PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > İngilizce fiileri nasıl kolay ezberleyebilirim?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
broken*19:18, 10 Şubat 2009 
İngilizce düzensiz fiilleri ezberlememin kolay yolu yokmu??

1 ve 3 hali aynı olanlar
2 ve 3 aynı olanlar
1 ve 2 aynı olanlar
tüm halleri farklı olanlar

ama bundan daha kolayı yokmu??
En iyi cevap Hi-LaL tarafından gönderildi

Şuanda ben de okulda öğrencilerime fiillerin 2. ve 3. hallerini öğretmeye çalışıyorum ama pek de başarılı olduğumuz söylenemez henüz..Sanırım bazı şeyler zamana bağlı...Ama öğrenmenin en güzel yolu bol bol pratik yapmak ve kelimelerle geniş ve geçmiş zamanda cümleler kurmak...Böylece V1 ve V2 formları daha kalıcı olur hafızamızda...
Ama şu da önemli , herkesin ders çalışırken verimli olabileceği bir yöntemi mutlaka vardır..Öenmli olan kendine uygun olan yöntemi bulabilmek...Okuyarak mı yazarak mı örnek kurarak mı çizerek mi vs vs vs...????

Bunun haricinde ben öğrenci iken tekerleme ezberler gibi bi anda 3 halini ezberlemeye çalışırdım..Mesela

run run run
win won won
cut cut cut
come came come
go went gone
buy bought bought
think thought thought
catch cought cought
.
.
.
.
böyle bişiylerdi
Benzer Konular:
Cevap
fadedliver20:08, 10 Şubat 2009 
Malesef, her gün 10 tane ezberlemeye çalış faydası olabilir
Cevap
SEDEPH20:10, 10 Şubat 2009 
Böyle ayrımlar yapmak kafa karıştırıyor. Ben hazırlık okurken yazarak ezberlerdim. Çok işe yarıyor. Kolay gelsin..
Cevap
broken*21:01, 10 Şubat 2009 
yha ben daha 7ye gidiorum öğretmen zorlan ezberletiyo yha...
Cevap
fortune03:21, 11 Şubat 2009 
bazı benzer kelimelerin 2. ve 3. durumlarının ayrıca bazılarının da 3 durumunun da aynı olduguna ve bunların harf dizilimine dikkat ediniz.burdan yola çıkarak, düzensiz fillerin hangileri ya da hangi türler oldugunu bulabilirsiniz kolayca.ezberlemenize asla gerek olmadan.
bir formül gibi ele alın.tek bir formül.
Cevap
Hi-LaL04:03, 11 Şubat 2009 
Şuanda ben de okulda öğrencilerime fiillerin 2. ve 3. hallerini öğretmeye çalışıyorum ama pek de başarılı olduğumuz söylenemez henüz..Sanırım bazı şeyler zamana bağlı...Ama öğrenmenin en güzel yolu bol bol pratik yapmak ve kelimelerle geniş ve geçmiş zamanda cümleler kurmak...Böylece V1 ve V2 formları daha kalıcı olur hafızamızda...
Ama şu da önemli , herkesin ders çalışırken verimli olabileceği bir yöntemi mutlaka vardır..Öenmli olan kendine uygun olan yöntemi bulabilmek...Okuyarak mı yazarak mı örnek kurarak mı çizerek mi vs vs vs...????

Bunun haricinde ben öğrenci iken tekerleme ezberler gibi bi anda 3 halini ezberlemeye çalışırdım..Mesela

run run run
win won won
cut cut cut
come came come
go went gone
buy bought bought
think thought thought
catch cought cought
.
.
.
.
böyle bişiylerdi
Cevap
Misafir16:08, 5 Ekim 2009 
Alıntı:
ingilizce kelimelerin 1 2 3 halleri

paylaşım için teşekkür ederiz
Cevap
Misafir17:48, 18 Ekim 2009 
ben şuan hazırlık okuyorum ve küçük küçük kağıtlara 123. hallerini ve arkasına türkçesini yazın.zaten onları yazarken kolayca ezberleniyo aklınızda kalıyo hepsi
Cevap
Misafir18:45, 10 Ocak 2011 
Aynı akıbeti bende paylaşıyorum yarın yazılı var hoca tam 364 kelime verdi ve bunları ezberle al sana bir hafta süre dedi ben de çözüm bulamadım ama sanırım yazarak çalışmanın faydası olabilir.(NOT : şu ana kadar 95 ten düşük not almadım 7. sınıfta.)
Cevap
Misafir20:40, 24 Mart 2011 
beyler bende 8. sınıfa gidiyorum 7.sınıftan beri öğretmenlerim ezberleyin diyorlar ama ezberlemek ne mümkün çok zor bir sürü kerlime var bence en çok kullanılanları ezberleyin hiç yoktan bir çıktısını alın hocaya yakalanmadan sıranın altından bakarak yazın ben 1 seferinde yakalanmadan yaptımbence böyle daha iyi ezberlemek çokzor en çok kullanılanları ezberlemeye çalışın
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama