Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

İngilizce fiileri nasıl kolay ezberleyebilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda broken* tarafından 10 Şubat 2009 (19:18) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
19683 kez görüntülenmiş, 41 cevap yazılmış ve son mesaj 26 Mart 2014 (20:17) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.15  |  Oy Veren: 13      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 10 Şubat 2009, 19:18

#1 (link)
broken*
Ziyaretçi
broken* - avatarı
İngilizce düzensiz fiilleri ezberlememin kolay yolu yokmu??

1 ve 3 hali aynı olanlar
2 ve 3 aynı olanlar
1 ve 2 aynı olanlar
tüm halleri farklı olanlar

ama bundan daha kolayı yokmu??
En iyi cevap Hi-LaL tarafından gönderildi

Şuanda ben de okulda öğrencilerime fiillerin 2. ve 3. hallerini öğretmeye çalışıyorum ama pek de başarılı olduğumuz söylenemez henüz..Sanırım bazı şeyler zamana bağlı...Ama öğrenmenin en güzel yolu bol bol pratik yapmak ve kelimelerle geniş ve geçmiş zamanda cümleler kurmak...Böylece V1 ve V2 formları daha kalıcı olur hafızamızda...
Ama şu da önemli , herkesin ders çalışırken verimli olabileceği bir yöntemi mutlaka vardır..Öenmli olan kendine uygun olan yöntemi bulabilmek...Okuyarak mı yazarak mı örnek kurarak mı çizerek mi vs vs vs...????

Bunun haricinde ben öğrenci iken tekerleme ezberler gibi bi anda 3 halini ezberlemeye çalışırdım..Mesela

run run run
win won won
cut cut cut
come came come
go went gone
buy bought bought
think thought thought
catch cought cought
.
.
.
.
böyle bişiylerdi
Rapor Et
Reklam
Eski 10 Şubat 2009, 20:08

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Malesef, her gün 10 tane ezberlemeye çalış faydası olabilir
Rapor Et
Eski 10 Şubat 2009, 20:10

#3 (link)
SEDEPH
Ziyaretçi
SEDEPH - avatarı
Böyle ayrımlar yapmak kafa karıştırıyor. Ben hazırlık okurken yazarak ezberlerdim. Çok işe yarıyor. Kolay gelsin..
Rapor Et
Eski 10 Şubat 2009, 21:01

#4 (link)
broken*
Ziyaretçi
broken* - avatarı
yha ben daha 7ye gidiorum öğretmen zorlan ezberletiyo yha...
Rapor Et
Eski 11 Şubat 2009, 03:21

#5 (link)
fortune
Ziyaretçi
fortune - avatarı
bazı benzer kelimelerin 2. ve 3. durumlarının ayrıca bazılarının da 3 durumunun da aynı olduguna ve bunların harf dizilimine dikkat ediniz.burdan yola çıkarak, düzensiz fillerin hangileri ya da hangi türler oldugunu bulabilirsiniz kolayca.ezberlemenize asla gerek olmadan.
bir formül gibi ele alın.tek bir formül.
Rapor Et
Eski 11 Şubat 2009, 04:03

#6 (link)
Hi-LaL
Ziyaretçi
Hi-LaL - avatarı
Şuanda ben de okulda öğrencilerime fiillerin 2. ve 3. hallerini öğretmeye çalışıyorum ama pek de başarılı olduğumuz söylenemez henüz..Sanırım bazı şeyler zamana bağlı...Ama öğrenmenin en güzel yolu bol bol pratik yapmak ve kelimelerle geniş ve geçmiş zamanda cümleler kurmak...Böylece V1 ve V2 formları daha kalıcı olur hafızamızda...
Ama şu da önemli , herkesin ders çalışırken verimli olabileceği bir yöntemi mutlaka vardır..Öenmli olan kendine uygun olan yöntemi bulabilmek...Okuyarak mı yazarak mı örnek kurarak mı çizerek mi vs vs vs...????

Bunun haricinde ben öğrenci iken tekerleme ezberler gibi bi anda 3 halini ezberlemeye çalışırdım..Mesela

run run run
win won won
cut cut cut
come came come
go went gone
buy bought bought
think thought thought
catch cought cought
.
.
.
.
böyle bişiylerdi
Rapor Et
Eski 5 Ekim 2009, 16:08

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
ingilizce kelimelerin 1 2 3 halleri

paylaşım için teşekkür ederiz
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2009, 17:48

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben şuan hazırlık okuyorum ve küçük küçük kağıtlara 123. hallerini ve arkasına türkçesini yazın.zaten onları yazarken kolayca ezberleniyo aklınızda kalıyo hepsi
Rapor Et
Eski 10 Ocak 2011, 18:45

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Aynı akıbeti bende paylaşıyorum yarın yazılı var hoca tam 364 kelime verdi ve bunları ezberle al sana bir hafta süre dedi ben de çözüm bulamadım ama sanırım yazarak çalışmanın faydası olabilir.(NOT : şu ana kadar 95 ten düşük not almadım 7. sınıfta.)
Rapor Et
Eski 24 Mart 2011, 20:40

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
beyler bende 8. sınıfa gidiyorum 7.sınıftan beri öğretmenlerim ezberleyin diyorlar ama ezberlemek ne mümkün çok zor bir sürü kerlime var bence en çok kullanılanları ezberleyin hiç yoktan bir çıktısını alın hocaya yakalanmadan sıranın altından bakarak yazın ben 1 seferinde yakalanmadan yaptımbence böyle daha iyi ezberlemek çokzor en çok kullanılanları ezberlemeye çalışın
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.180 saniyede (72.59% PHP - 27.41% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 22:37
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi