Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > 4 yıllık mesleki açık öğretim lisesini kaç krediyle geçebilirim?
İlk...789 1011...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
ener14:09, 24 Ağustos 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
mesleki açık öğretim lisesinde kaç kredi alırsam okulum bitiyor
MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM PROGRAMI
Meslekî Açıköğretim Programı Mezuniyet kredileri
Açıköğretim Lisesi Meslekî Açıköğretim Programına ortaokul diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler için, kayıtlı oldukları okul türüne göre mezuniyet kredileri şöyledir.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin dönemlere göre alacakları krediler
1. ve 2. DÖNEM
3, 4, 5 ve 6. DÖNEM
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencileri, bir dönemde kültür dersleri ve meslek dersleri olarak toplam 50 kredilik ders alabilir. Mesleki Açıköğretim Programında öğrencinin toplam kredisi, meslek dersleri ve genel kültür dersleri ile aldığı kredi toplanarak belirlenir.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin Açıköğretim Lisesinden alacağı teorik meslek dersleri
OKUL TÜRÜ=>
ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
KIZ MESLEK LİSESİ
KIZ MESLEK LİSESİ
TİCARET MESLEK LİSESİ
İMAM-HATİP LİSESİ
KREDİSİ
BÖLÜMLER ____________ DERSLER
TÜM BÖLÜMLER
EL SANAT. NAKIŞ GİYİM
ÇOCUK GELİŞİMİ
TÜM BÖLÜMLER
----

TURİZM 1
----
----
----
ORTAK 4.DÖNEM
SEÇMELİ 3.DÖNEM
4
HUKUK 1-2
----
----
----
ORTAK 3.DÖNEM
----
2-2
İŞLETME
SEÇMELİ
1-2.DÖNEM
SEÇMELİ
5-6.DÖNEM
SEÇMELİ
5-6.DÖNEM
SEÇMELİ 1.DÖNEM
----
4
EKONOMİYE GİRİŞ 1
----
----
----
ORTAK 3.DÖNEM
SEÇMELİ 5.DÖNEM
3-3
BİLGİSAYAR 1-2
SEÇMELİ(Elektronik Böl.Ortak)
1-2.DÖNEM
----
----
ORTAK 1.DÖNEM
SEÇMELİ 3.DÖNEM
4-4
İŞ GÜVENLİĞİ
SEÇMELİ
1-2.DÖNEM
----
----
----
----
2

EĞİTİM MATERYALLERİ
Televizyon
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, ders kitaplarımızı desteklemek üzere televizyon ders programları, iletişimi sağlamak ve rehberlik hizmeti sunmak üzere de televizyon iletişim ve rehberlik programları hazırlanmaktadır.
Programlar TRT Genel Müdürlüğünün işbirliği ile TRT 4 Yayın Programında yayınlanır.
AÖL TV Ders Programları :
Pazartesi 06:00-09:00 (Tekrarı 19:50-21:30)
Salı, Çarşamba, Perşembe 06:00-09:00 (Tekrarı 19:30-21:30)
Cuma 06:00-08:40
Cumartesi 07:20-12:00
Pazar 07:00-11:40
AÖL TV İletişim - Rehberlik Programı :
Pazartesi 06:00-06:20 (Tekrarı 19:30-19:50)
Cuma 08:40-09:00
Cumartesi 07:00-07:20
Pazar 11:40-12:00

Radyo
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, ders kitaplarımızı desteklemek üzere televizyon ders programları, iletişimi sağlamak ve rehberlik hizmeti sunmak üzere de televizyon iletişim ve rehberlik programları hazırlanmaktadır.
AÖL Radyo Ders Programları
Salı, Çarşamba, Perşembe 19:50-20:50
Cuma, Cumartesi 20:00-21:00
AÖL Radyo İletişim - Rehberlik Programı
Pazar 14.30-14:4

Çoklu ortam
Basılı materyal
Açıköğretim Lisesi ders programında yer alan derslerden bazıları için kitap, bazıları için ders notu hazırlanmıştır.
Kitaplar ve ders notları, öğrencilerin adreslerine gönderilmemektedir. Öğrenciler kitaplarını, adres illerinde bulunan Eğitim Hizmetleri Merkezi Müdürlüklerine giderek kendileri almaktadırlar.
Ders notları, müfredatta yer alan konular hakkında kısa açıklamalar yapmak ve öğrencileri çalışmalarında yönlendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Öğrencilerin, ders notu bulunan bir dersin dönem sonu sınavına hazırlanmaları için, diğer liselerde o ders için okutulan kitaplardan da yararlanmaları gerekir.
Ceza ve tutukevlerinde bulunan öğrenciler, kitaplar ve ders notlarını, cezaevi öğretmeni aracılığı ile alabilirler.
Milli Güvenlik dersi için Açıköğretim Lisesinin hazırladığı bir kitap yoktur.Bu dersin kitabı, Milli Eğitim Bakanlığı Yayınevlerinden temin edilmektedir.

kaynak
Cevap
Misafir21:10, 29 Ağustos 2010 
anadolu kız meslek lıselı son sınıf terktım dısardan son sınıfı okuyorum suanda 285 kredım var sadece son sınıf ıcın yeterlı degılmı???mezun olmak ıstıyorummm lutfenn yaaaa(
Cevap
Misafir21:54, 2 Eylül 2010 
slm arkadaşlar ben açıktan meslek lisesisine yazıldım ama hiç bir bilgiye sahip değilim daha ne yapacağımı bilmiyorum bide hangi siteden açık öğretimi takip edebilirim cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim...
Cevap
Misafir12:26, 3 Eylül 2010 
bu gidişle okul bitmez henüz ne yapacağımızı bile blmiyoruz....
Cevap
Misafir22:18, 3 Eylül 2010 
mezun olabilmem için kaç kırediye ihtiyacım var
Cevap
ener23:19, 3 Eylül 2010 
anadolu kız meslek lıselı son sınıf terktım dısardan son sınıfı okuyorum suanda 285 kredım var sadece son sınıf ıcın yeterlı degılmı???mezun olmak ıstıyorummm lutfenn yaaaa(
slm arkadaşlar ben açıktan meslek lisesisine yazıldım ama hiç bir bilgiye sahip değilim daha ne yapacağımı bilmiyorum bide hangi siteden açık öğretimi takip edebilirim cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim...
bu gidişle okul bitmez henüz ne yapacağımızı bile blmiyoruz....
mezun olabilmem için kaç kırediye ihtiyacım var
ener adlı kullanıcıdan alıntı:
MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM PROGRAMI
Meslekî Açıköğretim Programı Mezuniyet kredileri
Açıköğretim Lisesi Meslekî Açıköğretim Programına ortaokul diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler için, kayıtlı oldukları okul türüne göre mezuniyet kredileri şöyledir.
  • Kız Meslek Lisesi : 203
  • Endüstri Meslek Lisesi: 210
  • Ticaret Meslek Lisesi: 204
  • İmam-Hatip Lisesi : 208
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin dönemlere göre alacakları krediler
1. ve 2. DÖNEM
  • 26 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 16 kredilik ortak meslek derslerini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
3, 4, 5 ve 6. DÖNEM
  • 16 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini, Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 26 kredilik ortak meslek dersini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
  • Ortak genel kültür dersi kalmayan öğrenciler 24 kredilik seçmeli genel kültür dersi alabilirler.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencileri, bir dönemde kültür dersleri ve meslek dersleri olarak toplam 50 kredilik ders alabilir. Mesleki Açıköğretim Programında öğrencinin toplam kredisi, meslek dersleri ve genel kültür dersleri ile aldığı kredi toplanarak belirlenir.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin Açıköğretim Lisesinden alacağı teorik meslek dersleri
OKUL TÜRÜ=>
ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
KIZ MESLEK LİSESİ
KIZ MESLEK LİSESİ
TİCARET MESLEK LİSESİ
İMAM-HATİP LİSESİ
KREDİSİ
BÖLÜMLER ____________ DERSLER
TÜM BÖLÜMLER
EL SANAT. NAKIŞ GİYİM
ÇOCUK GELİŞİMİ
TÜM BÖLÜMLER
----

TURİZM 1
----
----
----
ORTAK 4.DÖNEM
SEÇMELİ 3.DÖNEM
4
HUKUK 1-2
----
----
----
ORTAK 3.DÖNEM
----
2-2
İŞLETME
SEÇMELİ
1-2.DÖNEM
SEÇMELİ
5-6.DÖNEM
SEÇMELİ
5-6.DÖNEM
SEÇMELİ 1.DÖNEM
----
4
EKONOMİYE GİRİŞ 1
----
----
----
ORTAK 3.DÖNEM
SEÇMELİ 5.DÖNEM
3-3
BİLGİSAYAR 1-2
SEÇMELİ(Elektronik Böl.Ortak)
1-2.DÖNEM
----
----
ORTAK 1.DÖNEM
SEÇMELİ 3.DÖNEM
4-4
İŞ GÜVENLİĞİ
SEÇMELİ
1-2.DÖNEM
----
----
----
----
2

EĞİTİM MATERYALLERİ
Televizyon
Programlar TRT Genel Müdürlüğünün işbirliği ile TRT 4 Yayın Programında yayınlanır.
AÖL TV Ders Programları :
Pazartesi 06:00-09:00 (Tekrarı 19:50-21:30)
Salı, Çarşamba, Perşembe 06:00-09:00 (Tekrarı 19:30-21:30)
Cuma 06:00-08:40
Cumartesi 07:20-12:00
Pazar 07:00-11:40
AÖL TV İletişim - Rehberlik Programı :
Pazartesi 06:00-06:20 (Tekrarı 19:30-19:50)
Cuma 08:40-09:00
Cumartesi 07:00-07:20
Pazar 11:40-12:00

Radyo
AÖL Radyo Ders Programları
Salı, Çarşamba, Perşembe 19:50-20:50
Cuma, Cumartesi 20:00-21:00
AÖL Radyo İletişim - Rehberlik Programı
Pazar 14.30-14:4

Çoklu ortam
Basılı materyal
Açıköğretim Lisesi ders programında yer alan derslerden bazıları için kitap, bazıları için ders notu hazırlanmıştır.
Kitaplar ve ders notları, öğrencilerin adreslerine gönderilmemektedir. Öğrenciler kitaplarını, adres illerinde bulunan Eğitim Hizmetleri Merkezi Müdürlüklerine giderek kendileri almaktadırlar.
Ders notları, müfredatta yer alan konular hakkında kısa açıklamalar yapmak ve öğrencileri çalışmalarında yönlendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Öğrencilerin, ders notu bulunan bir dersin dönem sonu sınavına hazırlanmaları için, diğer liselerde o ders için okutulan kitaplardan da yararlanmaları gerekir.
Ceza ve tutukevlerinde bulunan öğrenciler, kitaplar ve ders notlarını, cezaevi öğretmeni aracılığı ile alabilirler.
Milli Güvenlik dersi için Açıköğretim Lisesinin hazırladığı bir kitap yoktur.Bu dersin kitabı, Milli Eğitim Bakanlığı Yayınevlerinden temin edilmektedir.

kaynak
.
Cevap
Misafir16:00, 4 Eylül 2010 
bende cocuk gelısımı bolumune yazılmak istiyorum toplam kaç kredı yle mevzun olurum yardım edın lutfenn...
Cevap
Misafir23:57, 13 Eylül 2010 
meraba ben açık lisede genel kültür bölümündeydim kız meslek çocuk gelişimi bölümüne yeni geçiş yaptım kaç krediyi tamamlayınca mezun oluyorum 130 biliyorum ama 210 diyende var yada toplam 240 deniye kafam karıştı cvp yazarmısınız lütfen
Cevap
Misafir23:01, 23 Eylül 2010 
BEN AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ VE MESLEKİ AÇIK LİSESİ YÜZYÜZE EĞİTİMİ BİTİRDM TOPLAM:215 ALAN:142 KREDİM NE KDAR DAHA ALMAM LAZM BEN ANLAMADM ZORUNLU DRS BİTCEK DİYO BURADAKİ HALKEĞ,TMDEKİ HOCA BAKIYO SENN 31 KRDLK EKSİĞİN VAR DİYO 13 DERSİ BTRDKTEN SNRA GÇERSN DİYO KMN NE DEDİĞİ BLLİ DEĞİL HOCALARDA BİŞEY BİLMYO BİLEN KİŞİ YARDIMCI OLSUN ALLAH AŞKINA.....
Cevap
Misafir13:45, 29 Eylül 2010 
hayır arkadaşlar daha dün sordum meslek lisesi okuyan öğrenciler

toplam kredisi 240
alan kredisi de 110 olunca meun olabliyor öğrenciler...

YARDIMM LÜTFENNNNN
BEN AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ VE MESLEKİ AÇIK LİSESİ YÜZYÜZE EĞİTİMİ BİTİRDM TOPLAM:215 ALAN:142 KREDİM NE KDAR DAHA ALMAM LAZM BEN ANLAMADM ZORUNLU DRS BİTCEK DİYO BURADAKİ HALKEĞ,TMDEKİ HOCA BAKIYO SENN 31 KRDLK EKSİĞİN VAR DİYO 13 DERSİ BTRDKTEN SNRA GÇERSN DİYO KMN NE DEDİĞİ BLLİ DEĞİL HOCALARDA BİŞEY BİLMYO BİLEN KİŞİ YARDIMCI OLSUN ALLAH AŞKINA.....

tatlım sen toplam kredini 240 yapman gerek. alan kredin zaten tam hatta fazlan bile var toplam kredin 240 olunca biticek inş. ama eğer kafan hala rahat değilse aol sitesinden ankaranın adresini al ve dilekçe yaz 2 yada 3 haftaya cvb atıyorlar (:
Cevap
İlk...789 1011...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları