek ünvanı ya da alınan lisans eğitim bakımından hiç bir!!!!! fark yoktur, bu okulun kendi yapılanma biçimidir, ülkemizde 4 yıllık sağlık bilimleri yüksekokulları veya fakülteleri mevcuttur, bu okulların mezunları eşdeğerdir, her yönden gerek akademik gerek klinik ya da aklınıza mesleki yaşama dair ne gelirse eşit haklara sahiptirler, burada sorun yüksekokul kavramının 2 yıllık önlisans eğitimi veren meslek yüksekokulları ile karıştırılmasıdır ki bu isim benzerliğindendir, sağlık alanlarında tekrar söylüyorum 4 yıllık sağlık bilimleri yüksekokulu mezunları ve 4 yıllık sağlık bilimleri fakültesi mezunları eşdeğerdir!(hemşire, fizyoterapist, diyetisyen)

Burada anlattıklarım sağlık bilimleri için geçerlidir, eğitim süresini dikkate alınız evet YGS2 ve MF3 farkı var ama eğitim ve mezuniyet sonrası haklar bakımından hiç bir fark yok, içiniz rahat olsun sadece 4 yıllık olmasından yani lisans eğitimi alınıyor olmasından emin olun!!!!

Yrd. Doç. Dr Elçin Dereli (Fzt)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 4 yıllık beslenme ve diyetetik öğrencisiyim. yüksekokulla fakülte arasnda fark yok. aynı şey. sadece üniversiteye bağlı bi durum. mezun olduğunuzda aynı işi yapıyorsunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
düz liseler bu bölümü tercih verebilirmi veri se yaklaşık puanı kaç olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ygs puanınla 4 yıllık beslenme ve diyetetik tercih edebiliyorsun bende öyle yaptım.. fakülte ile yüksekokul arasındaki fark akademik kadro ile ilgilidir fakültelerde daha fazla eğitim görevlisi olur.. ben haliç üni. sağlık bilimleri yüksekokulu 4 yıllık beslenme ve diyetetik okuyorum mf puanıyla tercih edilen 4 yıllıklarla hiçbir farkı yok, hatta daha çok ders görüyorum diyebilirim.. mf puanım tutmadı bende ygs ile girdim çok istediğim için..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kaç puan aldınız?? ygs den mi lys den mi terch yaptnız??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yüksek okul ve fakülte arasında bölüm bakımında hiç bir fark yoktur çünkü beslenme ve diyetetik bölümü 4 yıllık bir bölümdür. bu fark sadece bölümdeki öğrenci sayısı ve öğretim üyesi sayıs farkından dolayıdır ve yökten fakülte olma şartlarına bağlıdır ama mezun olunca hiç bir fark yoktur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aşcılıkdan dıyetıseylıge geçiş varmı
mabel - avatarı
mabel
Ziyaretçi
22 Temmuz 2012       Mesaj #20
mabel - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba.ben bu sene ege beslenme ve diyecektik bölümünü istiyorum ygs2 den. Ama çevremdeki insanlar iş alanınin olmadığnı söylüyorlar. Mezun olduktan sonra ki is imkanları neler? Ve maaş olarak ne kadar olduğuyla ilgili bi tahmininz var mi? Teşekkürler..