Arama

Bebeğimin ateşini düşürmek için ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Mart 2013 Gösterim: 19.436 Cevap: 15
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA 16 AYLIK BİR BEBEĞİM VAR ŞUAN KOLTUK ALTINDAN ÖLÇÜMÜME GÖRE ATEŞİ 38.3 GÖSTERİYOR.KIZIMIN BURNU AKIYOR AMA AYNI ZAMANDA UYURKEN BURNU TIKANIYOR VE COK HALSİZ GÖRÜNÜYOR YATMADAN ÖNCE PARANOX FİTİL ATTIM.TAVSİYENİZ NE OLUR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
merhaba burnu akıyor çok ateşi var doktora götürdük iğne aldık antibiyotik ilaç fcalpol ve ilaç aldık buna rağmen düşmüyo ne yapmalıyız ikizler erkek 9 aylıklar
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle bir sağlık kuruluşuna götürmenizi önereceğim.. ancak ateş ciddi ve acil bir durum olduğundan size bu yönde önerilerim olacak.. sonuçta teşhis koymuyoruz..ç sadece ateşi düşürmeye çalışacağız..
ancak size önereceğim yöntemler ateşin kaynağı olan enfeksiyon için antibiyotik klullanımına başlanmadığı sürece geçicidir..
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle paranox supp. koyduğunuz saatten 4 saat sonra ateşin çıkmasını beklemeden evdeki daha evvel doktor tarafından verilmiş olan ateş düşürüücü şuruplarınızdan bir tanesinden bir ölçek verin .. paranoxun etkkisi geçmeden bir ölçek verirseniz ateş yükselmeyecektir. havale çok önemli bir ateş komplikasyonudur. ılık duş aldırın.. yada ılık duş aldıramıyorsanız bebeğin alnına koltuk altına ıslak bez yerleştirin bunun amacı şudur; ateşi yöneten merkez hipotalamusun ön lobundadır. ve alna ıslak bez koyduğunuz takdirde biraz da olsun kontrol altına alabileceksiniz.. koltuk altı ve kasıklara bez koymak ise damarlar yönünden zengin olan bu yerlerdeki ısı kaybından faydalanmaktır..
şimdilik önerileirm bukadar.. bezleri ıslattığınız suya sirke de koyarsanız ateş daha çabuk düşecektir. çünkü sirke alkali bir maddedir.. alkol yani kolonya koymayın çünkü bebeğinizin gözüne kaçtığında bir sürü komplikasyon gelişebilir.. lütfen soracağınız bir şey olduğunda çekinmeden konu altına mesaj geçin
geçmiş olsun
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrh kızım 2 aylık ve ateşi var ne yapmalıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ekim 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
merhaba burnu akıyor çok ateşi var doktora götürdük iğne aldık antibiyotik ilaç fcalpol ve ilaç aldık buna rağmen düşmüyo ne yapmalıyız ikizler erkek 9 aylıklar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kızımın başı sureklı sıcak neden
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sirke ateş düşürürmü merak ediyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE]s
sirke areş düşürürmü zararları nelerdir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kızımın areşi 40 yakındı ve şuan duş yaptırarak düşürdüm şuan normal yükseldiğinde doktora baş vurmalımıyım
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
11 Mayıs 2010       Mesaj #9
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kızımın areşi 40 yakındı ve şuan duş yaptırarak düşürdüm şuan normal yükseldiğinde doktora baş vurmalımıyım

Geçmiş olsun diliyorum öncelikle

Duş aldırarak ateşini düşürmüşsünüz size önerim ateşi yeniden yükselmeden bir sağllık kuruluşu veya çocuk doktoruna götürmenizdir .Ateşinin düşmüş olması güzel ama yeniden çıkmayacağı anlamınada gelmez.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
12 Mayıs 2010       Mesaj #10
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

ATEŞİ 38.3 GÖSTERİYOR.KIZIMIN BURNU AKIYOR .

sebebi belli ateşler de; rahatsızlıklar teşhis edilerek o rahatsızlığın tedavisi sonucu geçiştirilir.

başak bişe demek istiyorum.
öksürmüyo, aşı olmamış vb rahatsızlık yok, ama; ateşi yüksek bebişin.
Lütfen, hemen hekime koşun. havale geçirebilir. lütfen koşunnnnn
Msn Mad
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...