PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > MSN Messenger virüsü nasıl temizlenir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
erenkilic7712:33, 21 Şubat 2009 
merhaba,benim msnden arkadaşım Foto Ha?? http: // www .****** .net gibisinden mesaj geldi tıkladım şimdi 5 dakikada bir mouse ve klavve donuyor msn kişi listemdeki online kişilere virüs gidiyor sistem geri yükledim,virüsü sildim ama bilgisayara reset atınca yine geliyor virüs yardım edermisiniz?
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi
Benzer Konular:
Cevap
Blue Blood13:01, 21 Şubat 2009 
Bakınız;
MSN Messenger Virüsü Temizleme Yöntemi
Cevap
laklak09:46, 14 Mayıs 2009 
arkadaşlar ya benım msnem acılıyor kapanıyor ileti yazamıyorum programı kaldırdım yinede aynı sorunu yaşıyorum karşı tarafdan virüs yolladıgımı soyluyor ne yapabilrim acaba yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap
The Unique10:19, 14 Mayıs 2009 
Bakınız;
MSN Messenger Virüsü Temizleme Yöntemi
Cevap
recolar13:53, 14 Temmuz 2009 
Msn virüsü bulaştı "gizlice resmini cekmişler" "rar"lı dosya gönderiyor
Cevap
Misafir00:37, 15 Eylül 2009 
herkezde acılmyo bi sorun var galiba ama sorun gele kadar facebooktan yazısmalar devam edebilir acil isin olan için
Cevap
Misafir00:50, 15 Eylül 2009 
arkadaslar geldi artık sorun kalktı ama daha sonra cıkarsa gene faceden yazısın
Cevap
Misafir12:30, 10 Kasım 2009 
" foto? http://imegas.im.ohost.de/img.php?=x...indowslive.com " Bu msn virüsü nasıl temizlenir ?
Cevap
Rios12:45, 10 Kasım 2009 
Son günlerde MSN üzerinden yayılan bir virüs ortalığı kasıp kavuruyor. Summer2008.zip adı verilen bu virüs, bulaştığı makinelerde kurulu MSN Messenger’lar aracılığıyla, başka messenger sahiplerine virüs dosyaları ekli anlık iletiler gönderiyor. Eğer siz de, arkadaşınızın birinden tatilden döndüğünü ve size tatil fotoğraflarını yollamak istediğini söyleyen bir anlık ileti alırsanız, dosyayı kabul etmeyin. Eğer halihazırda böyle bir hataya düşmüşseniz, ilk olarak messenger listenizdeki arkadaşlarınıza durumu bildirin ve gönderilen dosyaları açmamalarını isteyin. 2. olarak antivirüs programınızı güvenli kipte çalıştırın ve virüsü temizleyin.
Kaspersky antivirüs programı, virüsü Backdoor.Win32.IRCBot.acd (eski isim: IRC-Worm.Win32.Agent.a) ismiyle tanıyor.
Virüs WINDOWS dizininize images0XX.zip, photos0XX.zip, albumXX.zip, photoXX.zip, pictures0XX.zip, pictureXX.zip (XX yerine album39.zip, images091.zip gibi değişik sayılar olacak şekilde) dosyalarını atıyor.
Virüsten kurtulmanın bir diğer yolu da, registry’den elle silmek olacaktır.
Aşağıdaki bilgiler C.I.S.R.T. (Chinese Internet Security Response Team) websitesinden alınmış olup, uzman olmayanlar tarafından kullanımı problemler doğurabilir. Bu adımları izleyebileceğinizden emin değilseniz, lütfen antivirüs programınızı kullanın.
1. Adım
“Başlat”->”Çalıştır”, “REGEDIT” yazarak registry editörünü açın.

2. Adım
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\ ShellServiceObjectDelayLoad adresine gidin.
Sağ panelden “printers”=”{CLSID}” yazısını silin.
( Silmeden önce lütfen {CLSID} kısmını kopyalayın. )

3. Adım
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID adresine gidin.
2. adımdaki {CLSID} değerini silin.
4. Adım
Makinenizi yeniden başlatın.

5. Adım
Aşağıdaki dosyaları temizleyin:

%System%\notiffy.dll
%System%\printers.exe
%userprofile%\new.txt
%Windows%\{string1}{rastgele numara}.zip (dosya boyutu:119KB)
Cevap
Misafir13:45, 18 Aralık 2009 
meraba,bilgisayarıma msn vasıtasıyla arkadaşımın gönderdiği bir dosyadan gelen virüsü nasıl temizleyebilirim.Burda biraz açıklama yapılmış ama bunların hepsini uyguladım sonuç alamadımm=(yardımcı olunn lütfenn
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
İsim:
Doğrulama