PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Hangi üniversitelerde sağlık yönetimi bölümü vardır?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi19:55, 4 Şubat 2009 
SAĞLIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ HANGİ ÜNİV. VAR
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
arkadaşlar ben 2.tercihimde bu bölüme girmek istiyorum.ea sıralamsında kaç binlerde olmam gerekiyor yardımcı olun lütfenn
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben kıbrısta sağlık yönetimi burslu öğrencisiyim. burslu puanlar cok düşük lefke avrupa üniversitesi. adada tek bizim okulda var. mutlaka değerlendirmenizi öneririm. ben tm1den girmiştim 2009da. yeni sistemi anlamıyorum. ilgilenenlere..
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben hemsirelik yuksek okul okuyorum bu universiteden sağlık yönetcılıgıne geçebılırmıyım.illa ea dan mı girmek zorundayım
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben cok istiyrm bu bölümü ama sosyalciyim yani acaba alan dısı tercihten kazanma sansım oLabilirmi ?
Şansınız vardır ama puanınızın yüksek olması gerekir. Okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümlerinden yardım alın. Alttaki mesajı okuyun.

Sağlık Bilimleri fakültesi veya bölümü bulunan üniversitelerde ve bazı üniversitelerin iktisadi ticari bilimler fakültesinde Sağlık Yönetimi Bölümü var.
Üniversitelerin web sitelerine tek tek girerek incelemelisiniz.
Hacettepe Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinde ve Okan Üniversitesi gibi özel üniversitelerde bu bölüm var.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:

Sağlık idaresi programını bitirenlere "Sağlık Yöneticisi" ünvanı verilir. Sağlık yöneticisi (müdür), hastanedeki çok çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinden ve yürütülmesinden, bölümlere gerekli personel, araç ve gerecin sağlanmasından, bütçenin hazırlanmasından, çeşitli hasta bakım hizmetleri ücretlerinin saptanmasından sorumludur. Yönetici, hastanenin halen ve gelecekteki yatak gereksinmesini tespit etmek için gerekli çalışmaları da yapar.

Çalışma Alanları:

Sağlık yöneticileri kamuya veya özel sektöre ait hastanelerin yönetim işlerinde görev alırlar. Sağlık yöneticiliği ülkemizde son yıllarda bir meslek olarak tanınmaya başlamıştır. Bu nedenle sağlık yöneticilerine büyük gereksinme duyulmaktadır.
Benzer Konular:
Cevap
Keten Prenses20:59, 4 Şubat 2009 
SAĞLIK YÖNETİMİMEZUN OLUNCA


  • Hastane ve diğer sağlık kurumlarında yöneticilik
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademisyenlik
  • Kamu ve özel sektör kaynaklı sağlık sigortası kuruluşlarında yöneticilikHizmet sektörü içinde hızla önem kazanan Sağlık Yöneticiliği, ülkemizde geleceğin meslekleri arasında yer alıyor. Sağlık yönetimi Bölümü olarak, toplum sağlığının geliştirilmesi için toplumsal boyuttaki sağlık olaylarını inceleyen, hastanelerin daha etkin çalışmasını sağlayacak planlamalar yapan, sağlık politikaları üreten sağlık yöneticileri ve akademisyenler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Sektörün önde gelen sağlık kuruluşlarıyla işbirliğimiz sayesinde, öğrencilerimiz, staj yaparken hem sektörü tanıyacak hem de iş yaşamına ilk adımını atmış olacaktır.

Sağlık Yönetimi

KONTENJAN: 55
%100 BURSLU KONTENJAN: 5
%50 BURSLU KONTENJAN: 10
%25 BURSLU KONTENJAN: 20
PUAN TÜRÜ: ÖSS -EA-2.Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olan sağlık konusunda büyük ölçüde çözüm getireceğine inandığımdan Sağlık Yönetimi Bölümü'nü seçtim. Okan, bu sektördeki uzmanlaşmış iş gücü eksiğinin bilincinde ve gelecekte önemi daha da artacak olan bu meslek için uzmanlaşmış elemanlar yetiştirmeyi hedefliyor. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandığı kampüsümüz ise bizlere, her üniversite öğrencisinin ihtiyaç duyduğu sosyal ortamı sağlıyor
Birçok üniversitede bu bölüm mevcuttur
Cevap
Misafir20:23, 19 Ekim 2009 
ea mezunuyum bu sene 2.girişim olacak yeni sınav sistemine göre saglık idaresi için en düsük ne kadar puan almam gerekiyor
Cevap
Misafir11:53, 24 Kasım 2009 
kaç ünüversitede var ünüversitelerin adları ve poanları
Cevap
Daisy-BT12:53, 24 Kasım 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
kaç ünüversitede var ünüversitelerin adları ve poanları
Sağlık Bilimleri fakültesi veya bölümü bulunan üniversitelerde ve bazı üniversitelerin iktisadi ticari bilimler fakültesinde Sağlık Yönetimi Bölümü var.
Üniversitelerin web sitelerine tek tek girerek incelemelisiniz.
Hacettepe Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinde ve Okan Üniversitesi gibi özel üniversitelerde bu bölüm var.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sağlık idaresi programını bitirenlere "Sağlık Yöneticisi" ünvanı verilir. Sağlık yöneticisi (müdür), hastanedeki çok çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinden ve yürütülmesinden, bölümlere gerekli personel, araç ve gerecin sağlanmasından, bütçenin hazırlanmasından, çeşitli hasta bakım hizmetleri ücretlerinin saptanmasından sorumludur. Yönetici, hastanenin halen ve gelecekteki yatak gereksinmesini tespit etmek için gerekli çalışmaları da yapar.

Çalışma Alanları: Sağlık yöneticileri kamuya veya özel sektöre ait hastanelerin yönetim işlerinde görev alırlar. Sağlık yöneticiliği ülkemizde son yıllarda bir meslek olarak tanınmaya başlamıştır. Bu nedenle sağlık yöneticilerine büyük gereksinme duyulmaktadır.
Cevap
Misafir19:07, 25 Ocak 2010 
tekstıl uzerıne okuyorum bu sene sınava gırcek ısyıorum 2 yıllıkta olsa saglık meslek uzerıne bır yerlerde iş ımkanı bulabılımıym cvp verısenız sevınırım .......
Cevap
Misafir20:09, 18 Şubat 2010 
ticaret meslek liseleri dikey geçişle bu bölümü okuyabiliyor
Cevap
Misafir15:33, 19 Mart 2010 
en düşük 300 alman gerekiyor arkadaşım şu an ben bu bölümü okuyorumtavsiye ederim
Cevap
Misafir19:12, 2 Mayıs 2010 
ya bu nasıl oluo biraz aydınlatırmısın
Cevap
Misafir11:12, 24 Mayıs 2010 
sağlık idaresi bölümü hangi alandan öğrenci alıyor bazı kaynaklar sayısal bazı kaynaklarda eşit ağırlık bölümü deniyor bu konuda kesin bir cevap alabilir miyim? Ayrıca hangi ünüversitelerde bu bölüm var ve taban puanları kaç? Şimdiden teşekkürler...
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Hangi üniversitelerde radyoloji teknisyenliği bölümü vardır?
Siyaset bilimi va kamu yönetimi bölümü eksiksiz olarak hangi üniversitelerde vardır?
Hangi üniversitelerde 2 yıllık güzellik ve saç bakım bölümü vardır?
Hangi üniversitelerde bilgisayar destekli tasarım teknikerliği bölümü vardır?
Hangi üniversitelerde anastezi bölümü vardır?