Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

MSN Messenger virüsü nasıl temizlenir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda erenkilic77 tarafından 21 Şubat 2009 (12:33) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
3847 kez görüntülenmiş, 13 cevap yazılmış ve son mesaj 11 Mayıs 2010 (20:34) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 21 Şubat 2009, 12:33

#1 (link)
erenkilic77
Ziyaretçi
erenkilic77 - avatarı
merhaba,benim msnden arkadaşım Foto Ha?? http: // www .****** .net gibisinden mesaj geldi tıkladım şimdi 5 dakikada bir mouse ve klavve donuyor msn kişi listemdeki online kişilere virüs gidiyor sistem geri yükledim,virüsü sildim ama bilgisayara reset atınca yine geliyor virüs yardım edermisiniz?
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi
Rapor Et
Eski 21 Şubat 2009, 13:01

#2 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Bakınız;
MSN Messenger Virüsü Temizleme Yöntemi
Rapor Et
Eski 14 Mayıs 2009, 09:46

MSN virüsü nasıl temizlenir?

#3 (link)
laklak
Ziyaretçi
laklak - avatarı
arkadaşlar ya benım msnem acılıyor kapanıyor ileti yazamıyorum programı kaldırdım yinede aynı sorunu yaşıyorum karşı tarafdan virüs yolladıgımı soyluyor ne yapabilrim acaba yardımcı olursanız sevinirim.
Rapor Et
Eski 14 Mayıs 2009, 10:19

#4 (link)
MsXLabs Üyesi
The Unique - avatarı
Bakınız;
MSN Messenger Virüsü Temizleme Yöntemi
Rapor Et
Eski 14 Temmuz 2009, 13:53

Msn virüsü nasıl temizlenir?

#5 (link)
recolar
Ziyaretçi
recolar - avatarı
Msn virüsü bulaştı "gizlice resmini cekmişler" "rar"lı dosya gönderiyor
Rapor Et
Eski 15 Eylül 2009, 00:37

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
herkezde acılmyo bi sorun var galiba ama sorun gele kadar facebooktan yazısmalar devam edebilir acil isin olan için
Rapor Et
Eski 15 Eylül 2009, 00:50

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaslar geldi artık sorun kalktı ama daha sonra cıkarsa gene faceden yazısın
Rapor Et
Eski 10 Kasım 2009, 12:30

MSN virüsü nasıl temizlenir?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
" foto? http://imegas.im.ohost.de/img.php?=x...indowslive.com " Bu msn virüsü nasıl temizlenir ?
Rapor Et
Eski 10 Kasım 2009, 12:45

#9 (link)
Rios
Ziyaretçi
Rios - avatarı
Son günlerde MSN üzerinden yayılan bir virüs ortalığı kasıp kavuruyor. Summer2008.zip adı verilen bu virüs, bulaştığı makinelerde kurulu MSN Messenger’lar aracılığıyla, başka messenger sahiplerine virüs dosyaları ekli anlık iletiler gönderiyor. Eğer siz de, arkadaşınızın birinden tatilden döndüğünü ve size tatil fotoğraflarını yollamak istediğini söyleyen bir anlık ileti alırsanız, dosyayı kabul etmeyin. Eğer halihazırda böyle bir hataya düşmüşseniz, ilk olarak messenger listenizdeki arkadaşlarınıza durumu bildirin ve gönderilen dosyaları açmamalarını isteyin. 2. olarak antivirüs programınızı güvenli kipte çalıştırın ve virüsü temizleyin.
Kaspersky antivirüs programı, virüsü Backdoor.Win32.IRCBot.acd (eski isim: IRC-Worm.Win32.Agent.a) ismiyle tanıyor.
Virüs WINDOWS dizininize images0XX.zip, photos0XX.zip, albumXX.zip, photoXX.zip, pictures0XX.zip, pictureXX.zip (XX yerine album39.zip, images091.zip gibi değişik sayılar olacak şekilde) dosyalarını atıyor.
Virüsten kurtulmanın bir diğer yolu da, registry’den elle silmek olacaktır.
Aşağıdaki bilgiler C.I.S.R.T. (Chinese Internet Security Response Team) websitesinden alınmış olup, uzman olmayanlar tarafından kullanımı problemler doğurabilir. Bu adımları izleyebileceğinizden emin değilseniz, lütfen antivirüs programınızı kullanın.
1. Adım
“Başlat”->”Çalıştır”, “REGEDIT” yazarak registry editörünü açın.

2. Adım
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\ ShellServiceObjectDelayLoad adresine gidin.
Sağ panelden “printers”=”{CLSID}” yazısını silin.
( Silmeden önce lütfen {CLSID} kısmını kopyalayın. )

3. Adım
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID adresine gidin.
2. adımdaki {CLSID} değerini silin.
4. Adım
Makinenizi yeniden başlatın.

5. Adım
Aşağıdaki dosyaları temizleyin:

%System%\notiffy.dll
%System%\printers.exe
%userprofile%\new.txt
%Windows%\{string1}{rastgele numara}.zip (dosya boyutu:119KB)
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2009, 13:45

msn virüsü

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
meraba,bilgisayarıma msn vasıtasıyla arkadaşımın gönderdiği bir dosyadan gelen virüsü nasıl temizleyebilirim.Burda biraz açıklama yapılmış ama bunların hepsini uyguladım sonuç alamadımm=(yardımcı olunn lütfenn
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.180 saniyede (73.03% PHP - 26.97% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 20:13
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi