Arama

Ms hastalığı nedir, nasıl tedavi edilir? - Sayfa 2

Güncelleme: 5 Aralık 2012 Gösterim: 69.235 Cevap: 24
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben 33 yaşında evli bir beyim ara ara dengem bozuluyor titreme var ve kaslarımda gereksiz yerde kasılmalar var bunun sebebleri nelerdir...? cevabınız icin şimdiden teşekkür ederim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2009       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm benim annem ms hastası.iki yıl önce bi sabah kalktığında konuşamadığı için doktora gitmemiz sonucunda ms hastası olduğunu öğrendik.daha sonra sol tarafından geçici felç geçirdi.şimdi ilaç kullanıyo.beyin tümörü de var demişlerdi.ama ameliyat yapmadılar.tehlikesi varmış.ne yapıcamızı bilmiyoruz.lütfen bi fikir verin....
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2009       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

Bende ms hastaligi var 2 yildan beri. ilk 2 yil önce basladi bu simptomplar ben normal düz yolda sarhos gibi yürüyodum hemde göz bozukluklari basladi. 2 yil önce her ay boyuna bi hafta hastanede yatiyodum ve bana hep cordison veriyolardi ama genede yardimci olmuyodu. Allahima cok sükür 1,5 yildan beri aktarcinin verdigi sifali bitkilerle artik simptomplar olusmuyo. benim sorum size ben allahin izliyle ne zaman eskisi gibi saglikli olabilirim yada bu hastaligin gecme ihtimali varmi ???

merhaba bnm eşim ms hastası 4 yıldır tedavi görüyor ve iki günde bir iğne oluyor.İĞNELERDEN SONRA ÇOK SANCI ÇEKİYOR YENİ EWLİĞİZ VE BEN BU HASTALIĞINI DAHA EWWELDEN BİLMEDİĞİM İÇİN HASTALIK KONUSUNDA ÇOK TECRÜBESİZİM AMA ona yardım edebilmek istiyorum. Siz aktardan aldığınız bir takım ilaçların ii geldiğini yazmışsınız rica etsem o ilaçlar neler öğrenebilir miyim vee düzeltme oranı nedir yani iğnelerden kurtulabilecek mi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam.
bir hafta önce hastaneden ciktim MS oldugunu söylediler.5 sise kortizon verdiler.ve iki günde bir olmak üzere Betaferon isminde bir ilaci igne olarak iki günde bir almam gerekiyor.Bu ignenin özelligi vücudun kendisinin üretip sinir sistemine saldirida bulunan hücreler ile arasinda duvar olusturma görevi görmesi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mrb benmde bi arkadaşım ms hastası kullandığınız aktar ürününü rica etsem belirtir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mayıs 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam Hocalarim Ve Arkadaslar benim Sorum Benim Esim den 2 Ay Önce Ms Tespit Edildi Ve Bir Ay Hastene de Kaldi Kortizon Inlerler yapdilar Ve Baska Hic Bir Sey Vermediler 2 Ay Sonra Filim Cekilecek Ama Oldukca Yorgun Ve Halsiz Ben de Bir Hava Degisimi Olsun Diye Tr ye Gönderdim Acaba Zaman icerisinde Kendini Daha mi Kötü Hiseder ! Yoksa Daha Kötü Günlermi Bizi Bekliyor ? Cevabinizi Bekliyorum .......... Selam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Haziran 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm abimin hanımı ismini bilmediğimiz bir hastalık var ama emes le uyşuyor 1 yılı aşkın zamandan beri bu hastalıkla mücadele ediyor biraz düzelir gibi oldu 1 yıl son ra tekrarladı bu hastalık kalıcımıdır tehlikesi varmıdır tedavisini yardımcı olabilirmisiniz saygılar
MisafirArzucan - avatarı
MisafirArzucan
Ziyaretçi
2 Temmuz 2010       Mesaj #18
MisafirArzucan - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaslar. Ismim Arzucan ben 9 yildir emes hastasiyim ilki bir yil yürüme konusma bozuklugu yasadim ikinci üc bucuk ay ve ücüncüsü 7 ay gibi bir süre emesin ataklarini ve sonrasinda kisa süreli ataklarini yasadim. Uzun süre trapiler ve tedaviler gördüm. Simdi emes hastasi olan arkadaslarin öncelikle sunu bilmesi gerekiyor bir cok hastalikta oldugu gibi emes hastaligindada isin basi moral arkadaslar moral. sinir stres, gürültü, patirti ve kalabalik dar alanlardan uzak durmak gerekiyor. 33 yil isvicrede yasadim isvicrenin iklimi soguk ve yagmurlu bir iklim hava sartlari beni rahatsizligimdan dolayi cok etkiliyordu simdi Türkiyede kaliyorum ve Türkiyenin havasi bana cok iyi geliyor. Tippen emes hastasi olsamda psikolojik olarak bu hastaligin cok kötü olmadigini ve bu hastaliga aman ben emes hastasiyim aman ben rahatsizim gibi düsüncelere kapilip kendimi asla birakmiyorum hatta bu hastaligi kabul etmiyorum zira derdi veren dermaninida verir ve ayrica beterin beteri oldugunuda unutmamak lazim...Önemli bir tavsiye bol bol su icin ve bol bol hareket edin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ms hastalığı öldürür mü?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi