Arama

Mavi ekran hatası neden olur, nasıl çözümlenir? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Aralık 2015 Gösterim: 102.637 Cevap: 100
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Temmuz 2010       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba benım bılgısayaram hp vındovs7 kullanıyorum googleye gırdıgım zaman mavı ekran hatası verıp kapanayor ve gerı acılıyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz
Sponsorlu Bağlantılar
aldos - avatarı
aldos
Ziyaretçi
5 Eylül 2010       Mesaj #32
aldos - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
BybLoN adlı kullanıcıdan alıntı

ya benim bilgisayar normal olarak çalıştırmaya kalktığımda mavi ekran geliyor ve mavi ekranda ssunlar yazıyor ;
'' Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesi önlemek için Windows kapatıldı.

Sponsorlu Bağlantılar
DRİVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bu, Durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız,
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa, aşağıdaki adımları izleyin:
Yeni tam donanım veya yazılımların doğru yüklenmesini sağlayın. Bu yeni bir kurulumsa, gereksinim duyabileceğiniz Windows güncelleştirmelerini donanım veya yazılım üreticinizden isteyin.
Sorun devam ederse, yeni yüklenen tüm donanım veya yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın. Önbelleğe alma veya gölgeleme gibi BIOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakın. Bileşenleri kaldırarak veya devre dışı bırakmak için Güvenli Mod kullanmanız gerekirse; Bilgisayarınızı yeniden başlatın, F8 tuşuna basarak önce gelişmiş başlatma seçeneklerini sonra güvenli modu seçin.

Teknik Bilgiler:
***STOP: 0x000000D1 (0x80503798, 0x000000FF, 0x00000001, 0xBAF7D881)''
bu sorunu gidere bilmem için ne yapmam lazım ?

Benim hatamda seninki gibi...Driver...../...../...../ vs. hatırlamıyorum tam olarak ama seninkiler yazmıyor...Arkadaşlar acil yardım edin sadece CrossFire oyununda oluyor bu.Diğer hiç bir oyun veya uygulamada olmuyor......Acil yardım edin lütfen!
pcteknık - avatarı
pcteknık
Ziyaretçi
4 Ekim 2010       Mesaj #33
pcteknık - avatarı
Ziyaretçi
Şirketımızde bir server bılgısayar var.Bu bılgısayar durduk yere arasıra ekranda mavi ekran gosterıyor ve yazısız ekranda yazısız tam mavi ekran gösteriyor sonra mecbur reset atmak zorunda kalıyorum sizce bunu nasıl çözebılırım ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Kasım 2010       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarda birdenbire runtime error verdi yenidenn başlattım
boottan sonra mavi ekran hatası verdi

en son iyi yapılandırmayı seştim açıldı

bi daha olurmu ne yapacam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnm pc de win 7 yüklü xp format atacam ama cd okuyo sonra mavi ekran geliyo kur dosyalrı yüklüyor diyo ( windows executive ) yazıyor bidha bişey olmuyor
dunkerman - avatarı
dunkerman
Ziyaretçi
2 Nisan 2011       Mesaj #36
dunkerman - avatarı
Ziyaretçi
herkese selamlar...haftalardır belli bir sorunla boğuşuyorum belki buradaki bazı uzman arkadaşların yardımı dokunabilir...
önce sistemi yazıyım:
toshiba A300-20F
4gb ram
intel core 2 duo 6400 işlemci
32bit vista home pre. işletim sistemi
gerisi pek de önemli değil şu aşamada,

sorunum şu belli aralıklarla mavi ekran hatası alıyorum,sürekli aynı kodlu hata gelmiyor,donanımsal olabilceğini düşünerek servise verdim ki garantisi hala geçerliydi,donanımsal bir hata bulamadılar ve yeni bi vista ile teslim ettiler,3 gün sonra bsod(bluescreen of death) yedim yine.bu sefer sürücülerimi güncelledim ve 1 gün temiz temiz kullandım,
bu akşam çat diye yine bi mavi ekran...ve asıl sorun şuan vista açılmıyor,işin kötüsü rescue disk ile bile boot edemiyorum makinayı....winload.exe bozulmuş ya da kayıp hatası veriyor.
safe mode ile denedim..yine mavi ekran...
yakalayabildiğim tek kod 0x0000001...ki bu da zaten boot dosyalarıyla alakalı sanırım...
garanti doldu..servise veremiyorum...rescue disk işe yaramıyor..kalakaldım..aklına fikir gelen?ya da abi şunu da dene bi diyen?
elim kolum bağlı kaldım...bu arada pc'de virüs yok tahminim daha dün system check yaptım bi kaç anti-virüs ile...

vaziyet bu...ne vistaya ulaşabiliyorum ne de boot edebiliyorum...F8 ile açtığım optionlar ise işe yaramıyor...hemen mavi ekranı çakıveriyor.
HackeR. - avatarı
HackeR.
Ziyaretçi
25 Nisan 2011       Mesaj #37
HackeR. - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Ben Mavi Ekran Hatası Alıyorum.Normalde Hep Hata Sürekli Degisiyor.Ondan Resimde Koyamiyorum.Sorun Nedir?.Ama Windows xp de arasıra HAtası Verirken,Windows 7 de 10 dakkada Bir Veriyor Mavi Ekran Ve Pc yi Resetliyor.Bunun Sorunu ne dir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar mavi ekran hatası alıyorum acaba nedeni nedir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Haziran 2011       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarı açııyorum windows başlatılıyo Hoş geldiniz deyip aılıyo
ama hmn 1-2 dk sonra mavi ekran geliyor fiziksel belleğe ...... Felan bişiler diyo Lütfen yardım
diLaraa - avatarı
diLaraa
Ziyaretçi
30 Haziran 2011       Mesaj #40
diLaraa - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar hiç böyle bir hatayla karşılaşmadım. Bilgisayarımı açıyorum HP yazıyor yazı geçtikten sonra hani 3 boncuk yüklenir ya bende yüklenirken kalıyor mavi ekran çıkıyor ve sürekli reset atıyor bilgisayarım mavi ekrandaki hata nın kodu 0x0000007B bu bilgisayarıma format atmayıda denedim ama şöyle bir hata alıyorum :

Kur bilgisayarınıza takılı hiçbir sabit disk bulamadı.
Sabit disklerin açık ve bilgisayarınıza doğru şekilde bağlanmasını
Diskle ilgili donanım yapılandırmasının doğru olmasını sağlayın.
Bu işlem üreticinin sağladığı tanılama
yada kur programını çalıştırmayı içerebilir.

Kur devam edemiyor. Kurdan Çıkmak İçin F3 e Basın.

Acil yardım arkadaşlar ben nası giriyorum derseniz 256 RAM lı bir bilgisayarım daha var genelde girmem sırf yardım istemek için girdim lütfen yardım edin..