Arama

Karın ağrısının sebepleri nedir, ne yapılmalıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Şubat 2015 Gösterim: 33.595 Cevap: 35
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
İYİ AKŞAMLAR EŞİM MİDE BULANTISI VE KARIN AĞRI ÇEKMEKTEDİR BU SORUNU NASIL GEÇİREBİLİRİM VE NE YAPMAM GEREKİYOR BULUNDUĞUM YER HASTANEYE VE SAĞLIK OCAĞINA UZAK VE TERÖR TEHLİŞKESİ VAR
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Hiç bir bilgi vermezseniz.
size sağlık kuruluşunu önermekten başka çaremiz kalmaz..
Sponsorlu Bağlantılar
zaten tahlil ve muayene olmadan özellikle karın ağrısı ve bulantı konusunda elbette yetersiz kalırız..ancak sağlık kuruluşuna uzak olmanız dolayısıyla yardımcı olmak isterim.. ancak yeterli bilgi gerek..
mesela eşinizin cinsiyeti, adet döneminde olup olmadığı,yaşı,hamilelik riski? önceden geçirilmiş böbrek taşı vs. gibi sorunları olup olmaması,idrar yaparken yanmasının olup olmadığı kabızlık yada ishali var mı? gibi..
karın ağrısı ve mide bulantısı idraryolu enf.apandisit, yada kolelithiazis ve ürolithiazis gibi rahatsızlıklarda beraber görünebilir.. bence bir sağlık kuruluşuna ulaşmaya çalışın..
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Hiç bir bilgi vermezseniz.
size sağlık kuruluşunu önermekten başka çaremiz kalmaz..
Sponsorlu Bağlantılar
zaten tahlil ve muayene olmadan özellikle karın ağrısı ve bulantı konusunda elbette yetersiz kalırız..ancak sağlık kuruluşuna uzak olmanız dolayısıyla yardımcı olmak isterim.. ancak yeterli bilgi gerek..
mesela eşinizin cinsiyeti, adet döneminde olup olmadığı,yaşı,hamilelik riski? önceden geçirilmiş böbrek taşı vs. gibi sorunları olup olmaması,idrar yaparken yanmasının olup olmadığı kabızlık yada ishali var mı? gibi..
karın ağrısı ve mide bulantısı idraryolu enf.apandisit, yada kolelithiazis ve ürolithiazis gibi rahatsızlıklarda beraber görünebilir.. bence bir sağlık kuruluşuna ulaşmaya çalışın..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selaunaleykum acilen miyde agrima son verin yardimci olun lutfen iyi gunler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

selaunaleykum acilen miyde agrima son verin yardimci olun lutfen iyi gunler

Doktora görünmenizde fayda var.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MİDEM BULANIYOR, KARNIM AĞRIYOR VE 2 GÜNDÜR İSHALİM HALSİZİM ASKERDEN YENİ GELDİĞİM İÇİN SOSYAL GÜVENCEM YOK HASTALIĞIM NEDİR BENİM??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ara ara mide bulantısı karın ağrısı ishal sık sık idrara çıkma neden olabilir şimdiden tşklere
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm
2 aylık hamileyım miyde agrısıdan ölüyorum gece uykumdan bıle kaldırıyor ltfn yardımcı olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aşırı baş dönmesi , mide bulantısı.karın ağrısı,kulak ağrısı var acaba ne yapmalıyyım???
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
21 Ekim 2009       Mesaj #9
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

MİDEM BULANIYOR, KARNIM AĞRIYOR VE 2 GÜNDÜR İSHALİM HALSİZİM ASKERDEN YENİ GELDİĞİM İÇİN SOSYAL GÜVENCEM YOK HASTALIĞIM NEDİR BENİM??

Alıntı

ara ara mide bulantısı karın ağrısı ishal sık sık idrara çıkma neden olabilir şimdiden tşklere

Alıntı

slm
2 aylık hamileyım miyde agrısıdan ölüyorum gece uykumdan bıle kaldırıyor ltfn yardımcı olun

Alıntı

aşırı baş dönmesi , mide bulantısı.karın ağrısı,kulak ağrısı var acaba ne yapmalıyyım???

Buradaki hiç kimse Doktor değil kaldıki doktor olsa bile muayene etmeden size yardımcı olamaz.. Bu gibi sağlık sorunlarınız olduğunda bir doktora görünün ve sağlığınız için gerekli olan tedaviyi size doktorunuz söylesin..

Sağlıklı Günler..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamlar ,
39 yaşındayım ,geçtiğimiz 2008 aralık ayına kadar belirgin herhangi bir rahatsızlığpım olmamasına rağmen
geçen yıl karın ağrısı nedeniyle bir doktora başvurdum.Kan,idrar,akciğer filmi vs.tetkiklerde biraz yüksek kolesterol dışında hiç bri şey yoktu.Doktor ağrılarım için ağrı kesici,az miktarda bronşit ihtimali gördüğü için
özksürük şurubu ve kolesterol için ilaç yazdı,Ancak Pek ilac kullanmayan biri olduğum için kolesterol ilacını
kestim,Diğer ilaçları Kullanmaya devam ettim ,Ama hiç bir faydasını görmedim.1 kaç ay sonra Daha sonra bir başka tıp merkezine gittim . Aynı tahlililleri yine yaptırdılar,ultrason , gaida testi filan da yapıldı.Tanı
kısmında kronil prostatit diye bir şey yazıyordu ama,Doktor hiç bir şey yok dedi.Fakat benim ağrılar
şiddetle devam ediyor.Karın bölgemden belime ve sırt bölgeme ,sanki bazen de gögsüme doğru yayılıyor.
Yine başka bir doktora daha gittim.Aynı tahlillleri tekrarladık,Aksine sonuçlarım ilk tahlillerden daha da iyi.
Sadece Ultrason da ki doktor batın bölgesinde aşırı gaz olduğunu belirtti. Geri kalan her şey normal.
Sonuçları kan hastalıkları konusunda uzman bir doktor arkadaşa gösterdim ,Ama onda da bir sonuç alamadım .Yani Tahlil ve doktorlara göre benim hiç bir şeyim yok ama, ben kendimi çok rahatsız hissediyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.