Arama

Nasıl burs alınabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Eylül 2015 Gösterim: 12.746 Cevap: 18
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Slm ben ankarada oturuyorum ve lise öğrencisiyim belediyeden falan nasıl burs alabilirim yardımcı olun lütfen
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Alıntı
Ayberq adlı kullanıcıdan alıntı

ünide okkuyorum ben

Üniversite Burs İmkanları Pazartesi, 27 Ağustos 2007 ÖSS sonuçlarının açıklandı, lakin bu seferde öğrencinin kazandığı üniversitenin bulunduğu ilin standartlarına göre " Acaba ne kadar para ile geçinebilirim ?" sorusu yer etmeye başladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Geçen yıl 44 bin öğrenciye 28 milyon 805 bin YTL eğitim yardımı dağıtan Büyükşehir Belediyesi bu yıl 50 bin üniversiteliye toplam 36 milyon 680 bin YTL'lik burs verecek. Başvurular 20 Eylül-22 Ekim tarihlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi adresinden yapılacak. Eğitim yardımları kapsamında 7 ay süresince lisans ve ön lisans öğrencilerine aylık 100'er, yüksek lisans öğrencilerine 150'şer, doktora öğrencisine ise 250'şer YTL ödeme yapılacak.
Sponsorlu Bağlantılar

Türk Eğitim Vakfı Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan teknik ve endüstri meslek lisesi, üniversite, yüksek lisans (master) ve doktora öğrencilerine burs veriyor. Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının oluşturduğu, TEV'den de bir temsilcinin katıldığı burs komisyonları aracılığı ile seçiliyor. TEV bu yıl 7 bin 600 öğrenciye burs verecek. Bursiyerlerin 2 bin 280'i meslek lisesi, 5 bin 244'ü yüksek öğretim, 76'sı master ve doktora öğrencisi olacak. Meslek lisesi öğrencilerine 100 YTL, üniversite için 240 YTL, master için 400, doktora için 700 YTL veriliyor. Başvurular 1-31 Ekim tarihlerinde TEV Anasayfa adresinde yapılabilir.

Ensar Vakfı Eğitim Fakültelerinin yüksek lisans ve doktora yapan öğrencileri ile bu fakültelerde vakfın projelerine katılan öğrencilere burs veriliyor. Yüksek lisans ve doktora bin liraya kadar, lisans öğrencilerine ise 100 lira burs veriliyor. İrtibat: 212- 527 49 47

Önder Bursları Sözel 1, Sayısal 1, EA 1 ve Yabancı Dil Bölümlerinin her hangi birinden ham 270 puan ve üzeri alanlar ile Sözel 2, Sayısal 2, EA 2 bölümlerinden ham 260 ve üzeri puan alan imam hatip lisesi öğrencileri müracaat edebiliyor. Başvuru Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği adresinden yapılıyor.

Birlik Vakfı İstanbul'da okuyan başarılı öğrencilere burs veriyor. Müracaatlar Eylül ayı içinde yapılıyor. Öğrencinin başka bir kurumdan burs alıp almadığına dikkat ediliyor. Burs kazanan öğrenciler başarılı oldukları sürece üniversite bitene kadar yılda 8 ay her ay 100 milyon olmak üzere burs alıyorlar.

İlim Yayma Cemiyeti Üniversite öğrencileri için aylık 120 YTL, yıllık 960 YTL burs veriliyor. Burs bilgileri Anasayfa - İlim Yayma Cemiyeti adresinden açıklanacak.

Vehbi Koç Vakfı 247 üniversite öğrencisi ile 72 hemşirelik yüksek okulu öğrencisine burs veriyor. Burslara başvuru formu vakfın web sitesinden alınıyor. Öğrenciler üniversitelerine bu formlarla başvuruyor. Okulların tesbit ettiği öğrencilere burs veriliyor.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul / Telefon : 212-227 52 00 Başarılı ve maddi olanakları kısıtlı öğrencilere 8 ay boyunca karşılıksız burs veriyor.

Anadolu Eğitim ve Bilim Vakfı Ankara/ Telefon : 312-229 68 16

Asım Kocabıyık Vakfı İstanbul/ Tel: (0212) 251 34 10 Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veren vakfın önceliği yetim, öksüz veya anne-babası ayrı olan öğrencilere tanıyor.

Aydın Ticaret Odası Aydın

Telefon : 256-213 22 02

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara'da dar gelirlilere, doğal afet mağdurlarına, öksüz ve yetimlere verilen bursa 1-30 Ekim tarihleri arasında başvuruların yapılması gerekmekiyor. Tel: 312- 310 83 87

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Vakfı İstanbul /Tel: 212- 252 44 33 Maddi yönden desteğe muhtaç öğrencilere burs veriyor.

Eğitimciler Birliği Vakfı (EBV) Ankara Telefon: 312-432 02 79

Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir/Telefon : 222-236 03 60 Mühendislik, ekonomi, maliye, işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan, birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine veriliyor.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı (VAKSA) Telefon : 322-363 09 88 Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor.

İlim ve Piyasa Araştırmaları Vakfı Ankara/ Telefon : 312- 336 32 42

İstanbul Eğitim Vakfı (İSTEV) İstanbul Telefon : 212-251 06 04

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı İstanbul/ 212-511 84 40 Marmara veya İstanbul üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor.

İş Dünyası Vakfı (İDV) İstanbul

Telefon : 212-528 41 45

Milli Eğitim Vakfı Ankara/ Telefon : 312-215 43 10 Milli Eğitim Bakanlığı mensubu anne veya babası olan öğrencilere burs veriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Ankara/ Tel: 312 425 53 30 Öğretmen yetiştiren bölümlerde okuyan öğrencilere burs veriyor.

Ormancılık ve Tabiatı Koruma Vakfı Ankara/ Telefon : 312-467 66 16

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) İstanbul/ Telefon : 212-512 18 78 Üçüncü sınıftan sonraki, ağırlıklı olarak tıp fakültesi öğrencilerine, not ortalamalarını gözönüne alarak veriyor.

Sema Yazar Gençlik Vakfı Ankara/ Telefon : 312-425 80 03 Başarılı ve sosyo-ekonomik durumu uygun görülen öğrencilere burs veriyor.

TÜBİTAK Ankara/ Tel: 312- 4685300 - 22 01

Matematik ve fen ağırlıklı puana göre yapılan sıralamada ilk 1000 öğrenci arasına girenlerden, temel bilimler bölümlerine (matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik) kayıt yaptıran öğrencilere karşılıksız ve sınavsız burs veriyor.

Türk Dil Kurumu Ankara/ Tel: 312- 467 73 50 Sözel puan sıralamasında ilk 2000'e giren ve Türk dili ve edebiyatı ile çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları bölümlerinden birini seçen öğrencilerden 15'ine veriyor.

Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) Ankara /Telefon : 312-417 99 31 Teknik eğitim fakültelerindeki öğrencilere burs veriyor.

Türk Petrol Vakfı (TPV) İstanbul/ Telefon : 212-227 92 16 Mühendislik, mimarlık, işletme ve iktisat bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Ankara/ 312- 417 12 35 Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nda çalışanların yüksek öğretim kurumlarında okuyan çocuklarına burs veriyor.

Hemşehri bursları

Uran Vakfı Ankara/ Tel: 216- 343 10 00 Deprem bölgesinde olan ve mühendislik alanlarında okuyan başarılı öğrencilere burs veriyor.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Kırıkkale/ Telefon : 318-218 1262 Kırıkkaleli öğrencilere veriyor.

Türk Anadolu Vakfı Konya/ Tel: 332- 351 23 70 Selçuk Üniversitesi'ne bağlı fakülte dekanlıklarınca belirlenen öğrencilere verilmektedir.

Avni Akyol Vakfı Düzce/ Tel: 380- 524 50 50 Bolulu öğrencilere 4 yıl boyunca burs veriyor

Ali Osman Sönmez Vakfı Bursa/ Tel: (0224) 261 04 40 Bursalı veya orta öğrenimini Bursa'da tamamlayan öğrencilere veriyor.

Adana Ticaret Odası Adana/ Telefon: 322 - 351 39 11 İktisat veya işletme okuyan öğrencilere veriyor.

Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Afyon/ Telefon : 272-213 5657 Afyon doğumlu öğrencilere geri ödemeli, faizsiz kredi veriyor.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Zonguldak/ Telefon : 372-6151073 Annesi veya babası Çaycumalı ya da Çaycuma'da oturan; maddi durumu yetersiz öğrencilere burs veriyor.
KAYNAK : HABER 7
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
21 Şubat 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Linkini vereceğim siteden konuyu inceleyip, 2009/2010 yılı burs başvurularını bu siteden takip edebilirsiniz.Lütfen linkleri inceleyiniz:

Sponsorlu Bağlantılar
Başvuru koşulları
Öğrenci Bursları

NOT: 2008-2009 Öğretim Yılı Eğitim Yardımı Başvuruları 07.10.2008 Tarihi İtibariyle Sona Ermiştir.
Ayberq - avatarı
Ayberq
Ziyaretçi
21 Şubat 2009       Mesaj #3
Ayberq - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Linkini vereceğim siteden konuyu inceleyip, 2009/2010 yılı burs başvurularını bu siteden takip edebilirsiniz.Lütfen linkleri inceleyiniz:

Başvuru koşulları
Öğrenci Bursları

NOT: 2008-2009 Öğretim Yılı Eğitim Yardımı Başvuruları 07.10.2008 Tarihi İtibariyle Sona Ermiştir.

eskişehirdeyim bnde bursa almak istiyorum eskişehirle ilgili bilgin varmı???
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
21 Şubat 2009       Mesaj #4
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Bunu genelde okuduğu okul belirliyo ve sana başvuru forumu veriliyo bütün kriterler uyuyosa sınava giriyorsun kazanırcan bursunuz alıyorsun.Yani okul müdürüne danış.
Ayberq - avatarı
Ayberq
Ziyaretçi
21 Şubat 2009       Mesaj #5
Ayberq - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Sedef 21 adlı kullanıcıdan alıntı

Bunu genelde okuduğu okul belirliyo ve sana başvuru forumu veriliyo bütün kriterler uyuyosa sınava giriyorsun kazanırcan bursunuz alıyorsun.Yani okul müdürüne danış.

ünide okkuyorum ben
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009       Mesaj #6
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Ayberq adlı kullanıcıdan alıntı

ünide okkuyorum ben

Üniversite Burs İmkanları Pazartesi, 27 Ağustos 2007 ÖSS sonuçlarının açıklandı, lakin bu seferde öğrencinin kazandığı üniversitenin bulunduğu ilin standartlarına göre " Acaba ne kadar para ile geçinebilirim ?" sorusu yer etmeye başladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Geçen yıl 44 bin öğrenciye 28 milyon 805 bin YTL eğitim yardımı dağıtan Büyükşehir Belediyesi bu yıl 50 bin üniversiteliye toplam 36 milyon 680 bin YTL'lik burs verecek. Başvurular 20 Eylül-22 Ekim tarihlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi adresinden yapılacak. Eğitim yardımları kapsamında 7 ay süresince lisans ve ön lisans öğrencilerine aylık 100'er, yüksek lisans öğrencilerine 150'şer, doktora öğrencisine ise 250'şer YTL ödeme yapılacak.

Türk Eğitim Vakfı Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan teknik ve endüstri meslek lisesi, üniversite, yüksek lisans (master) ve doktora öğrencilerine burs veriyor. Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının oluşturduğu, TEV'den de bir temsilcinin katıldığı burs komisyonları aracılığı ile seçiliyor. TEV bu yıl 7 bin 600 öğrenciye burs verecek. Bursiyerlerin 2 bin 280'i meslek lisesi, 5 bin 244'ü yüksek öğretim, 76'sı master ve doktora öğrencisi olacak. Meslek lisesi öğrencilerine 100 YTL, üniversite için 240 YTL, master için 400, doktora için 700 YTL veriliyor. Başvurular 1-31 Ekim tarihlerinde TEV Anasayfa adresinde yapılabilir.

Ensar Vakfı Eğitim Fakültelerinin yüksek lisans ve doktora yapan öğrencileri ile bu fakültelerde vakfın projelerine katılan öğrencilere burs veriliyor. Yüksek lisans ve doktora bin liraya kadar, lisans öğrencilerine ise 100 lira burs veriliyor. İrtibat: 212- 527 49 47

Önder Bursları Sözel 1, Sayısal 1, EA 1 ve Yabancı Dil Bölümlerinin her hangi birinden ham 270 puan ve üzeri alanlar ile Sözel 2, Sayısal 2, EA 2 bölümlerinden ham 260 ve üzeri puan alan imam hatip lisesi öğrencileri müracaat edebiliyor. Başvuru Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği adresinden yapılıyor.

Birlik Vakfı İstanbul'da okuyan başarılı öğrencilere burs veriyor. Müracaatlar Eylül ayı içinde yapılıyor. Öğrencinin başka bir kurumdan burs alıp almadığına dikkat ediliyor. Burs kazanan öğrenciler başarılı oldukları sürece üniversite bitene kadar yılda 8 ay her ay 100 milyon olmak üzere burs alıyorlar.

İlim Yayma Cemiyeti Üniversite öğrencileri için aylık 120 YTL, yıllık 960 YTL burs veriliyor. Burs bilgileri Anasayfa - İlim Yayma Cemiyeti adresinden açıklanacak.

Vehbi Koç Vakfı 247 üniversite öğrencisi ile 72 hemşirelik yüksek okulu öğrencisine burs veriyor. Burslara başvuru formu vakfın web sitesinden alınıyor. Öğrenciler üniversitelerine bu formlarla başvuruyor. Okulların tesbit ettiği öğrencilere burs veriliyor.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul / Telefon : 212-227 52 00 Başarılı ve maddi olanakları kısıtlı öğrencilere 8 ay boyunca karşılıksız burs veriyor.

Anadolu Eğitim ve Bilim Vakfı Ankara/ Telefon : 312-229 68 16

Asım Kocabıyık Vakfı İstanbul/ Tel: (0212) 251 34 10 Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veren vakfın önceliği yetim, öksüz veya anne-babası ayrı olan öğrencilere tanıyor.

Aydın Ticaret Odası Aydın

Telefon : 256-213 22 02

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara'da dar gelirlilere, doğal afet mağdurlarına, öksüz ve yetimlere verilen bursa 1-30 Ekim tarihleri arasında başvuruların yapılması gerekmekiyor. Tel: 312- 310 83 87

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Vakfı İstanbul /Tel: 212- 252 44 33 Maddi yönden desteğe muhtaç öğrencilere burs veriyor.

Eğitimciler Birliği Vakfı (EBV) Ankara Telefon: 312-432 02 79

Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir/Telefon : 222-236 03 60 Mühendislik, ekonomi, maliye, işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan, birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine veriliyor.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı (VAKSA) Telefon : 322-363 09 88 Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor.

İlim ve Piyasa Araştırmaları Vakfı Ankara/ Telefon : 312- 336 32 42

İstanbul Eğitim Vakfı (İSTEV) İstanbul Telefon : 212-251 06 04

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı İstanbul/ 212-511 84 40 Marmara veya İstanbul üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor.

İş Dünyası Vakfı (İDV) İstanbul

Telefon : 212-528 41 45

Milli Eğitim Vakfı Ankara/ Telefon : 312-215 43 10 Milli Eğitim Bakanlığı mensubu anne veya babası olan öğrencilere burs veriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Ankara/ Tel: 312 425 53 30 Öğretmen yetiştiren bölümlerde okuyan öğrencilere burs veriyor.

Ormancılık ve Tabiatı Koruma Vakfı Ankara/ Telefon : 312-467 66 16

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) İstanbul/ Telefon : 212-512 18 78 Üçüncü sınıftan sonraki, ağırlıklı olarak tıp fakültesi öğrencilerine, not ortalamalarını gözönüne alarak veriyor.

Sema Yazar Gençlik Vakfı Ankara/ Telefon : 312-425 80 03 Başarılı ve sosyo-ekonomik durumu uygun görülen öğrencilere burs veriyor.

TÜBİTAK Ankara/ Tel: 312- 4685300 - 22 01

Matematik ve fen ağırlıklı puana göre yapılan sıralamada ilk 1000 öğrenci arasına girenlerden, temel bilimler bölümlerine (matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik) kayıt yaptıran öğrencilere karşılıksız ve sınavsız burs veriyor.

Türk Dil Kurumu Ankara/ Tel: 312- 467 73 50 Sözel puan sıralamasında ilk 2000'e giren ve Türk dili ve edebiyatı ile çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları bölümlerinden birini seçen öğrencilerden 15'ine veriyor.

Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) Ankara /Telefon : 312-417 99 31 Teknik eğitim fakültelerindeki öğrencilere burs veriyor.

Türk Petrol Vakfı (TPV) İstanbul/ Telefon : 212-227 92 16 Mühendislik, mimarlık, işletme ve iktisat bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Ankara/ 312- 417 12 35 Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nda çalışanların yüksek öğretim kurumlarında okuyan çocuklarına burs veriyor.

Hemşehri bursları

Uran Vakfı Ankara/ Tel: 216- 343 10 00 Deprem bölgesinde olan ve mühendislik alanlarında okuyan başarılı öğrencilere burs veriyor.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Kırıkkale/ Telefon : 318-218 1262 Kırıkkaleli öğrencilere veriyor.

Türk Anadolu Vakfı Konya/ Tel: 332- 351 23 70 Selçuk Üniversitesi'ne bağlı fakülte dekanlıklarınca belirlenen öğrencilere verilmektedir.

Avni Akyol Vakfı Düzce/ Tel: 380- 524 50 50 Bolulu öğrencilere 4 yıl boyunca burs veriyor

Ali Osman Sönmez Vakfı Bursa/ Tel: (0224) 261 04 40 Bursalı veya orta öğrenimini Bursa'da tamamlayan öğrencilere veriyor.

Adana Ticaret Odası Adana/ Telefon: 322 - 351 39 11 İktisat veya işletme okuyan öğrencilere veriyor.

Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Afyon/ Telefon : 272-213 5657 Afyon doğumlu öğrencilere geri ödemeli, faizsiz kredi veriyor.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Zonguldak/ Telefon : 372-6151073 Annesi veya babası Çaycumalı ya da Çaycuma'da oturan; maddi durumu yetersiz öğrencilere burs veriyor.
KAYNAK : HABER 7
Quo vadis?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009       Mesaj #7
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
EV vakfından üniversite öğrencilerine burs imkanları...

Şartlar:

- T.C. Vatandaşı olmak,
- Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olmak,
- Maddi İmkandan Mahrum Olmak:
Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka yerden maaş, ücret, burs veya kredi almamak, (Sadece harç kredisi alınabilir. Öğrenim kredisi, Başbakanlık bursu ve diğer bursları alanlar başvuru yapamaz.).

- Başarı Koşulları:
a)Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre (ÖSYS puanına göre) bölüme girenler arasında ilk yarıya girmiş olmak,
b)Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not alınan üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.
Not: Özel üniversiteler ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar burslarımıza aday olamaz. Meslek Yüksekokullarının ikinci sınıfında olan öğrenciler başvuru yapabilir.

Başvuru:
I- Burslara başvuru tarihi 1-31 Ekim'dir.
II- TEV Öğrenci Tanıtma Başvuru Formu TEV Anasayfa adresinden online doldurulup, printer çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte öğretim kurumuna teslim edilecektir. (Formu öğretim kurumuna teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmaz, printer çıktısı olmayan eski formlar geçersizdir.)
III- Bu formlar burs kontenjanı ayrılan öğretim kurumları için geçerlidir. Kontenjan ayrılan yüksek öğretim kurumları web sayfamızda aktif, kontenjan ayrılmayan öğretim kurumları ise aktif olmayacaktır. Kontenjanı olmayan öğretim kurumlarında okuyan öğrencilerin formu doldurmasının geçerliliği yoktur.

Başvuru formuna eklenecekler:
I- Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; ÖSYS Sonuç Belgesinin örneği ile kaydoldukları sınıfı gösteren öğrenci belgesini,
II- Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren not dökümü belgesini, üst sınıfa kaydolduğunu gösteren öğrenci belgesini,
III-Tüm Öğrenciler; Ailenin mali durumunu gösteren belgeyi (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir ve emlak vergisi beyannamesinin fotokopisi) ekleyerek Burs Komisyonlarına verirler.

Seçim:
Burs Komisyonları müracaatçılar arasından, yukarıda açıklanan adaylık şartlarına göre Türk Eğitim Vakfı'nca ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçerek, seçilen adayların belgelerini (Öğrenci Tanıtma Belgesi, mali durum belgesi ile yeni kayıt olanlar için; ÖSYS sonuç belgesinin onaylı örneği, kaydoldukları sınıfı gösteren öğrenci belgesi, adayların fakülte/bölüme kaç kişi arasından kaçıncı sırada girdiklerini gösteren ÖSYM puan sıralama listesi,, ara sınıftakiler için; öğrenim süresince aldığı dersleri notları ve genel not ortalamasını gösteren not dökümü belgesi, kaydolduğu üst sınıfı gösteren öğrenci belgesi) komisyon üyelerince imzalanmış bir tutanak ekinde Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürlüğü'ne göndereceklerdir. Sonuç TEV Genel Müdürlüğü'nce burs kazanan öğrencilere yazı ile duyurulacaktır.

Ödeme:
Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

Bursun kesilmesi:
Burs, her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen öğrenciye, normal öğrenim süresi boyunca verilir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu Haziran ayı sonunda kesilir.

Vicdani yükümlülük:
Öğrenimini tamamlayan her burslu, TEV'ce kendisine yapılan ödemeler tutarını, hayata atıldıktan sonra ödemeyi ve en az kendisi gibi bir başka öğrencinin yetişmesi için TEV aracılığı ile burs vermeyi ya da başkasının TEV'e bağış yapmasını sağlamayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

İletişim Bilgileri:

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürlük
Büyükdere Cad. T.E.V. Kocabaş İşhanı No: 111 Kat: 7-8 34349 Gayrettepe - İstanbul

ADANA
Çınarlı Mah. 17. Sok. Karaaslan Apt. Seyhan - ADANA 01120

ANKARA
Akay Caddesi, No:22/5 Bakanlıklar - ANKARA

ANTALYA
Anafartalar Caddesi, No:115/2 ANTALYA 07100

BALIKESİR
Anafartalar Caddesi No: 15 Mortaş İşhanı, B Blok. BALIKESİR 10100

BURSA
Atatürk Caddesi Çataloğlu İşhanı No:55, Kat:6 BURSA 16010

DENIZLI
Çaybaşı Cad. No:32 Küçüksaray Apt. Zemin Kat, D:2 DENİZLİ 20010

İZMİR
1440 Sokak, No:16 Alsancak 35220 İZMİR

ESKİŞEHİR
Porsuk Ticaret A.Ş. İsmet İnönü Cad. No:2 ESKİŞEHİR 26130

HATAY
İnönü Cad. Rana Apt. No:15/D ANTAKYA 31070

TRABZON
Balık Pazarı Sokak, Kemerkaya Mah. Çapkınoğlu Yiğit İş Hanı No:7 TRABZON 62200

KONYA
Yapıcı İş Merkezi A Blok, Kat:3 KONYA 42030

Kaynak: TEV.org.tr
Quo vadis?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009       Mesaj #8
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Burs veren yerler (en kapsamli liste) !

ÖZEL KURUM VE KURULUŞLAR

1) Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma ve Geliştirme Vakfı

Başarılı ve maddi durumu yetersiz öğrencilere burs veriliyor. Başvurular eğitim döneminin başında yapılmaktadır.

Tel: (0-374) 253 45 11 / 45 06

2) Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmet Eğitim Vakfı

Yüksekokul ve üniversitelerde okuyan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan, Adana’na oturan başarılı öğrencilere burs veriliyor. Burs müracatları 1-31 Ekim tarihleri arasında yapılmaktadır, Ocak ayından itibaren 8 ay süresince burs verilmektedir.

Web Adresi: burslar

Tel : (0-322) 232 59 13

3) Adıyaman Kültür Ve Eğitim Vakfı

Bu bursa başvurabilmek için anne veya babanın Adıyamanlı olması gerekmektedir. Öğrencinin maddi durumunun yetersiz, ama aynı zamanda başarılı olması gerekmektedir. Son olarak mülakat yapılmaktadır. Başvurular 15 Eylül’dedir.

Tel: (0-416) 213 47 30

4) Ağrı Eğitim ve Kültür Vakfı

Maddi durumu yetersiz, anne veya babası Ağrı doğumlu olan öğrencilere burs verilmektedir.

Tel: (0-472) 215 39 58

5) Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Ekim ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam etmektedir. Verilecek burs miktarı her öğretim yılı için yeniden belirlenmektedir.

Web Adresi: www.alarko.com.tr/alevwebformc1.doc

Tel: (0-212) 258 61 20

6) Ali Osman Sönmez Vakfı

Vakıf sadece işletme alanında öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Bursiyer adaylarının Bursalı ya da orta öğrenimini Bursa’da tamamlamış olması gerekmektedir.

Tel: (0-224) 261 04 40

7) Ankara Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı.

1-31 Eylül tarihleri arasında başvurular yapılır. 4 yıllık fakültede okumak ve öğrencinin anne ya da babasının Bitlisli olması şartı aranmaktadır.

Tel: (0-312) 418 69 16

8) Ankara Çankaya Eğitim ve Kültür Vakfı

Ankara’daki üniversitelerin 4 yılık İİBF ve Fen Ebebiyat fakültelerinde okuyan öğrencilere 8 ay boyunca burs verilmektedir. Başvuru kosulları Eylül ayında açıklanmaktadır. Ekim ayında başvuruların yapılması gerekmektedir.

Tel: (0-312) 438 05 43

9) Ankara Durak Eğitim Öğrt. Day. ve Yar.Vakfı

Ekim ayında burs başvuruları yapılmaktadır. 4 yıllık bir fakültede öğrenci olmak yeterlidir.

Adres: Zübeyde Hanım Mah.Sulugöz Sok.No:15/1 İskitler

Tel: (0-312) 341 31 36

10) Ankara Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı

Üniversite birinci sınıfı başarı ile tamamladıktan sonra Bireysel Gelişim Programı’na kabul edilen öğrenciler, fakültelerin ikinci akademik yılından başlayarak üç yıl süreyle her yıl Ekim - Haziran ayları arasında toplam sekiz ay aylık burs almaya hak kazanırlar. Burs miktarı her yıl Vakıf Yönetim Kurulu tarafından tespit edilir.

Web Adresi: Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı / TİKAV

Tel: (0-312) 442 4822-438 05 43

11) Asım Kocabıyık Vakfı

Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veren vakfın önceliği yetim, öksüz veya anne-babası ayrı olan öğrencilere tanımaktadır. Bu burstan mezun oluncaya kadar yararlanmak için yıllık not ortalamasının 4 üzerinden 2,5 olması gerekmektedir. Başvuru Ekim ayında yapılmaktadır.

Vakıf geçtiğimiz yıllarda İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi; Mühendislik, İşletme ve İktisat bölümünde okuyan öğrencilere burs vermişti. Bu yıl ise henüz bir açıklama yapılmadı. Burs müracaatı, sözkonusu okullara kayıt yaptırmış öğrencilerin kendi okullarının burs ofislerine yapılmaktadır.

Tel: (0-212) 251 34 10

12) Aydın Ticaret Odası

Aydın Ticaret Odası, bünyesinde kurulu bulunan Aydın Ticaret Odası Öğrenci Okutma ve Eğitim Vakfı unvanlı kurumla, sadece Aydın’da ikamet eden ve en az 4 yıllık yüksek öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere kredi verilmektedir.

Tel: (0-256) 213 22 02

13) Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

İstanbul içinde okuyan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor. Eylül’ün ilk haftasında başvurulması gerekiyor.

Web Adresi: Nasıl burs başvurusu yapılır?

Tel: (0-212) 252 44 33

14) Eskişehir Sanayi Odası

Eskişehir veya Bilecik doğumlu, Eskişehir veya Bilecik il sınırları içinde yer alan bir liseden mezun olan ve Mühendislik ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazanan 25 yaşını aşmamış başarılı öğrencilere burs veriliyor. Başvurular, Eskişehir Sanayi Odası veya Eskişehir Kızılay Şube Başkanlığı’ndan alınacak form ile Eskişehir Sanayi Odası’na yapılmaktadır.

Tel: (0-222) 236 03 60

15) Faisal Finans Kurumu Vakfı

Vakfın burs adayında aradığı şartlar; bir üst sınıfa geçerken borçlu dersi olmaması, başka vakıftan veya kurumdan burs almaması, disiplin suçu işlememiş olması, savcılık tarafından hakkında soruşturma açılmamış olması. Başvurular Ekim ayındadır.

Tel: (0-212) 251 65 20

16) Hacı Ömer Sabancı VakfıBurs, yükseköğrenim süresince, Ekim ayında başlamak üzere, her yıl 9 aylık bir süre için karşılıksız, fakat geri ödemeli olarak verilmektedir. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından en geç 17 Ekim 2008 akşamına kadar kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

Maddi desteğe ihtiyacı olan çalışkan ve başarılı öğrencilere yüksek öğrenimleri süresince

verilen ancak geri ödeme yükümlülüğü bulunan bursun adı Sosyal Amaçlı Burs (SAB). Bu burs için, öğrencilerin üniversiteye giriş sınavında aldıkları puan ile bir önceki okulda veya sonraki sınıflarda gösterdikleri başarılar ve mali durumları dikkate alınmaktadır. Her yıl Eylül ayında üniversitelere gönderilen ve gazetelerde yayınlanan duyuruların ardından başvuruda bulunanlara form gönderilmekte ve gerekli koşulları taşıyan öğrencilerin müracaatları değerlendirilmektedir.

Burslar ile ilgili sorularınız için:

Tel: (0-212) 385 89 01

17) İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER)

Dernek İmam Hatip Lisesi mezunu öğrencilere burs vermektedir. Burs alabilecek öğrencilerde belli kriterler arayan ÖNDER’in başarılı öğrenciler için yurt dışı bursları da bulunuyor. 2008-2009 yılı için burs başvuruları başladı. İlgilenen öğrenciler ÖNDER’in internet sitesinden başvuruda bulunabilir.

Web Adresi: http://www.onder.org.tr/YaziGoster.asp?ID=80

Tel: 0 (212) 519 09 53

18) İstanbul Sanayi Odası Vakfı

Üniversite ve meslek yüksek okullarının teknik bölümlerinde okuyan öğrencilere burs vermektedir. Burs verilecek adayı öğrencinin öğrenim gördüğü kurum seçer ve vakıfa bildirir.

Web Adresi: İstanbul Sanayi Odası Vakfı Resmi Web Sitesi!

Tel: (0-212) 293 54 18-19

19) İstanbul Ticaret Borsası Vakfı

Her yıl en fazla 23 kişiye karşılıksız burs vermektedir. İktisad bölümlerinden herhangi birinde okuma şartı aranmaktadır. Öğrencilerin Marmara veya İstanbul Üniversitesi’lerinden olmak zorunluluğu vardır. Başvurular Ekim ayındadır.

Istanbul Ticaret Borsası Burs başvurusu yapmadan önce Istanbul Ticaret Borsası orijinal websitesini ziyaret ediniz veya aşağıda belirtilen iletişim numarasını arayınız.

TelMsn Sad0-212) 511 84 40

20) İstanbul Ticaret Odası Vakfı

Bursun miktarı her Aralık ayında değişmektedir. Aranılan şart; öğrencinin maddi imkânının yetersiz ve herhangi bir üniversitede iktisati ile ilgili bölümlerinden birinde okuyor olması.

Web Adresi: http://www.ito.org.tr/itoportal/Doku...svuruFormu.doc

TelMsn Sad0-212) 511 41 50

21) İzmir Ticaret Odası

İzmir doğumlu, İzmir’de ikamet eden veya İzmir’deki öğrenim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere burs verilmektedir. Burs alacak olan öğrencinin, başka bir kurum veya kuruluştan burs almaması, iktisadi desteğe ihtiyaç duyması ve başarılı bir öğrenci olması gerekmektedir. Karşılıksız olan bursun kaç öğrenciye verileceği ve miktarı öğrenim yılı başlamadan önce yönetim kurulunca belirlenmektedir.

E-mail: info@izto.org.tr

Tel: (0-232) 441 77 77

22) Kızılay Gençlik Müdürlüğü

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, toplumsal yardıma muhtaç, kendi imkanları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmektedir. Öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmamış olması gerekmektedir.

Tel: (0-312) 430 23 00

23) Sağlık ve Eğitim Vakfı

Önceki yıllarda tıp fakültesinde okuyan ve 3.4.5 ve 6. sınıf öğrencilerine burs veren vakıf geçtiğimiz yıl için burs vermemişti. Bu yıl için ise henüz bir açıklama yapılmadı. Tel: (0-216) 474 25 35

E-mail: sevbilgi@sev.org.tr

24) Sema Yazar Gençlik Vakfı

Vakıf, her yıl üniversite öğrencilerine katkıda bulunmak amacıyla burs vermektedir. Bursun devamlılığı her yıl başarılı olma koşuluna bağlıdır. Burs verilen öğrencilerin herhangi bir kuruluştan burs ve yardım almıyor olması gerekmektedir. Burs talebinde bulunan başarılı ve maddi yönden desteğe muhtaç öğrencilerin vakıftan alacakları formu doldurarak Ekim ayı başına kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.

Web Adresi: Sema YAZAR Gençlik Vakfı

Tel: (0-312) 284 44 00

25) Türk Diyanet Vakfı

Yaklaşık olarak 200 öğrenciye burs veriyor. Burs verilecek öğrencinin babasının Diyanet İşleri personeli olması, anne ve babasından birisinin ya da ikisinin birden vefat etmiş olması, derslerinde başarılı olması ve kazandığı okulun ilk 5 tercihi arasında olması aranan koşullardır. Burs miktarı, burs adayının bu özelliklerine ve puanına göre belirlenmektedir. Başvurular Eylül ayındadır.

Web Adresi: https://burs.diyanetvakfi.org.tr

Tel: (0-312) 417 12 35/557-558

26) Türk Eğitim Vakfı

Yaklaşık 5000 lisans ve lisans üstü öğrenciye burs vermektedir. Yurtiçi burs için başvurular Ekim ayı içinde öğrenim görülen kuruma yapılabilir. Yurtdışı burslar için başvurular ise TEV’e yapılabilir. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olmak, başarılı olmak burs almada ön plana çıkıyor. Burslara başvuru tarihi 1-31 Ekim’dir.

Web Adresi: TEV Anasayfa

Tel: (0-212) 217 58 58

27) Yaşar Eğitim VakfıBaşvurular Ekim ayında yapılmaktadır. Toplam 150 öğrenciye burs verilmektedir.

Web Adresi: YAŞAR EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI

Tel: (0-232) 482 22 00

28) Yirmibirinci Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

Başarılı fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan gençlere burs verilmektedir. 15 Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar sıra numarasına göre mülakata alınmaktadır. Belli bir puanlamaya tabii tutulan adaylara daha sonra burs verilebilinmektedir.

Web Adresi: 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

Tel: (0-212) 288 9072 / 73 - 274 15 02

29) Yumlu Eğitim Kültür Ve Bilimsel Araştırma Vakfı

Başarılı ve maddi desteğe gereksinimi olan üniversite öğrencilere burs verilmektedir. ÖSS sonuçlarına göre vakıfça belirlenen fakülteleri kazanan öğrenciler Eylül sonuna kadar burs için müracat edebilmektedir. Genel olarak vakıf, bursiyerlerini İstanbul dışında yerleşik, üniversite sınavında ilk sıraları alacak kadar başarılı, yaşama çağdaş bir pencereden bakan, ülkenin orta ve alt gelir gruplarına mensup ailelerin çocukları arasından seçilmektedir.

Tel: (0-216) 489 49 45

30) Yüzüncü Yıl Üniversitesi Vakfı

Burstan sadece Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri faydalanabilmektedir. Başvurular Ekim ayındadır.

Tel: (0-432) 225 16 90

BURS VEREN KAMU KURULUŞLARI

31) Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ankara’da dar gelirlilere, doğal afet mağdurlarına, şehit çocuklarına, öksüz ve yetimlere verilen bursa 1-30 Ekim tarihleri arasında başvuruların yapılması gerekmektedir.

Web Adresi: Ankara Büyükşehir Belediyesi

Tel: (0-312) 310 83 87

2) Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu

Ekim ayının son haftası ile Kasım ayının başında başvurulabilinir. Açık öğretim fakültesi öğrencileri dahil bu bursa tüm üniversite öğrencileri başvurabilir. Başvuru formları, Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (YKYK) bağlı bölge ya da yurt müdürlüklerinden alınabilinir.

Web Adresi: www.basbakanlik.gov.tr

Tel: (0-312) 419 13 93 - 419 13 94

3) Çalışma ve Sos. Güvenlik Bakanlığı Erğ. Köm. Hav. Aml. Br. ve Yrd. San.

Yardım için sandık başkanlığına dilekçeyle başvurmak gerekmektedir. Karşılıksız öğrenim yardımı yapılmaktadır.

Tel: (0-372) 251 10 06

4) İstanbul Büyükşehir Belediyesi

1994 yılından bu yana İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerine burs veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl henüz burslarla ilgili açıklama yapmadı. Ekim ayında burs başvurularının başlayacağı belirtiliyor. Burs başvurusunda bulunacak öğrenciler İBB’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adresinden yapılacak açıklamayı takip edebilir ve buradan başvuruda bulunabilir.

Tel: (0-212) 514 08 15

5) Milli Eğitim Bakanlığı

Bakanlık, yükseköğretim kurumlarının öğretmen yetiştiren bölümlerinde okuyan öğrencilere burs desteği sağlamaktadır. Hangi bölümden kaç öğrenciye ne kadar burs verileceği her öğrenim yılı başında belirlenmektedir. MEB’in bursları, mecburi hizmet karşılığında verilmekte olunup, burslu öğrenci mezun olduğunda öğretmen olarak doğrudan göreve alınmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada üniversitelerin eğitim fakültelerinde okuyan öğrenciler için verilen bursun bu yıl da devam edeceğini bildirmişti. Ancak bakanlığın sitesinde burs başvurularıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Bakanlığın önümüzdeki günlerde T.C. Milli Eğitim Bakanlığı adresinden burslarla ilgili gerekli açıklamayı yapması bekleniyor.

Tel: (0-312) 425 53 30

6) TÜBİTAK

Yerleştirildiği bölümün gerektirdiği puan türü esas olmak üzere matematik ve fen ağırlıklı puana göre yapılan sıralamada ilk 1000 öğrenci arasına girenlerden, temel bilimler bölümlerine (matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik) kayıt yaptıran T.C. vatandaşı öğrencilere karşılıksız ve sınavsız burs verilmektedir. Ancak, Kredi ve Yurtlar Kurumu dışında herhangi bir yerden burs alanlara aylık burs ödemesi yapılmaz. Yalnız, yılda iki kez (Kasım ve Mart aylarında) birer aylık burs tutarında kitap desteği sağlanmaktadır. Başvuru tarihleri üniversite sınav sonuçlarının ardından ilan edilmektedir.

Web Adresi: TÜBİTAK - BİDEB - Burslar/Programlar - BİDEB DESTEK PROGRAMLARI

Tel: (0-312) 468 53 00

7) Türk Dil Kurumu

ÖSS sınavında sözel puan sıralamasında ilk 2000′e giren ve Türk dili ve edebiyatı veya çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları bölümlerinden birini seçen öğrencilerin 15′ine verilmektedir. Bu yıl burslarla ilgili bir açıklama yapılmazken, kurumun önümüzdeki günlerde kendi web sitesinden açıklama yapması bekleniyor.

Web Adresi: Türk Dil Kurumu

Tel: (0-312) 467 73 50

8) Türk Silahlı Kuvvetleri

TSK Personel Kanunu gereklerine göre verilen burstan subay olarak yetiştirilmek üzere fakülte ve yüksek okulda okuyan öğrencilere askeri öğrenci statüsünde yararlandırılmaktadır.

Web Adresi: Genelkurmay Başkanlığı Resmi Kurumsal İnternet Sitesidir - Anasayfa - Turkish General

Tel: (0-312) 417 61 00

9) Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu

Yurtiçinde tüm üniversitelerde ve yüksek okullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç olarak verilmektedir.

Web Adresi: T.C YÜKSEK ÖGRENIM KREDI VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜGÜ

Tel: (0-312) 431 11 00

13 Ocak 2009 Salı

istanbul universitesi bursu

İstanbul Üniversitesi Rehberlik bölümü ihtiyaç sahibi öğrencilerine burs bulma konusunda yardımcı oluyor. Burs başvuru formu ile Rehberlik bölümüne başvurabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için İstanbul Üniversitesi Rehberlik Bölümü.

tubitak burslari

2000-2001 öğretim yılında; orta öğrenimi sırasında, ülkemiz adına TÜBİTAK'ın katılmakta olduğu Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden takımlarda yer alan veya TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenmekte olan Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'nda ödül alan ve daha sonra ülkemiz adına katıldığı Uluslararası Proje Yarışmalarında birincilik, ikincilik ya da üçüncülük kazanan ya da yine TÜBİTAK tarafından düzenlenmekte olan Ulusal Bilim Olimpiyatları'nın İkinci Aşama Sınavları'na, lise öğreniminin son sınıfında katılarak, bu sınavlar sonucunda derece alan ve lise öğrenimini bitirdikten sonra gireceği ilk ÖSS sonucunda üniversitelerimizin temel fen bilimleri (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ya da Moleküler Biyoloji ve Genetik) bölümlerinden birini kazanarak kayıt yaptıran öğrencilere sunulan burs imkanlarının duyurulduğu sayfa...

TÜBİTAK

toplum gonulluleri vakfi

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

Toplum Gönüllüleri / 0216 321 89 88

sema yazar genclik vakfi

Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

Sema YAZAR Gençlik Vakfı 0312 440 16 16

sani konukoglu vakfi

Her yıl 1118 üniversite öğrencisine burs veriyor. Bu yıl 280 kontenjanı var. öğrenciler puantaj sistemine göre belirleniyor. Burs miktarı net asgari ücretin yarısı. Vakıf burs verdiği öğrencilerin devlet bursu almalarına sınırlama getirmiyor. Gaziantepli şehit çocukları hiçbir koşul olmadan, bedensel sakatlığı olan çocuklarsa raporla belgeleyerek bursa hak kazanıyor. Başvurular internetten yapılabilir.

SANİ KONUKOĞLU VAKFI Tel: (0342) 211 33 90

sabanci universitesi basari bursu

İlk 200’e giren adaylara verilen büyük bir burs. Burs hakkı kazanan öğrenci şu imkanlardan yararlanıyor: Yıllık Öğrenim Ücreti’nin tamamından muafiyet, Yeni Teknoloji Kullanım ücretinden muafiyet (Yıllık 500 YTL), 4 kişilik yurt ücretinden muafiyet (Yurtta kalmak istemeyen öğrenciye güz ve bahar dönemlerinde 500 YTL ödeme), 9 ay boyunca ayda 250 YTL nakit ödeme, bursun devamı için yıl sonu genel ortalamasının 4,00 üzerinden en az 2,50 olması gerekiyor. Ayrıca her öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye ediliyor.

kaynak
Quo vadis?
SİBEL - avatarı
SİBEL
Ziyaretçi
14 Ağustos 2009       Mesaj #9
SİBEL - avatarı
Ziyaretçi
nereler karşılıksız burs veriyo bir bilginiz varmı .....?? yardım ederseniz sevinirim şimdiden tşk....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ağustos 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
SİBEL adlı kullanıcıdan alıntı

nereler karşılıksız burs veriyo bir bilginiz varmı .....?? yardım ederseniz sevinirim şimdiden tşk....

linki tıklayınız umarım yardımcı olur.