Arama

Vista'daki sorunu nasıl çözerim?

Güncelleme: 10 Temmuz 2012 Gösterim: 2.584 Cevap: 7
CANKARASI - avatarı
CANKARASI
Ziyaretçi
2 Şubat 2009       Mesaj #1
CANKARASI - avatarı
Ziyaretçi
MERABALAR EFENDİM BENİM SORUM BEN YENİ PC ALDIM WİNDOWS VİSTA 1 HAFTA OLDU VE İLK GELDİĞİNDE HER HANGİ BİR CDYİ MÜZİK OLSUN OYUN CD-ROMA TAKINCA DİREK EKRANDA AÇILIYODU AMA ŞİMDİ BİLGİSAYARIMDAN CD-ROM TIKLAYINCA AÇILIYOR İLK GELGİĞİ GÜN GİBİ HEMEN DİREK EKRADA ÇIKMIYOR VE BAZENDE GENELLİKLE DİYEYİM BU DİKS BOŞ HAZIRLA DİYOR BİR KAÇ ÇIKARTIP TAKINCA AÇILIYOR ANCAK SİZCE BU Bİ SORUNMUDUR YOKSA VİSTADANMI OLABİLİR ANLAMADIM 2.Cİ SORUMDA PCNİN GELDİĞİ İLK GÜN GÖRÜNTÜSÜ MÜKEMMELDİ LSD EKRAN OLMAK ÜZERE BEN PROGRAM KALDIRDAN YANLIŞLIKLA PCYE AİT BİŞEY SİLDİM VE EKRANDA Bİ DUMANLI GİBİ GÖRÜNTÜ OLUŞTU PC EKRANINA TEPEDEN BAKINCA DİREK KARŞISINDAN BAKINDCA NET AMA AYAKTA BAKINCA ORJİNAL RENGİ YOK BULANIK BİRAZ ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM EFENDİM .
Sponsorlu Bağlantılar
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
2 Şubat 2009       Mesaj #2
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarınızın dvdrom'unda donaımsal bir sorun olduğu için böyle yapıyor ve cd yi algılamıyor olabilr yada dvd lerniz aşıorı şekilde tahripde olmuş olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
ikinci sorunuza gelince pc'nizin marka modelini veriseniz donanım sürücülerini bulabiliri ve indirme adreslerini verebilirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İlk sorunuzun cevabı; CD-Dvd donanımınızın merceğini temizleyin. (Bazi DVD romlar + veya - Cdleri görmez veya her ikisini görür) Cdlerinizn çizik olmadığından emin olun ve çizik cdleri takmayın.

2. Sorunuz monitörünüzün ayarlarıyla oynamayı deneyin ekran yineleme hızını değiştirin.
haykirish - avatarı
haykirish
Ziyaretçi
3 Haziran 2009       Mesaj #4
haykirish - avatarı
Ziyaretçi
selamlar.. abd den gelen pc de yuklu olan vısta home premıum sp1 dılını nasıl turkce yapabılırımm yardımcı olabılırmısınız??? orjınal cd var ama turkce dıl mevcutmu bılemıyorum..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Denetim Masası --> Windows Update

Kullanılabilir güncelleştirmeleri göster. (İngilizcesini bilmiyorum)

Burada bir çok dil bulabilirsiniz.
haykirish - avatarı
haykirish
Ziyaretçi
4 Haziran 2009       Mesaj #6
haykirish - avatarı
Ziyaretçi
tskler pc kendinde yok ama dil paketleriyle hallettim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Temmuz 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba
Vista kullanıyorum 2-3 yıldır hiç format atmadan sorunsuz kullandım.Bugün bilgisayarı açtım

Dosya: \Windows\System32\Drivers\457eed3e9fdfbeab.sys

Durum: 0xc0000098

Bilgi: Kritik bir sistem sürücüsü eksik veya bozulmuş olduğundan, Windows yüklenemedi.

Dediii.. Format atmayı bilmiyorum

Creanın bilgisayarı alırken verdiği kurtarma dvdsi var elimde ama ne yapacağımı bilmiyorum nasıl düzeltebilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Temmuz 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dil için dil paketi. bulanıklık ise masaüstüne sağ tıkla sonya yeni falan yazar en altta kişiselleştirmeye tıkla sonra en alta ekren çözünürlüğünden ayarla.
diğerinide başkası bulsun aslında biliomda nasıl anlatacam onu bilmiom