Arama

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ocak 2018 Gösterim: 340.741 Cevap: 170
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Nisan 2010       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şu ronaldo kadr iyi oynuyorum diyen ve kendini çok iyi zannedenler halısah macına varmısınız o zaman karar veririm kim iyi kim kötü. futbolcu dediğin mütevazı olur böyle kendini ben ronaldoyum ben şuyum buyum olamıyorum hocalar beğenmiyor eğer istanbulda avrupa yakasında oturuyorsanız ve zeytinburnu veya bahçelievler'e ulaşımı kolay olankendini beğenmişler gelsin ciddi diyorum eğer beğendiğim olursa parasını ben vereceğim galatasary altyapısına girmesi için bir kere futbolcu dediğin sadece teknik değildir teknik en son plandadır o oyuncunun kendi becerisidir senin en başta pas yapabilmen lazım ardında fiziğin dayanıklılığın ve gücün olması lazım haftada 12 antreman + 90 dakika çıkarabilmen gerekir ama eğer ekmeksporda veya şalvarsporda oynamak istiyorsan sana teknik yeter sadece teknik değil biraz fiziğinde olması lazım.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2010       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1.69 boyundayım 65 kilodayım futbolcu olmak için gerekli olan herşeye sahip olduğumu düşünüyorum ama açıkca kendime pek güvenim y0k 6-7 yaşlarından beri oynuyorum ilk olarak bpfdd bursaporun futbol klubüne gittim 11 yaşında mevkimde en iyi seçildim alt yapıya gidecektim ancak yaş ve fizik kaybından dolayı gidemedim 1.si kendimden 2-3 yaş büyükler vardı 2.si fazla kiloluydum ama daha sonradan tekvando yüzme vb. kurslara giderek kilo verdim ve kas geliştirdim şimdi ise 15 yaşıma girdim. bu yaz seçmelere katılacağım ve bu sefer alt yapıda oynacağıma inanıyorum =)

Sponsorlu Bağlantılar
futblocu olmak için çok hızlı koşmak gerek bundan kasıt şudur 100 metre kadar mesafeyi 1 dakikadan az bir sürede koşmak 30-40 sn. civarlarında.. eğer bunu yapa biliyorsanız ve daha sonra iyi pas ata biliyorsanız 3 oyuncunun yanından arasında pas cıkarta biliyorsanız size top geldiği zaman karşınızda dev gibi 2 defans oyuncusu olmasına rağmen atağı batırmıyor en azından onları geçip şutunuzu çeke biliyorsanız iyi bir yapınız varsa..en önemlisi torpiliniz varsa 18-19 yaşlarında kendinizi sahalarda göre bilirsiniz =)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ali şahin - avatarı
ali şahin
Ziyaretçi
25 Nisan 2010       Mesaj #63
ali şahin - avatarı
Ziyaretçi
MESSİ YENİCEM YARDIM EDİN...
slm ben giresun tirebolu yalıköyden ali şahin ben messi yenip en büyük amacıma ulaşmak istiyorum bana yardım eli uzatın boş klüp varsa nolur bana ulaşmayı deneyin ben 14 yaşındayım seviyem git gide artıyor ama bir yerde durucak beni ciddiye alın
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2010       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben 19 yaşındayım belki stadlarda antreman almadım ama sokak fubolunda malatyada tek yıldızım ayrıca ben belki profesyonel kulüpler olarak galatasarayda oynamak tek hayalim sadece 1 ay futbol taktik ve eğitimini alsam bana yeter ve süper ligde en iyi orta saha yıldızı ve gol asisti olacağıma eminim teşekürler bu arada
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben futbolda profesyonel gibi şut ve firikik çekme güçündeyim tek sorunum hızlı koşma tek onu çözemiyorum yardım ederseniz sevinirim firirkikte topun sibobuna vurunca daha hızlı ve daha farso verme gününe sahip olursunuz: Msn Happy Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
futbolcu - avatarı
futbolcu
Ziyaretçi
3 Mayıs 2010       Mesaj #66
futbolcu - avatarı
Ziyaretçi
ben 14 yasındayım şu an şehremini sporda oynuyorum ve baska bir kulübe gitmek istiyorum hayalim futbolcu olmak ve bunu yapmam için çok çalışmam lazım ama daha iyi bir kulübe gidersem daha iyi oynarım ve daha hırslı olurum çünkü o zaman başka bir kulübe yani profesyonel bi kulüpte oynarım o zaman futbolcu olmuş sayılırım
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Herkes İçin Genel Birşey Söyleyeyim Doğduğumdan Beri İstanbul'un Bayrampaşa Semtinde Oturuyorum 5 Yaşında Sarı Kırmızıyla Galatasarayımla Başladım Futbola Şuan 18 Yaşındayım Galatasaray Paf Takımında Oynuyorum Adım Anıl Dilaver Futbolu Yakından Takip Edenler Bilirler www.galatasaray.org'dan bakabilirsiniz Beslenme Çok Önemli Bunu Unutmayın Floryaya Çıkmadan Sabah Antremanlarımızda Kahvaltınızı Sıkı Etmeniz Lazım Kahvaltı Çok Önemli Diğer Öğünlerinizide Sıkı Tutmanız Lazım Tabi Yetenekte Olucak Herkes Benim Gibi Şanslı Olmayabilir İstanbulda Oturmayanlarda Çok Çalısıp İllerinin En Büyük Takımlarına Gitmeye Çalışsınlar Size Mehmet Topal'ı Örnek Vereyim Çanakkale Amatörden Dardanele Geldi Ordan Galatasaray'a Şimdi Valencia'ya Gitmek Üzere Bu Dediklerimi Unutmayın Hayırlı Akşamlar...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir789 - avatarı
Misafir789
Ziyaretçi
11 Mayıs 2010       Mesaj #68
Misafir789 - avatarı
Ziyaretçi
ben 10 yaşımdayım tam 6 yaşımda 90 a kadar sektiriyorum.şimdi ise 207 ye kadar sektiriyorum.abi tam 6 yaşında başlaman gerekirdi ben mahallede üst tip oynayan birisiyim.profesyonel olmak istiyosan bol bol idmanlara git
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2010       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar hepinizi anlıyorum hepiniz kendinizden birşeyler bekliyorsunuz profesyonel olmak çok kolay sanıyorsunuz ama zor inşallah olursunuz sakatlık felan geçirmeden ama hakettiğinizi gerçekten düşünüyormusunuz benim çocukluğum sokaklarda geçti herşey futboldu benim için bir kere futboldaki yetenek çocukluktaki futbola olan ilgiye dayalıdır herkes kendine çok güvenmesin ben hep kendimden 3 yaş 4 yaş büyüklerle oynadığım için ben aralarında en kötüydüm ve beni aralarına pek almazlardı ben ise sokağa çıkıp bu futbolu hepinizden iyi oynıycam diye tek başıma oynardım aralarından bi çocuk komşumuzdu ve onun sayesine aralarına girerdim ama her maçta kaleci olurdum ve arasıra bana acır beni oynatırlardı neyse ben bu futbolu adam gibi 5. sınıfın yazında başladım yani 6. sınıfa geçerken ben çocukluğumdan beri topla kendi kendime sandalyeleri çalımlayarak çalımlarımı geliştirmeye çalışırdım her zaman top sektirme rekorumu kırmaya çalışırdım derken ben çocukluğumdan beri kendi çapımda yaptığım bu antremanlar sayesinde o çocukları çok rahat bir şekilde geçmeye başladım top kontrolüm herşeyim üst düzeydi top sanki arkadaşım gibiydi diyebilirim çünkü topu hissedebiliyordum bu çok değişik birşeydi anlatabileceğim bir şey değil bu arasıra halısaha maçlarına giderdik ve hepsi benden büyük kimis 10 yaş kimisi 5 yaş ve bunların hepsi mükemmel oynuyorlardı ben bunların arasında yetiştim ve artık zamanı geldi ben futbolcu olmalıyım diyordum ailem ise bu isteiğimi reddetti dedeme bile gittim bana rka çık diye dedem de reddetti okuyacaksın diye benim arkadaşlıarımın bir tanesinin babası eskiden profesyonel futbolcu idi ve o adam (ismini vermiycem) şu anda 2 sene öncesine kadar türkiyenin en iyi futbolcusu olarak gösterilien birini küçük yaşta keşfedip Galatasaray'a götürdü ve o çocuğu gördüklerinde direk takıma aldılar ve o çocuk Galatasaray'a gittiinde 12 yaşındaydı. Neyse heralde kim olduğunu anladınız futbolcunun birgün halısaha maçına gitmiştik ve ben o maçta 7 tane gol atmıştım maç bittiğinde ise arkadaşımın babasının bizi maçın başından beri izlediğinin farkında değildim halısahadan çıkarken gördüm. Herkes evine arabayla gidecekti o adam beni arabasına çağırdı 3 kişiydik oğlu ben ve o bana seni futbolcu yapacağım dedi çok sevinmiştim ama ona ailemin benim futbolcu olmama karşı olduklarını söyledim oda bana ailenle görüşeceğim dedi ailemle konuştuklarında babam kesinlikle hayır demiş ve ayağıma kadar gelen fırsatı kendi karkarları ile tepmişlerdi ben babamı ikna eder derken babamın futbolculuk meselelerini benim aklıma koymaması gerektiğini babamın fabrikasının başına benim geçmem gerektiğini anlatmış böylece bende annemden bi istekte bulundum lütfen dedim yazın Galatasaray'ın seçmelerine gidelim yazın annemde kabul etti ve bende o zamana kadar kendimi sokağa attım gene her zamanki gibi sabah 11 de çıkıp akşam 10 evde oluyordum bazen daha erken ama bu sefer Galatasaray'a gideceğim aklıma geldikçe daha büyük bir hevesle coşkuyla oynuyordum birgün gene mahalle de maç yaparken Gs 'nin seçmelerine 2 hafta varken bir çocuk heralde benim çalımlarımdan rahatsız oldu bir köşeye sıkıştım buna bacak arası atarak geçtimarkamı döndüğümde ise tam koşacakken bu bana çelme taktı ve kafamı sokak lambasına çarptım yemin ediyorum en az 4 litre kan akmıştır çünkü adeta bi şelale gibi kan akıyordu kaşım yarılmıştı hastahane yakındı hastahene'ye gittiğimizdedoktor dikiş felan attı film çekilmesi gerektiğini söyledi filmler geldiğinde ise doktor ailemle konuştu beynimdeki bilmemnelere zarar verdiğimi ve bilmemneyin zedelendiğini ve artık başıma darbe almamam gerektiğini söyledi tabi darbe işi sosuza kadar değildi 3 yıl sonra düzeldi darbe işi neyse böylece futbol hayatım bitti derkennnnnnnnnnnnn sakatlığım iyileşti topu ilk aldığımda top bana çok değişik geldi çok yabancıydı artık onu eskisi gibi hissedemiyordum ve kontrolüm de berbatlaşmıştı çalımlarımı hiç sormayın zaten şutlarım berbat sanki ilk defa top oynadığım zamanki gibiydi ve mahallede benim tabiri caizse folloş ettiğim insanlar beni ayağında oynatıyorlardı bu benim zoruma gidiyordu buradan sonraki hikaye biraz duygusal ve uzun oraları anlatamıycam ama kısaca 4 sene sonra kendimi hafiften topladım topu gene hissedemiyordum çalımlarım eskisi gibi herkeze yetmiyordu kısacası sakatlığımdan önceki halim iyiydi gene ama önemli bir artış vardı fizik fziğim bayağı güçlenmişti ve arkadaşlarıma nazaran daha hızlı koştuğumu farkettim ve içimde hala bi futbolcu olma hevesi vardı çünkü bu yıl artık son olduğuna inaniyordum bu sene ilk defa seçmelere gideceğim eğer kazanırsam futbolcu olacağım eğer kazanamazsam hayatımın sonuna dek futbolcu olma işini çöpe atacağım ve tamamıyla derslerime yoğunlaşacağım diye içimden geçiriyordum ve o seçmelere gideceğim gün 2010 Haziran 15 te olacak şimdi söyleyin bakalım futbolcu olmayı sizmi daha çok hakediyorsunuz ben mi sensen neden hikayeni yaz.........
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
LioneLMessi - avatarı
LioneLMessi
Ziyaretçi
17 Mayıs 2010       Mesaj #70
LioneLMessi - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Ben 14 yasımdaym Ve Bir Sorunm war . Daha önce hiç kLüp yüzü görmedm ama kLübe qitmeyi antreman yapmayı top oynamayı çok sewiyorum . Ve en önemLisi FutboLcu Olmayı Çok İstiyorum . Bnm Hayatm Hep SokakLrda Geçti Dier ArkLarm kLüp e Gitti ben aiLeme Sordm Hep Seneye Seneye DediLr . Biliyormki onLar beni göndermicek bir kLüb e AkLılları FikirLeri Hep Ders Ders Ders . Artk Dier Arklarmn Hepsi Bnden ii Oynuo . Bnm Sorunm İse kLüb e gitmeden Kendi Başına Bir ProfesyoneL FutboLCu nasL oLr ? . Biliyorum Bu Çok Zor Ama Sznde Bi Görüşünüzü aLrsam Sevinirim abiLer .
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.