Arama

Hangi üniversitelerde sağlık yönetimi bölümü vardır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ağustos 2012 Gösterim: 70.005 Cevap: 58
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
4 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
SAĞLIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ HANGİ ÜNİV. VAR
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben 2.tercihimde bu bölüme girmek istiyorum.ea sıralamsında kaç binlerde olmam gerekiyor yardımcı olun lütfenn

Alıntı

ben kıbrısta sağlık yönetimi burslu öğrencisiyim. burslu puanlar cok düşük lefke avrupa üniversitesi. adada tek bizim okulda var. mutlaka değerlendirmenizi öneririm. ben tm1den girmiştim 2009da. yeni sistemi anlamıyorum. ilgilenenlere..

Alıntı

ben hemsirelik yuksek okul okuyorum bu universiteden sağlık yönetcılıgıne geçebılırmıyım.illa ea dan mı girmek zorundayım

Alıntı

ben cok istiyrm bu bölümü ama sosyalciyim yani acaba alan dısı tercihten kazanma sansım oLabilirmi ?

Şansınız vardır ama puanınızın yüksek olması gerekir. Okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümlerinden yardım alın. Alttaki mesajı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar
Sağlık Bilimleri fakültesi veya bölümü bulunan üniversitelerde ve bazı üniversitelerin iktisadi ticari bilimler fakültesinde Sağlık Yönetimi Bölümü var.
Üniversitelerin web sitelerine tek tek girerek incelemelisiniz.
Hacettepe Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinde ve Okan Üniversitesi gibi özel üniversitelerde bu bölüm var.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:

Sağlık idaresi programını bitirenlere "Sağlık Yöneticisi" ünvanı verilir. Sağlık yöneticisi (müdür), hastanedeki çok çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinden ve yürütülmesinden, bölümlere gerekli personel, araç ve gerecin sağlanmasından, bütçenin hazırlanmasından, çeşitli hasta bakım hizmetleri ücretlerinin saptanmasından sorumludur. Yönetici, hastanenin halen ve gelecekteki yatak gereksinmesini tespit etmek için gerekli çalışmaları da yapar.

Çalışma Alanları:

Sağlık yöneticileri kamuya veya özel sektöre ait hastanelerin yönetim işlerinde görev alırlar. Sağlık yöneticiliği ülkemizde son yıllarda bir meslek olarak tanınmaya başlamıştır. Bu nedenle sağlık yöneticilerine büyük gereksinme duyulmaktadır.

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
SAĞLIK YÖNETİMİ

Sponsorlu Bağlantılar

MEZUN OLUNCA

• Hastane ve diğer sağlık kurumlarında yöneticilik
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademisyenlik
  • Kamu ve özel sektör kaynaklı sağlık sigortası kuruluşlarında yöneticilik

Hizmet sektörü içinde hızla önem kazanan Sağlık Yöneticiliği, ülkemizde geleceğin meslekleri arasında yer alıyor. Sağlık yönetimi Bölümü olarak, toplum sağlığının geliştirilmesi için toplumsal boyuttaki sağlık olaylarını inceleyen, hastanelerin daha etkin çalışmasını sağlayacak planlamalar yapan, sağlık politikaları üreten sağlık yöneticileri ve akademisyenler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Sektörün önde gelen sağlık kuruluşlarıyla işbirliğimiz sayesinde, öğrencilerimiz, staj yaparken hem sektörü tanıyacak hem de iş yaşamına ilk adımını atmış olacaktır.

Sağlık Yönetimi

KONTENJAN: 55
%100 BURSLU KONTENJAN: 5
%50 BURSLU KONTENJAN: 10
%25 BURSLU KONTENJAN: 20
PUAN TÜRÜ: ÖSS -EA-2

.

Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olan sağlık konusunda büyük ölçüde çözüm getireceğine inandığımdan Sağlık Yönetimi Bölümü'nü seçtim. Okan, bu sektördeki uzmanlaşmış iş gücü eksiğinin bilincinde ve gelecekte önemi daha da artacak olan bu meslek için uzmanlaşmış elemanlar yetiştirmeyi hedefliyor. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandığı kampüsümüz ise bizlere, her üniversite öğrencisinin ihtiyaç duyduğu sosyal ortamı sağlıyor

Birçok üniversitede bu bölüm mevcuttur
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ea mezunuyum bu sene 2.girişim olacak yeni sınav sistemine göre saglık idaresi için en düsük ne kadar puan almam gerekiyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kaç ünüversitede var ünüversitelerin adları ve poanları
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
24 Kasım 2009       Mesaj #5
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kaç ünüversitede var ünüversitelerin adları ve poanları

Sağlık Bilimleri fakültesi veya bölümü bulunan üniversitelerde ve bazı üniversitelerin iktisadi ticari bilimler fakültesinde Sağlık Yönetimi Bölümü var.
Üniversitelerin web sitelerine tek tek girerek incelemelisiniz.
Hacettepe Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinde ve Okan Üniversitesi gibi özel üniversitelerde bu bölüm var.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sağlık idaresi programını bitirenlere "Sağlık Yöneticisi" ünvanı verilir. Sağlık yöneticisi (müdür), hastanedeki çok çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinden ve yürütülmesinden, bölümlere gerekli personel, araç ve gerecin sağlanmasından, bütçenin hazırlanmasından, çeşitli hasta bakım hizmetleri ücretlerinin saptanmasından sorumludur. Yönetici, hastanenin halen ve gelecekteki yatak gereksinmesini tespit etmek için gerekli çalışmaları da yapar.

Çalışma Alanları: Sağlık yöneticileri kamuya veya özel sektöre ait hastanelerin yönetim işlerinde görev alırlar. Sağlık yöneticiliği ülkemizde son yıllarda bir meslek olarak tanınmaya başlamıştır. Bu nedenle sağlık yöneticilerine büyük gereksinme duyulmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tekstıl uzerıne okuyorum bu sene sınava gırcek ısyıorum 2 yıllıkta olsa saglık meslek uzerıne bır yerlerde iş ımkanı bulabılımıym cvp verısenız sevınırım .......
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ticaret meslek liseleri dikey geçişle bu bölümü okuyabiliyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
en düşük 300 alman gerekiyor arkadaşım şu an ben bu bölümü okuyorumtavsiye ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bu nasıl oluo biraz aydınlatırmısın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sağlık idaresi bölümü hangi alandan öğrenci alıyor bazı kaynaklar sayısal bazı kaynaklarda eşit ağırlık bölümü deniyor bu konuda kesin bir cevap alabilir miyim? Ayrıca hangi ünüversitelerde bu bölüm var ve taban puanları kaç? Şimdiden teşekkürler...