Arama

Bel fıtığı ağrısına hangi bitkiler iyi gelir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 213.990 Cevap: 96
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mayıs 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İSPATLANMIŞ BİR YÖNTEM YAZIYORUM3 GÜN İÇİNDE FITIK AĞRILARINIZ GEÇİCEKTİR... DEREDEN 5 ADET TATLI SU YENGECİ YAKALAYIP.ÖLDÜRDÜKTEN SONRA KABUĞU İLE BERABER EZIP HAMUR HALINE GETİRMELİYİZ.1 LİTRE ZEYTİN YAĞI VE 2 BAŞ SARIMSAK TOPLAM BU 3 ÜNÜ MACUN YAPMALIYIZ İYİCE KARIŞIMI YAPTIKTAN SONRA BİR BEZE BU MACUNU YAYIP BELİNİZE BAĞLAMALISINIZ BİRAZ YAKABİLİR AMA ÇOK FAYDASI OLCAKTIR...UMARIM YARDIMCI OLMUSUMDUR... SAYGILAR
Sponsorlu Bağlantılar
anektot - avatarı
anektot
Ziyaretçi
13 Haziran 2010       Mesaj #22
anektot - avatarı
Ziyaretçi
bel fıtığına bitkisel çözüm yok diyorsunuz.ama bence var.annemden biliyorum .inanmmayarak aldı ürünleri ama 2. ayda etkisini görmeye başladı.ama şunu öğrendik biz.düzenli ve dikkatli kullanım çok önemli imiş.içtiği kapsüller sinirleri gevşetti.sonra kullanılan krem sinir sıkışmasını ortadan kaldırdı.içten ve dıştan tedavi çok önemli imiş.allah razı olsun sebepoolan arkadaştan.ulaşmak isteyen olursa facebook adresleri var. ben ordan buldum.AZRA DOĞAL ÜRÜNLER.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Temmuz 2010       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yengeç işini ben denedim işe yaramadı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2010       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Annem 60 yaşında. Belinden sol topuğuna uzanan çok şiddetli bir ağrısı var. Mr çekildik ve sonuç kısmında şu yazıyor.

Sonuç:
* L3-4 düzeyinde Grade - 1 fasetojenik spondilolisteazis mevcuttur. Bu düzeyde faset eklemlerde sinovyal sıvı artışı izlenmektedir. oluşan spondilioliseazise sekonder spinal kanal AP çapında daralma mevcuttur. Sağ nöral foraminal diskal herniasyon sonucu foramenden geçen sağ L3 nöral köke bası mevcuttur.
* L4-5 santral annüler protüzyon dural saka ve bilateral L5 spinal nöral köke minimal indentasyon yapmaktadır. Sağ foramen hafif daralmıştır.

Doktor, belde kayma ve kist olduğunu söyledi, ameliyat gerekiyormuş. Sizce ameliyattan önce denememiz gereken bir tedavi yöntemi olurmu bu durumda? yardımlarınız için şimididen teşekkür ederim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2010       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba doktora gittim emar çektirdim L 4 ve L5 de fıtık olduğunu söyledi fizik tedaviye başladım ağrılarım hafifledi ama ayağa kalktığımda
ağrım tekrar başlıyor sağ ayağımın kalça kısmı ve baldırım şiddetli bir şekilde ağrıyor ne yapmam lazım 12 gündür fizik tedavi görüyorum
doktorum ağrılar geçmezse bele iğne yapalım diyor iğnenin yan etkisi varmı ve ne yapmam lazım şimdiden teşekkür edrim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2010       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SORUNUN CEVABI 7
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
2 Aralık 2010       Mesaj #27
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

SORUNUN CEVABI 7

Prof. Doktor Ahmet Maranki bel ve boyun fıtığına iyi gelen şifalı bitki kürleri açıkladı. Özellikle ev hanımlarında daha çok görülen bel fıtığı hastalığı doğal bitkisel tedavi yöntemleri ve çözüm yolları önerdi.

Ahmet Maranki Fıtık Kürleri:
**1 bardak su içerisine 4-5 gram taze kozalak atılır ve 10 dakika boyunca kaynatılır. Bu karışım tatlandırılarak günde 1 bardak içilir.

**Bir başka fıtık bitkisel tedavisi yönteminde ise 1 bardak kaynar durumdaki suyun içine 2-5 gram anason ilave edilir ve 10 dakika demlendikten sonra günde 2-3 bardak bu fıtık çayından içilir.

**Fıtık için şifalı bitkilerden bir diğeri ise defneyaprağıdır. 1 bardak kadar kaynatılmış haldeki suya 10 gram defneyaprağı atılıp 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu defne çayından her gün 2-3 bardak içilir.

**Fıtık için bitkiler isteyenlere önerilebilecek başka bir bitki de rezenedir. 1 bardak kaynar suyun içine 4 gram rezene tohumu atılıp 10 dakika demlendikten sonra günde 2-3 bardak içilmesi gerekir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2010       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben de 2006 sendesinde L5 te sorun ve ufak fıtık var denildi,

benim sorum genel olacak 10 yıldır sigara içiyorum 1 hafta önce sigarayı bırakma girişimim oldu 2 gün içmedim ve 2. gün akşamı belimde yanma oluştu ve sol ayağa giden sinirde eski şekilde yürüken olan ufak ağrılar başladı ve malesef 3 gün akşam sigara içmemim ardından ağrılarım kesildi garip şeklide sigara ağrılarımı azalttığını hissettim yada bilmiyorum sadece sigara içmediğim zaman ağrılarım artıyor bu şekilde bir deneyim yaşayan oldumu acaba?? bu illeti bırakmak istiyorum bu sefer bel ağrısı çekiyorum ne pis bir döngü bu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bunun şifalı bitkisi niye yok ben çok üzülüyorum bunun için kesin bir tane şifalı bitkisi olmadır ya!!!!!!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bende yaklaşık bir yıldır bel ağrısı var yani kalçarım da bir ağrı var daha çok sol tarafta
ve sol bacağıma vuran bir ağrı ilk başladığında gittiğimde pek birşeyim olmadığını söylediler
ama ağrılarım artarak devam etti ayakta 5 dakikadan fazla duramıyorum çok kısa yürüyebiliyorum
yeni tomografi çektiler ve
L3-S1 LOMBER BT
lordoz düzleşmiştir
1. L3-4 ve L4-5 düzeylerinde tekal keseyi silen ve nöral foramenleri daraltan diffüz anüler
bulding mevcuttur.
2.L5-S-1 diskinde nöral faromenlerin alt kesimlerini daraltan ancak anlamlı tekal kese basısı
oluşturmayan diffüz anüler bulding tespit edilmiştir.
denmiştir.
ne örnerisiniz nasıl tedavi olabilirim egzersiz işe yararmı kremler veya korseler, ilaçlar
işe yarar mı etopan 500 ve thiospa 8 verilmiştir.
sonr bir fizik tedavi uzamnına gittim bana egzersiz programı ve gün içerisinde uymam gereken hareketler ve
istirahat verdi baya iyi geldi agrılarım düştü ama en ufak iş girişimimde veya yürümeye kaldığımda agrılarım
geri geliyor...
ne yapmalım kremler korseler işe yarar mı? şimdiden teşekkürler....