PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Subay olma şansım var mı?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi13:49, 3 Şubat 2009 
askeri liselere giremedim hala subay olma şansım varmı?varsa da nasıl olabilirim
Benzer Konular:
Etiketler:
  • meslek lisesi subay olabilir mi
  • subay astsubay nasil olunur
Cevap
Keten Prenses23:10, 3 Şubat 2009 
Tekrar deneyiniz gelecek yıl..
ayrıca bakınız..
Alıntı:
Subay

türk silahlı kuvvetleri
'nin (TSK) yöneten kısmıdır. Asteğmenden başlayan rütbeler Orgeneral'e kadar uzanır. Bugün mümkün olmayan en yüksek rütbe olarak ise mareşallik kabul edilir.

Subaylar harp okullarından veya diğer üniversitelerden mezun olurlar. Harp Akademilerinden mezun olan subaylara kurmay subay denir ve onların general olma şansı kurmay olmayan subaylara nazaran çok daha yüksektir. Önemli görevlere kurmay subaylar atanır, üç yıl erken terfi ederler.

Türk ordusunda tüm orduların başı olarak bir orgeneral genel kurmay başkanı olarak seçilir. Deniz kuvvetlerinde generallik rütbesi yerine amiral ifadesi kullanılır ve rütbeler Tuğamiralden başlayarak, oramirale kadar gider.

Ayrıcana Bakınız: Asker - Asker Nedir - Asker Hakkında
Cevap
Misafir12:42, 17 Kasım 2009 
en erken teğmen nasıl olunur liseyi bitirdikten sonra harp akademisini bitirip direk teğmen mi olunur
Cevap
volture12:50, 17 Kasım 2009 
[QUOTE=Misafir;1569593]en erken teğmen nasıl olunur liseyi bitirdikten sonra harp akademisini bitirip direk teğmen mi olunur[/QUOTE

Harb okulunu kazanıp , bitirebilirsen olursun
Cevap
Misafir15:51, 18 Aralık 2009 
slm abim ben anam dan doğduğum günden beri vatan sevdasıyla yaşayan milyonlarca gençten biriyim ama bir sıkıntım var ben meslek okulu öğrencisiyim ve merak ettiğim acaba ben subay ol bilirmiyim . diyer sorumda ben lise mezunu olsam üniversite okumadan subay olma şansım varmı ne olur yardımcı olun tşk
Cevap
Misafir16:39, 18 Aralık 2009 
harp okulunu okumadan subay falan olmazsın
Cevap
Mid NiqhT19:31, 23 Aralık 2009 
Ben 27.04.1991 Doğumlu'yum.TC Vatandaşıyım.Lise Sözel (Sosyal Bilimler) Son Sınıf Öğrencisiyim.Ben bundan Sonra nasıl Subay veya Astsubay olabilirim? Özellikle Subay olmak istiyorum. Yavruvatan Kıbrıs'ta yasıyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Cevap
Misafir17:26, 8 Şubat 2010 
ben kübra 8 gidiyorum subaylık lisesine gitmek istiyorum..sbs 6.sınıfta 379 7.sınıfta340 aldım 8 de 420 alsan girebilirmiyim???
Cevap
Misafir14:42, 14 Şubat 2010 
iyi günler ben meslek lisesi 3. üncü sınıf öğrencisiyim subay olmak istiyorum başvuruda bulunabilirmiyim
Cevap
Misafir15:34, 17 Şubat 2010 
ben lise öğrencisiyim subay olmak istiyorum bayanım boyum 1.60 subay olma şansım var mı ?
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama