Arama

Windows gezgini çalışmayı durduruyor ne yapabilirim?

Güncelleme: 5 Mayıs 2014 Gösterim: 27.343 Cevap: 21
BRAHMAN_sahin - avatarı
BRAHMAN_sahin
Ziyaretçi
4 Şubat 2009       Mesaj #1
BRAHMAN_sahin - avatarı
Ziyaretçi
cok acil yardıma ihtiyacım var arkadaslar.. dün pc ye mozilla firefox kurdum. tube hunter diye bi programdan yararlanamıyorumdum iternet exploarerda. ama firefox u actıktan sonra tube hunterı acınca firefox cöktü diye bi sey yazdı. daha sonra tube hunteri sildim. firefox calsır durumda fakat problem burdan sonra basladı. hiçbir klosere sağ tıklayamıyorum.. windosw gezgini calısmayı durdurdu diye bir hata veriyor. normal simgelere ve word belgelerine sağ tıklayabiliyorm ama klosörlere tıklayamıyorm.bu arada c ve d sabit disklerine de sağ tıklayamıyorm.cok zor durumdaym ne yaptysam beceremedm. lütfenn acil yardm edin.. cok önemli... bu arada klosörleri del enterla bile silemiyorum tekrar aynı hatayı veriyor.. masütüne atıyo ve masaüstü kayboluyo sonra hepsi geri geliyor.. firefoxu sildim ama durum aynı yaaMsn MadMsn MadMsn Mad
Sponsorlu Bağlantılar
BRAHMAN_sahin - avatarı
BRAHMAN_sahin
Ziyaretçi
4 Şubat 2009       Mesaj #2
BRAHMAN_sahin - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bi cevap uazın nolur cok ihtiyacım var..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu konudan anlayan arkadaşlar çıkarsa yardım edebiliriz.
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
4 Ekim 2009       Mesaj #4
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Google'dan araştırıp bulduğum çözümler aşağıdadır.

1. Çözüm: KLASÖR SEÇENEKLERİDEKİ GÖRÜNÜM SEKMESİNDEN HER ZAMAN KÜÇÜK SİMGE GÖSTER KÜÇÜK RESİM GÖSTERME KUTUCUĞUNA TIKLAYIP UYGULA-TAMAM DEDİKTEN SONRA BİR SORUNLA KARŞILAŞMAZSINIZ... WİNDOWS KÜÇÜK RESİM VE ÖNİZLEME GÖSTERME UYGULAMASI BU TÜR SORUNLAR VEREBİLİYOR...

2. Çözüm:
İnternet Explorer'ı aç.Araçlar - eklentileri yönet - eklentileri etkinleştir veya devre dışı bırak'a gel.Orada xsocrohcvetqrqmdy.dll var.Bunu devre dışı bırak.Sonra yine olucak üzüleceksin ama PC'yi yeniden başlat.Düzeliyor.

3. Çözüm:

1. C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz.
  2. Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
  3. Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız. Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi:
    • appwiz.cpl
    • bthprops.cpl
    • collab.cpl
    • desk.cpl
    • Firewall.cpl
    • hdwwiz.cpl
    • inetcpl.cpl
    • infocardcpl.cpl
    • intl.cpl
    • irprops.cpl
    • joy.cpl
    • main.cpl
    • mmsys.cpl
    • ncpa.cpl
    • powercfg.cpl
    • sysdm.cpl
    • TabletPC.cpl
    • telephon.cpl
    • timedate.cpl
    • wscui.cpl
Gördüğünüz gibi çözüm basit. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz.
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba windows gezgini alışmasını nasıl iptal edebılırım
tb2cpc - avatarı
tb2cpc
Ziyaretçi
17 Eylül 2010       Mesaj #6
tb2cpc - avatarı
Ziyaretçi
benim başıma gelmiştim tek çözümü,format atmakta buldum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş klasör seçeneklerini nereden açacağız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende (windows gezgini çalışmayı durdurdu) diyor.Windows 7 kullanıyorum ne yapmam gerek lütfen yardım Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Nisan 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynen bende de bugün vermeye başladı 5 saniyede bir explorer.exe(Windows Gezgini) açıyor pc yi kulanmak için explorer kapattım anca öyle kullanabiliyorum. Sistem geri yükledim bu geceye olmadı. Bugün 3 büyük güncelleme aldım Windows 7 den sorun bence onlarda ama bilemiyorum işte Msn Confused yardım eden olursa sevinirim Msn Happy
Gizemli Üye - avatarı
Gizemli Üye
Ziyaretçi
11 Mayıs 2011       Mesaj #10
Gizemli Üye - avatarı
Ziyaretçi
bendede oluyor

windows 7

system32 deki dosyalara girdim bi dosya var ve oda silinmiyor ???