Arama

Mavi ekran hatası neden olur, nasıl çözümlenir? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Aralık 2015 Gösterim: 102.782 Cevap: 100
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2011       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ram'dan dolayı olur mavi ekran hatası verdikten sonra ram i söküp kağıda sarıp buzdolabına koyun ama donmadan hemen geri alın takın hata flan kalmaz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2011       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mavi ekranda UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME 0x000000ED hatası cıkıyor, ben de cd_rom yok ve format atma sansım da yok bu sorunu cd_rom ve format atmadan nası halledebılırım bılgısayarda kurtarmam gerekn dosyalar yardımlarınız beklıyorum!!!
Sponsorlu Bağlantılar
mhmmdcngz - avatarı
mhmmdcngz
Ziyaretçi
8 Kasım 2011       Mesaj #53
mhmmdcngz - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar mavi ekran hatasının asıl nedeni RAM'dir.RAM ya yerinden oynamıştır ya da RAM gevşek takılmıştır.
RAM'ı tekrar dikkatli bi şekilde çıkarıp takın.SORUNUN %50 ÇÖZÜLEBİLME ŞANSI VAR .Bu hata genellikle RAM'den kaynaklanıyor.BU sorunla masaüstü bilgisayarımda birçok kez karşılaştım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2011       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benimde Windows Xp Bende Oyun oynarken MAvi ekran hatası çıkıyor bi yardım lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2012       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaw BEnde de aynı sorun war kesin bir çözümü yokmu çalıştırdan falan yapılan
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2012       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben turk malının hiç böyle olacağı aklımın ucundan geçmedi, donanımlarına bakıp , kız arkadaşıma hesiye aldım , ve sonrası rezil oldum, 2 günü resetler mavi ekranlar , 15 gün sonra kız leptobu getirip kafama vurdu , bu benim çok zoruma gitti, günlerce uğraştım , ne formatlar attım ne hdd onarımlar hdd fabrıka ayarlarına çevirmeler hiç biri tutmadı , ben çıldırdım.
Başlarda program kurmaya başlamazdan exe dosyasına tıklamazdan reset attı, uğraştım zoraki 1 kaç yazılım yükledim ama tutmadı, tüm ayarlarımı bozdu reset üstüne reset mavi ekran hatası bitmek bilmedi, neredeyse cihazı sökecektim ama garanti nedeniyle dokunmadım.
Aldım götürdüm aldığım mağaza teknosaya oradan servise gönderdik, malum cumartesi pazar çalışmıyorlar,
pc ellerine geçenekadar 3 gün geçti, aradan 1 hafta oldu dün casper'i' aradığımda hala bilgisayara hiç dokunmadıklarını öğrendim.
Delirecem ya şimdik hahiç bakmazdan leptop bana gelecek yada birşeyler saçmalayacaklar.
10 GÜN DOLUNCA aynı özelliklerde pc tahsıs etmek zorundalar, garanti şartları böyle, 10 iş günü tamiri gerçekleşmeyen cihazlarda bunu yapmak zorundalar.
bizim kasperle başımız çok ağrıyacağa benziyor, erkenden gidebilseydik haklıydık ama şimdik 1 ay geçti.
Benim izleyeceğim yol bana servisten gelen bilgisayarı hemen kontrol edip mavi ekran hatası vermesi için uğaraşacam, tam 6 kez aynı arıza için servise gönderirsem, malın garantisine göre ayıplı olduğu sayılıp yenizini yada para iadesini yapmalarını isteye bilirim. bunu elde edemezsem nefesimi tüketici haklarında tüm haklarımı aramaya harcayacağım.
Şeytan gibi nereden casper'e bulaştım içim içimi yiyorum gitti 1,700 tl .
Şimdik hala kesper bilgisayardan memnunum diyenler varsa yuh derim yani.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2012       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kimse yazmıyor galiba ben servisten gelen sonucu açıklamak iştiyorum. Biraz sorunlu işkenceli günler geçirdim ama casper 11 işgünü sonunda bilgisayarımı onarıp bana gönderdi, sonuç ram'lar sorunlu olduğu ve değişildiği söylendi. şuan bilgisayarımı sorunsuz kulanmaktayım , hiçbir sorun kalmamış bilgisayarıma istediğim yazılımı istediğim işletim sistemimi yükleme zevkini yaşamaktayım. casper bilgisayarımı bu şekilde onarabileceğini hiç umud etmiyordum , beni utandırdı inşallah başka sorunum çıkmaz herkese iyigünler.
raplikproject - avatarı
raplikproject
Ziyaretçi
27 Ocak 2012       Mesaj #58
raplikproject - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim ramla felan alakası yok . format at. düzelir benim de başıma çok geldi bu
vVvAzervVv - avatarı
vVvAzervVv
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #59
vVvAzervVv - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle Merhaba

Arkadaşlar benim bilgisayarım sorunsuz çalışırken elektrikci şalterleri kapattı ve bilgisayarı birdaha açtığımda mavi ekran çıkmaya başladı . Orda Yazılanları yapmama rağmen düzelmedi . Format cd'sini de okumuyor.

Yardımlarınızı Bekliyorum...
woltka1001 - avatarı
woltka1001
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #60
woltka1001 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşım bence bi bilgisayardan anlayan birine götür yoksa daha kötü olabilir.