Arama

Dinde örtünmenin yeri nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Haziran 2014 Gösterim: 48.648 Cevap: 31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
s a arkadaşlar benmde bi sorum olacaktı size bende açık bi insanım ve kapanmayı çok istiyorum ama yeni bi iş başvurusunda bulundum ve görüşmeye giderken açık olduğum için tereddüt yaşıyorum ama inanın kapanmayı çok istiyorum bu konuda nasıl bi yol izlemem gerkiyo lütfen yardımcı olsun bana şimdiden teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben, elhamdulullah bikez olsun kırdım ,.şeytanı şimdi hayatm daha huzur verici...kendi akrabalarım bile nie kapandın daha erken evlenince kapanırsın falan ..........okadar kızdım ki...sonuçta bu hayat benim bir başkası sorgulanmayacak mahşerde.ve eğer evlenince kapamiş olsaydm hakkımda hayırlım ılup olmdığndan şüphe ederdm.cümlemizn hayırlı düşünceler içinde olması dileğle inşallah.amin...............
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba.adımı açıklamayacağım ama yardım ederseniz sevinirim.babam biraz islam konusunda serttir.
kapanmamı istiyor.ama daha lise 1 deyim.ve ben lise sonda kapanmak istiyorum.ne yapmamı önerirsiniz.
lütfen yardım edin Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu dünyada yapacaklarınız sadece kendiniz içindir.yapacağınız sevaplar ve günahlar yanlızca size yazılacaktır.bir konuda fazla tereddütlü olmayın kapansammı kapanmasammı diye sormanıza gerek yok islamın gerektiği herşeyi yapmak zorunluluğumuz eğerki cehennem ateşinden kurtulmak istiyorsak? ayrıca zamanda önemlidir yani nekadar erken kapanırsanız sizin için iyi. geç kapanmanız sizin isteğiniz deil şeytanın isteğidir.nefsinize şeytan deil siz hakim olun.
nötrino
Yasaklı
20 Haziran 2011       Mesaj #15
Yasaklı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bu dünyada yapacaklarınız sadece kendiniz içindir.yapacağınız sevaplar ve günahlar yanlızca size yazılacaktır.bir konuda fazla tereddütlü olmayın kapansammı kapanmasammı diye sormanıza gerek yok islamın gerektiği herşeyi yapmak zorunluluğumuz eğerki cehennem ateşinden kurtulmak istiyorsak? ayrıca zamanda önemlidir yani nekadar erken kapanırsanız sizin için iyi. geç kapanmanız sizin isteğiniz deil şeytanın isteğidir.nefsinize şeytan deil siz hakim olun.

Alıntı

.babam biraz islam konusunda serttir.
kapanmamı istiyor.ama daha lise 1 deyim.ve ben lise sonda kapanmak istiyorum.ne yapmamı önerirsiniz.
lütfen yardım edin

İslam Dininde Örtünme;

Yukarıdaki yoruma paralel bir kaç cümle eklemek istiyorumdur. Allah'ın bize yapmamızı emrettiği farz ibadetler Kur'an'da ayetlerle açıkca bildirilmiştir (Namaz kılmak,oruç tutmak,örtünmek... gibi).Örtünmek yapılması zorunlu olan bir farzdır. Nasıl oruç tutuyorsak, namaz kılıyorsak örtünme de aynı şekildedir!

Farz İbadet => Kesinlikle yerine getirilmesi gereken ve Allah tarafından açık ve net olarak emredilmiş olan ibadet olarak tanımlanır. Anne ve babalar sadece dinin emirlerini çocuklarına yumuşak bir şekilde anlatmakla görevlidirler. Bu onların sorumluluğudur. İslam dininde zorlama olmaz. Bu ibadetler yapılmadığı takdirde kişinin kendisi sorumlu olur. Allah'ın bize emrettiği farz ibadetlerde erteleme de olmaz. Zira sizin lise son sınıfa kadar yaşayacak bir garantiniz yok elinizde!
Son düzenleyen nötrino; 12 Haziran 2014 12:50
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Haziran 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ßende 14 yaşındayım..Kapanmanın önemli birşey olduğunu öğrendim ama henüz hazır değilim şuan liseyi okuyorum lise bitince kapanmayı düşünüyorum ama babamda 7 yaşından sonra kapanmanın doğru olduğuna inanıyor peki ben ne yapabilirim????

slm.alyküm ...eğer hazır olmadığını düşünüyorsan kapanmanın yeteri kadar önemini kavrayamamışşn demek ki bence biraz çabuk karar vermelisn lise bitince diyorsun ama yarına çıkacağımız belli deil ki yarın belki de herşey için geç olabilir yaşın da çok uygunmuş ben de on dört yaşmda kapandım ve şimdi diorm ki keşke daha önce kapansaydm inşallh çabuk karar verirsn allaha emanet ol allah yyardımcımız olsun....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Haziran 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar kapanmyıp namaz kılmazsak bunun hesabını allaha nasıl verecez hiç düşündünüz mü belki düşünmek şimdi kolay olabilir ama hesap günü geldiğinde inanın hiçbirşey kolay olmayacak ''keşke vah tüh ''demek istemiyorsak bence allaha karşı kulluk görevimizi güzel birşek,ilde yerine getirmeliyiz bu dünya gelip geçici zaten herkes taarfndan biliniyo bu bi gerçek o yüzden ahiret hayatımzı düşünelim bence sonsuz olan ahiretimizi ...çok söze de gerek yok ki rabbimiz söylemiş açık olarak zaten bize de uygulamak düşer düşünmeye gerek yok bunu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu yazilari bizimle paylasan kardesimiz her kimse cok tesekkür ederim ici kararmis insanlarin icini aydinlatabilecek sekilde ama tabi yine de insanin ne kadar imanli olduguna bagli yaradan bize her zaman imanli ve gercek bir müslüman olabilmeyi nasip etsin artik genclik dine düskünlügü maalesef geri kafalilik olarak algiliyo bu durum cok üzücü bu yüzden imanli bir genc görünce insan kendini mutlu hissediyo her sey ailede baslar artik anne babalar yasini almis insanlar bile ibadete yanasmiyor cocugum nasil isterse öyle yasar ben karismam gibi basi bos cümleler kullanarak cocugunu cennete götürcek yollarini o kapatmadan kendileri kapatiyorlar zaten her cocuga anne ve babasi sekil verir bunu unutmamaliyiz islami degerlerimize sahip cikalim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu sitedeki yazilari yazan kisi bir yazar veya köse yazari mi merak ettim cevaplarsaniz cok memnun olurum simdiden tesekkürler........
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mart 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kuranda kapanmak ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

Bu konuda delilli konuşmak lazım... ALLAH (cc), Nur suresinde böyle buyuruyor,

NUR SURESİ:
Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü'minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!