Arama

Milli bayramlar ile ilgili sözler nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Mart 2016 Gösterim: 16.503 Cevap: 3
rasim - avatarı
rasim
Ziyaretçi
13 Şubat 2009       Mesaj #1
rasim - avatarı
Ziyaretçi
Milli bayramlar ile ilgili sözleri bana verebilirmisiniz?
EN İYİ CEVABI Safi verdi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İgili Sözler
  • Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.
  • Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir.
  • Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.
  • Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

Sponsorlu Bağlantılar
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı İle İlgili Sözler

• 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.
  • 19 Mayıs yeni Türkiye'nin ve Atatürk'ün doğum günüdür.
  • Spor gençliğin kuvvet kaynağıdır.
  • Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez.
  • 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.
  • Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir.
  • Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.
  • Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür.
  • Zafer, barışın en kısa yoludur.

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler
  • Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Zafer, “Zaferbenimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Sözler
  • Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
  • Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.
  • Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur.
  • Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir.
  • Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.
  • Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.
  • Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.
  • Bugünkü hükümetimizin, devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millet ve millet hükümettir.

Son düzenleyen Safi; 8 Mart 2016 22:20
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Şubat 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Milli Bayramlar - MsXLabs
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2009       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Atatürk'ten Vecizeler
Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.
Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.
Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir.
Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.
Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.
Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.
Bugünkü hükümetimizin, devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millet ve millet hükümettir.
29 Ekim - Cumhuriyet Bayramı
Son düzenleyen Safi; 8 Mart 2016 22:20
Quo vadis?
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
8 Mart 2016       Mesaj #4
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İgili Sözler
  • Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.
  • Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir.
  • Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.
  • Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı İle İlgili Sözler

• 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.
  • 19 Mayıs yeni Türkiye'nin ve Atatürk'ün doğum günüdür.
  • Spor gençliğin kuvvet kaynağıdır.
  • Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez.
  • 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.
  • Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir.
  • Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.
  • Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür.
  • Zafer, barışın en kısa yoludur.

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler
  • Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Zafer, “Zaferbenimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
  • Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Sözler
  • Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
  • Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.
  • Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur.
  • Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir.
  • Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.
  • Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.
  • Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.
  • Bugünkü hükümetimizin, devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millet ve millet hükümettir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SİLENTİUM EST AURUM