Arama

Vasi nasıl tayin edilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Şubat 2015 Gösterim: 55.756 Cevap: 29
Misafir7 - avatarı
Misafir7
Ziyaretçi
5 Mayıs 2010       Mesaj #11
Misafir7 - avatarı
Ziyaretçi
selam abim şizofreni hastası ve eşini öldürdü.. ortada 7 aylık bir bebek var. bebek eşinin ailesinemi yaksa bizemi verilir bebeğin vasisi olarak kim atanır..
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
5 Mayıs 2010       Mesaj #12
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir7 adlı kullanıcıdan alıntı

selam abim şizofreni hastası ve eşini öldürdü.. ortada 7 aylık bir bebek var. bebek eşinin ailesinemi yaksa bizemi verilir bebeğin vasisi olarak kim atanır..

Bir avukata danışmanızı tavsiye eederim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mayıs 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
babam vefaat ettikten sonra annem demans hastası oldu bizde vasi tayinliği istedik ama o orada oyurduğu evi mütaitte verdik tabiki annemin hakları korunuyor ve onun sağlık problemlerinin tedavisine devam ediyoruz. bize vasi tayinliğinden sonra devlet onunla ilgili her mala el koyuyor
ortaksada satamıyorsunuz dendi bukonuların nasıl olduğuyla ilgili bilgi alabilirmiyim saygılarımla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim adım soy adım a.ç. kardeşim askerde vuruldu
askerihastanede tedavi gürdü 8 ay piskiyatri tedavi sonucu cürühe ayırdılar
rapor verdiler hastalıhı askerliğin sebep vetesiriyle meydana geldiyine dahil
post tranvmatik teşisi konuldu*
emeklisandığı bunu kabul etmedi
mühtemelen ? adli kurum raporu isteyecektir ?
mahkemeleri cok uzun sürüyor bakacak gücüm kalmadı?
mahkeme kararı almadan . bakır köy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi
nasıl sevk ala bilirim? bana yardım cı olun lütfen?* teşekür ederim_
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
3 Haziran 2010       Mesaj #15
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

babam vefaat ettikten sonra annem demans hastası oldu bizde vasi tayinliği istedik ama o orada oyurduğu evi mütaitte verdik tabiki annemin hakları korunuyor ve onun sağlık problemlerinin tedavisine devam ediyoruz. bize vasi tayinliğinden sonra devlet onunla ilgili her mala el koyuyor
ortaksada satamıyorsunuz dendi bukonuların nasıl olduğuyla ilgili bilgi alabilirmiyim saygılarımla

Bir avukata danışmanızı tavsiye ederim.

Alıntı

merhaba benim adım soy adım a.ç. kardeşim askerde vuruldu
askerihastanede tedavi gürdü 8 ay piskiyatri tedavi sonucu cürühe ayırdılar
rapor verdiler hastalıhı askerliğin sebep vetesiriyle meydana geldiyine dahil
post tranvmatik teşisi konuldu*
emeklisandığı bunu kabul etmedi
mühtemelen ? adli kurum raporu isteyecektir ?
mahkemeleri cok uzun sürüyor bakacak gücüm kalmadı?
mahkeme kararı almadan . bakır köy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi
nasıl sevk ala bilirim? bana yardım cı olun lütfen?* teşekür ederim_

Hastanızı varsa önceki raporlarıyla ve kimlik bilgleriyle yönlendirilen hastaneye götürün, orada gereken yönlendirmeyi yaparlar.
uğur ahmet - avatarı
uğur ahmet
Ziyaretçi
6 Haziran 2010       Mesaj #16
uğur ahmet - avatarı
Ziyaretçi
73 yaşında annem var kızkardeşimin yanında kalıyor kız kardeşim annemi bana göstermiyor ve konuşturmuyor konuşmaya gitsemde evde kavga çıkarıyor annemi kardeşim ve çocukları kendi istekleri doğrultusunda yönlendiriyor babamdan kalan miras evi kiraya verdiler ve bunun parasını alıyolar maaşını kullanıyolar annemin 30 senelik arsası vardı mart ayında benden habersiz satmışlar ve arsanın parasını kardeşim kendi üstüne yapmış ayını zamanda annemin üzerinde olan evi mütehite kat karşılığı verdiler daireleri kendi üzerine almak istiyor
annem inşaat bitince sen ve kardeşin oturursunuz diyodu ve şimdi onların isteğiyle sadece kardeşimin oturacağını söylüyor ve sizi oturtmucam diyor biz bu arada vasi davası açtık bu dava sonuçlandıktan sonra tapu iptal davası açabilirmiyiz? satılan arsa içinde iptal davası açabilirmiyiz annem bizi evde oturtmayacağı için kanuni her hangi bir yol yapabilirmiyiz
ya ikimize yada hiç birimize
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Haziran 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kayınpederim alzaymır hastası almanyadan emekli maaşını almaya gidemiyor .vasi olmak için akrabalık derecesi ne olmalı ben olabilirmiyim vasilik için ücret demişsiniz açıklarmısınız ayşe
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
11 Haziran 2010       Mesaj #18
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kayınpederim alzaymır hastası almanyadan emekli maaşını almaya gidemiyor .vasi olmak için akrabalık derecesi ne olmalı ben olabilirmiyim vasilik için ücret demişsiniz açıklarmısınız ayşe

Madde 414.- Haklı sebepler engel olmadıkça, vesayet makamı, vesayet altına alınacak kişinin öncelikle eşini veya yakın hısımlarından birini, vasilik koşullarına sahip olmaları kaydıyla bu göreve atar. Bu atamada yerleşim yerlerinin yakınlığı ve kişisel ilişkiler göz önünde tutulur.

Yani vesayet altına konulan kişinin eşine ve yakın akrabalarına öncelik hakkı tanımıştır.
Ancak , Mk 413'e göre vasilik görevi bu 'görevi yapabilecek yetenekte olan' bir 'ergin'e verilir.Erginlik şartlarını zaten hepimiz biliyoruz ancak 'görevi yapabilecek yetenekte olma' şartını hakim somut olayın ve kişilerin şartlarına göre , gerekirse araştırma yaparak karar verecektir.Yaş , zeka , sağlık ve beceri bakımından uygun kişiye bu görev verilmelidir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
vasi tayini vazgeçme
KADİR - avatarı
KADİR
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #20
KADİR - avatarı
Ziyaretçi
vasi tayini hakkında bir sorum olacak benim kardeşim psikolojik rahatsız oglunu vasi tayini olarak atama yapmak istiyoruz ama hastaneye gitmeyeceginden korkuyoruz kardeşim psikolojik rahatsızlıgından dolayı erken emekli oldu ama senelik kontrol muayenelerine gidiyor ve her sene heyet raporu alıyor benim sorum kardeşim mahkemete gitmezse ne olur ayrıca 3 senedir aldıgı raporlar yeterli olurmı cevaplarsanız sevinirim saygılarımlaMsn Confused