PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Windows gezgini çalışmayı durduruyor ne yapabilirim?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
BRAHMAN_sahin18:54, 4 Şubat 2009 
cok acil yardıma ihtiyacım var arkadaslar.. dün pc ye mozilla firefox kurdum. tube hunter diye bi programdan yararlanamıyorumdum iternet exploarerda. ama firefox u actıktan sonra tube hunterı acınca firefox cöktü diye bi sey yazdı. daha sonra tube hunteri sildim. firefox calsır durumda fakat problem burdan sonra basladı. hiçbir klosere sağ tıklayamıyorum.. windosw gezgini calısmayı durdurdu diye bir hata veriyor. normal simgelere ve word belgelerine sağ tıklayabiliyorm ama klosörlere tıklayamıyorm.bu arada c ve d sabit disklerine de sağ tıklayamıyorm.cok zor durumdaym ne yaptysam beceremedm. lütfenn acil yardm edin.. cok önemli... bu arada klosörleri del enterla bile silemiyorum tekrar aynı hatayı veriyor.. masütüne atıyo ve masaüstü kayboluyo sonra hepsi geri geliyor.. firefoxu sildim ama durum aynı yaa
Benzer Konular:
Etiketler:
  • klasor acinca windows gezgini
Cevap
BRAHMAN_sahin19:29, 4 Şubat 2009 
arkadaslar bi cevap uazın nolur cok ihtiyacım var..
Cevap
Blue Blood21:08, 12 Ağustos 2009 
bu konudan anlayan arkadaşlar çıkarsa yardım edebiliriz.
Cevap
CrasHofCinneT22:09, 4 Ekim 2009 
Google'dan araştırıp bulduğum çözümler aşağıdadır.

1. Çözüm: KLASÖR SEÇENEKLERİDEKİ GÖRÜNÜM SEKMESİNDEN HER ZAMAN KÜÇÜK SİMGE GÖSTER KÜÇÜK RESİM GÖSTERME KUTUCUĞUNA TIKLAYIP UYGULA-TAMAM DEDİKTEN SONRA BİR SORUNLA KARŞILAŞMAZSINIZ... WİNDOWS KÜÇÜK RESİM VE ÖNİZLEME GÖSTERME UYGULAMASI BU TÜR SORUNLAR VEREBİLİYOR...

2. Çözüm:
İnternet Explorer'ı aç.Araçlar - eklentileri yönet - eklentileri etkinleştir veya devre dışı bırak'a gel.Orada xsocrohcvetqrqmdy.dll var.Bunu devre dışı bırak.Sonra yine olucak üzüleceksin ama PC'yi yeniden başlat.Düzeliyor.

3. Çözüm:

1. C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz.
  2. Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
  3. Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız. Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi:
    • appwiz.cpl
    • bthprops.cpl
    • collab.cpl
    • desk.cpl
    • Firewall.cpl
    • hdwwiz.cpl
    • inetcpl.cpl
    • infocardcpl.cpl
    • intl.cpl
    • irprops.cpl
    • joy.cpl
    • main.cpl
    • mmsys.cpl
    • ncpa.cpl
    • powercfg.cpl
    • sysdm.cpl
    • TabletPC.cpl
    • telephon.cpl
    • timedate.cpl
    • wscui.cpl
Gördüğünüz gibi çözüm basit. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz.
Cevap
Misafir01:03, 17 Eylül 2010 
merhaba windows gezgini alışmasını nasıl iptal edebılırım
Cevap
tb2cpc01:54, 17 Eylül 2010 
benim başıma gelmiştim tek çözümü,format atmakta buldum...
Cevap
Misafir20:01, 27 Şubat 2011 
kardeş klasör seçeneklerini nereden açacağız
Cevap
Misafir09:17, 22 Nisan 2011 
arkadaşlar bende (windows gezgini çalışmayı durdurdu) diyor.Windows 7 kullanıyorum ne yapmam gerek lütfen yardım
Cevap
Misafir23:26, 29 Nisan 2011 
Aynen bende de bugün vermeye başladı 5 saniyede bir explorer.exe(Windows Gezgini) açıyor pc yi kulanmak için explorer kapattım anca öyle kullanabiliyorum. Sistem geri yükledim bu geceye olmadı. Bugün 3 büyük güncelleme aldım Windows 7 den sorun bence onlarda ama bilemiyorum işte yardım eden olursa sevinirim
Cevap
Gizemli Üye18:55, 11 Mayıs 2011 
bendede oluyor

windows 7

system32 deki dosyalara girdim bi dosya var ve oda silinmiyor ???
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama