Arama

Oyunlarda ekran neden donar?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Kasım 2010 Gösterim: 10.374 Cevap: 11
GuesTo - avatarı
GuesTo
Ziyaretçi
13 Şubat 2009       Mesaj #1
GuesTo - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar başlıktaki gibi böyle bir problemim var... Oyun donuyor ama pc donmuyor ALT+TAB Yapıp oyuna yan basıp kapatınca sorun kalmıyor ama her oyuna girdikten bi 15-20 dK sonra hep bunu yapıyor..
ve geçenlerde tarama yaparken (AD-Aware) system32 de bi virüs buldu ve silemedi ... bunun onla alakası varmıdır ??? cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
oyunlar en başta donmuyordu ama şimdi 5 dk sonra donuyor sonra mavi bir ekran çıkıyor sisteminiz bir hatadan kurtarıldı diyo ekran kartınında adı yazıyo orda (ekran kartı 512 ati)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ekran kartının modeli düşük olabilir.
Ekran kartın çabuk ısınıyor olabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Ekran kartının güncellemesinde problemler olabilir.
FisTiK - avatarı
FisTiK
Ziyaretçi
14 Şubat 2009       Mesaj #3
FisTiK - avatarı
Ziyaretçi
Ekran kartın düşük olduğundan oluyor birde oyunun çözünürlülüğünü oyunun ayarlarından düşürebilirsin o zaman daha iyi performans alıcaksın...
T_walkeR - avatarı
T_walkeR
Ziyaretçi
18 Şubat 2009       Mesaj #4
T_walkeR - avatarı
Ziyaretçi
\ \ \ Ekran Karti Dusuk ola bilir.....

Oyun'da Guclu Oyun ola bilir / / / . .

Virus varsa.. oyun zamani donuyorsa,,,oyundan ciktikdan sonrada donar...
Bence Virus'dan degil...
Son düzenleyen T_walkeR; 18 Şubat 2009 18:20 Sebep: .,.,.,.,.
tugrul1907 - avatarı
tugrul1907
Ziyaretçi
12 Temmuz 2009       Mesaj #5
tugrul1907 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar pc yenıden toplayım dedım pc özellıklerını sayıyorum;

İşlemci: Amd Atlhon Black Edition 7750 Dual-Core
Ram: 2 Tane Kıngston 1066mhz 2gb Sogutuculu Ram
Anakart: ECS Black Series GF8200A

arkadaslar parcalar bu su an pcye vısta 32 beya 64bit kurulmuyor sadece xp kuruluyor xpde 4gb ram desteklemıyor..bnde xp kurdum snra vıstayı takıp yukselttm su an calısıyor ancak ekran cozurnurlulgu 1024x768 (32bit)'te ekran pır pır edıyo sureklı gıdıp gelıo hafıf kararıyo yanı..sorunun monıtorumde oldunu dusundum monıtorumde eskı goturdm yenı lcd ekrana taktım yıne aynısı oldu..ayırca sıze vıstanın yaptı puanlamayıda gosterım;

İşlemciye fln verdi puan 5,5
Ram'e verdı puan 5,9
Ama Grafikler ile Oyun Grafıklerıne verdıgı puan 2,0 ve 2,0 taban puan.

Bu pcde dha left 4 dead bıle takılarak calısıo..oyun takılarak calısıyor ancak oyun esnasında herhangı bı programa gırım muzık acım 0 takılma sızce sorun ne .. bi kac arkadas anakartın bozuk gıt degıstır dıyor..anakartı aldıgım yerın sahıbıde bıseden anlamıyor bna xp kurup gerı gonderıyo..

Herkeze Simdeden Tesekkur Ederım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
oyunlar en başta donmuyordu ama şimdi 5 dk sonra donuyor sonra mavi bir ekran çıkıyor sisteminiz bir hatadan kurtarıldı diyo ekran kartınında adı yazıyo orda (ekran kartı 512 ati)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende oyun oynarken bildisayar donuyor ctrl+alt yapıorum bişey olmuyor 1 dk sonra pc kendine reset atıyor acaba bubun nedeni nedir bazı arkadaşlarda git kasanın içini temizlettir düzelir flan diolar bunun cevabını bilen warmı acabaa????
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
1 Şubat 2010       Mesaj #8
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bende oyun oynarken bildisayar donuyor ctrl+alt yapıorum bişey olmuyor 1 dk sonra pc kendine reset atıyor acaba bubun nedeni nedir bazı arkadaşlarda git kasanın içini temizlettir düzelir flan diolar bunun cevabını bilen warmı acabaa????

Oynadığınız Oyun Nedir ? Bütün Oyunlarda mı Donma Sorunu Var ?
Sistem Bilgileri Yazar mısın ?

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ekran donarsa Alt Gr+Ctrl+Deleteye aynı anda basıp artık hangi oyun donduysa ordaadı yazar onun üstüne bir kere tıklatıp görevi sonlandır derseniz oyun kapanır
caner000 - avatarı
caner000
Ziyaretçi
13 Şubat 2010       Mesaj #10
caner000 - avatarı
Ziyaretçi
  • ARKADAŞLAR BEN SİZE NEDEN DONDUGUNU AÇIKLAYACAGIM
  • BENDEN SİZE SÖLEMESİ KENDİNİZ FORMAT ATMAYI BİLİYORSANIZ ÖNCE RJİNAL BİR FORMAT CD'Sİ ALIN BAZI FORMAT CD'LERİNDE FORMAT ATINCA SİLİNMEYECEK VİSÜSLER EKLİYOR O YÜZDEN SİZE ORGİJİNAL FORMAT CD Sİ ALMANIZI ÖNERİRİM YADA TANIDIGINIZDA VARSA ONDAN ALIN BAKIN KOPYALAYIN DEMİYORM ÇÜNKÜ KOPYALADIGINIZDA KOPYALANAN CD'YE ORGİNAL CD VİRÜS EKLİYOR BENDE KENDİ KENDİME SORUYORDUM NEDEN EKLİYOR DİYE SONRA DÜŞÜNDÜM VE BULDUM EGER KOPYALADIGIMZDA VİSÜZ GİRMESSE HERKES TOPLANIR 1 TANE ALIR VE KOPYALAYIP SATAR DEYİLMİ ONLARDA BUNU DÜŞÜNEREK BÖLE YAPIYOR BAZENDE KOPYALADGINIZDA CD ÇALIŞMAYABİLİRDE O YÜZDEN DEDİGİMİ YAPIN BİDFE VİSÜR PROGRAMINIZA GÜVENMEYİN GİDİN HERYIL YENİ VÜRÜSLER ÇIKIYOR O YÜZDEN 2010 SÜRÜM VİSÜR PROGRAMINIZ VAR AMA BU 2011 DE YENİ VÜRÜSLER ÇIKACAK O YÜZDEN 2010 SÜRÜM VİSÜR PROGRAMINIZ ONU SİLEMEZ BULABİLİR AMA SİLEMEZ O YÜZDEN HERYIL O YILIN VİRÜS PROGRAMINI ALMANIZI ÖNERİRİM.SİZE ÖNERDİGİM VİRÜS PROGERAMLARI
  • kaspersky,panda,avast
  • herkes eseti diyor ama o her virüsü silemez ondan bunları önerdim saygılar (AdaNaLee)