Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Subay olma şansım var mı?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 3 Şubat 2009 (14:49) tarihinde açılmıştır.
9433 kez görüntülenmiş, 24 cevap yazılmış ve son mesaj 1 Temmuz 2012 (14:25) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 3 Şubat 2009, 14:49

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
askeri liselere giremedim hala subay olma şansım varmı?varsa da nasıl olabilirim
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2009, 00:10

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Tekrar deneyiniz gelecek yıl..
ayrıca bakınız..
Alıntı:
Subay

türk silahlı kuvvetleri
'nin (TSK) yöneten kısmıdır. Asteğmenden başlayan rütbeler Orgeneral'e kadar uzanır. Bugün mümkün olmayan en yüksek rütbe olarak ise mareşallik kabul edilir.

Subaylar harp okullarından veya diğer üniversitelerden mezun olurlar. Harp Akademilerinden mezun olan subaylara kurmay subay denir ve onların general olma şansı kurmay olmayan subaylara nazaran çok daha yüksektir. Önemli görevlere kurmay subaylar atanır, üç yıl erken terfi ederler.

Türk ordusunda tüm orduların başı olarak bir orgeneral genel kurmay başkanı olarak seçilir. Deniz kuvvetlerinde generallik rütbesi yerine amiral ifadesi kullanılır ve rütbeler Tuğamiralden başlayarak, oramirale kadar gider.

Ayrıcana Bakınız: Asker - Asker Nedir - Asker Hakkında
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2009, 13:42

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
en erken teğmen nasıl olunur liseyi bitirdikten sonra harp akademisini bitirip direk teğmen mi olunur
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2009, 13:50

#4 (link)
"Ipıslak Balık"
volture - avatarı
[QUOTE=Misafir;1569593]en erken teğmen nasıl olunur liseyi bitirdikten sonra harp akademisini bitirip direk teğmen mi olunur[/QUOTE

Harb okulunu kazanıp , bitirebilirsen olursun
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2009, 16:51

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm abim ben anam dan doğduğum günden beri vatan sevdasıyla yaşayan milyonlarca gençten biriyim ama bir sıkıntım var ben meslek okulu öğrencisiyim ve merak ettiğim acaba ben subay ol bilirmiyim . diyer sorumda ben lise mezunu olsam üniversite okumadan subay olma şansım varmı ne olur yardımcı olun tşk
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2009, 17:39

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
harp okulunu okumadan subay falan olmazsın
Rapor Et
Eski 23 Aralık 2009, 20:31

Subay olabilimiyim ?

#7 (link)
Mid NiqhT
Ziyaretçi
Mid NiqhT - avatarı
Ben 27.04.1991 Doğumlu'yum.TC Vatandaşıyım.Lise Sözel (Sosyal Bilimler) Son Sınıf Öğrencisiyim.Ben bundan Sonra nasıl Subay veya Astsubay olabilirim? Özellikle Subay olmak istiyorum. Yavruvatan Kıbrıs'ta yasıyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Son Düzenleyen _cesminaz_; 24 Aralık 2009 @ 00:54.
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2010, 18:26

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben kübra 8 gidiyorum subaylık lisesine gitmek istiyorum..sbs 6.sınıfta 379 7.sınıfta340 aldım 8 de 420 alsan girebilirmiyim???
Rapor Et
Eski 14 Şubat 2010, 15:42

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iyi günler ben meslek lisesi 3. üncü sınıf öğrencisiyim subay olmak istiyorum başvuruda bulunabilirmiyim
Rapor Et
Eski 17 Şubat 2010, 16:34

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben lise öğrencisiyim subay olmak istiyorum bayanım boyum 1.60 subay olma şansım var mı ?
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.175 saniyede (69.21% PHP - 30.79% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 03:31
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi