Arama

Flash bellek içindekiler görünmüyor ne yapmalıyım? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Şubat 2014 Gösterim: 97.892 Cevap: 67
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
4 Mart 2009       Mesaj #11
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
alisaid adlı kullanıcıdan alıntı

bu hatayı daha onceden yapmıyordu. bol viruslı olan bir pc ye taktıktan sonra bu hale geldiMsn Happy aynı hatayı tum bilgisayarlarda yapıyor. bulamadık bir yolunu gitti. aslında buldum bir yolunu ama ona da programı satın almak gerekiyor.. oof. of

Sponsorlu Bağlantılar

mell verdiğniniz bilgiler için teşekkürler. dediğiniz gibi bilgisayarıma sağ tıklayıp yoneti sectikten sonra disk yonetimine girdim. orada flash belleğim görünüyor. içi dolu gozukuyor. bilgisayarınız da sorun vardır demişsiniz pc ye format cektim tekrar denedim yine dosyalar yok..

Sayın alisaid, verdiğimiz tavsiyelerle sorununuza bir çare bulamadığımız için özür dileriz.

https://www.msxlabs.org/forum/arsive-kaldirilan-konular/234771-flash-bellek-viruslerine-kesin-cozum.html#post1328985

Üstteki linkte bir program var, flash belleklerdeki virüsler için.Ama link kırıkMsn Confused Sonradan gördüm sizde cevap yazmışsınız.
Buyrun yeni-->> link! <<---programı indirin ve kurun.
Ayrıca Program özellikleri

Program, probleminizi çözer mi, kesin bilmiyorum ama denemenizde yarar görüyorum.Kolay gelsin.Hayırlı günler.
alisaid - avatarı
alisaid
Ziyaretçi
4 Mart 2009       Mesaj #12
alisaid - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Sayın alisaid, verdiğimiz tavsiyelerle sorununuza bir çare bulamadığımız için özür dileriz.

Sponsorlu Bağlantılar
https://www.msxlabs.org/forum/arsive-kaldirilan-konular/234771-flash-bellek-viruslerine-kesin-cozum.html#post1328985

Üstteki linkte bir program var, flash belleklerdeki virüsler için.Ama link kırıkMsn Confused Sonradan gördüm sizde cevap yazmışsınız.
Buyrun yeni-->> link! <<---programı indirin ve kurun.
Ayrıca Program özellikleri

Program, probleminizi çözer mi, kesin bilmiyorum ama denemenizde yarar görüyorum.Kolay gelsin.Hayırlı günler.

estağfurullah. ben ilginiz için teşekkür ediyorum. bu programı kullandım yine olmadı.. hayırlısı..
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
4 Mart 2009       Mesaj #13
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
Benimle İletişim Geçebilirsin...
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
4 Mart 2009       Mesaj #14
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

estağfurullah. ben ilginiz için teşekkür ediyorum. bu programı kullandım yine olmadı.. hayırlısı..

Birde şöyle bir deneme yapın flash kaç mg dolu gösteriyorsa 8 gb kadar doldurmaya çalışın eğer 8gb kadar doldurabiliyorsanız içindekiler silinmiştir direk formata geçin
aynı sorunu flash ta değilde hafıza kartında yasamıştım kapasitesi 512mb 350mb dolu göstermesine rağmen için boştu fakat 500mb boyutunda bir video ekledim kabul etti aynı seyi flash ta deneyin yani virüs kapmış ve içindekiler silinmiş olabilir eğer 8gb boyutunda bir dosya film atabiliyorsanız dolu göstermesi hatadır bence
Msn Thinking
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009       Mesaj #15
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

kingston 8 gb lık flash belleğim var. pc ye takıp açtığımda sanki içinde hiçbirşey yokmuş gibi bomboş. ama ozelliklerine baktığımda dolu gorunuyor. nasıl açabilirim. lutfen yardımcı olun.

Flash Belleğinize Virüs Bulaşmış. Aşağıda Gösterdiğim Şekilde Birebir Uygulayın Sorununuz Çözülecektir.

1- Başlat / Çalıştıra: cmd yazıp enter'layın.

cmdenter

2- Başlat \ Çalıştıra
cmd yazıp enter'ladığınızda aşağıdaki siyah ekran gelecektir.

cmdscreen

3- Siyah ekranda iken;
  • cd\ yaz enter'la.
  • G: yaz enter'la. (G: Yerine Flash Belleğinizin sürücü harfi ne ise onu yazın)
  • attrib -r -a -s -h yaz enter'la.
Bunları yaptıktan sonra sisteminde Antivirüs programı var ise uyarı verecektir, verdiği virüs uyarısı doğrultusunda bulduğu virüsleri silersiniz. Ya da Flash Belleğinin içine girdiğinde 1 yada 2 tane tanımadığınız dosya olacaktır 'autorun.inf' gibi, onlarıda silin.

...ve son olarak büyük ihtimal ile sorununuz çözülmüş olacaktır. Flash Belleğini kontrol edin bakalım dosyalarınız orada mı?

Saygılar,
msxlabslogobrooklyndesi
alisaid - avatarı
alisaid
Ziyaretçi
5 Mart 2009       Mesaj #16
alisaid - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
montana max adlı kullanıcıdan alıntı

Birde şöyle bir deneme yapın flash kaç mg dolu gösteriyorsa 8 gb kadar doldurmaya çalışın eğer 8gb kadar doldurabiliyorsanız içindekiler silinmiştir direk formata geçin
aynı sorunu flash ta değilde hafıza kartında yasamıştım kapasitesi 512mb 350mb dolu göstermesine rağmen için boştu fakat 500mb boyutunda bir video ekledim kabul etti aynı seyi flash ta deneyin yani virüs kapmış ve içindekiler silinmiş olabilir eğer 8gb boyutunda bir dosya film atabiliyorsanız dolu göstermesi hatadır bence Msn Thinking

montana max oncelikle ilginiz için teşekkürler. ilk kez bu cozum yolunu duydum ve uyguladım. normalde diskte 114 mgbytlık yer var. ama ben 114 mgbyttan daha buyuk olan bir dosyayı flash diske attıgımda 'hedef surucudeki disket dolu' uyarısı geldi dosyayı atmadı.
alisaid - avatarı
alisaid
Ziyaretçi
5 Mart 2009       Mesaj #17
alisaid - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
BrookLyn adlı kullanıcıdan alıntı

Flash Belleğinize Virüs Bulaşmış. Aşağıda Gösterdiğim Şekilde Birebir Uygulayın Sorununuz Çözülecektir.

1- Başlat / Çalıştıra: cmd yazıp enter'layın.

cmdenter

2- Başlat \ Çalıştıra cmd yazıp enter'ladığınızda aşağıdaki siyah ekran gelecektir.

cmdscreen

3- Siyah ekranda iken;

• cd\ yaz enter'la.
  • G: yaz enter'la. (G: Yerine Flash Belleğinizin sürücü harfi ne ise onu yazın)
  • attrib -r -a -s -h yaz enter'la.
Bunları yaptıktan sonra sisteminde Antivirüs programı var ise uyarı verecektir, verdiği virüs uyarısı doğrultusunda bulduğu virüsleri silersiniz. Ya da Flash Belleğinin içine girdiğinde 1 yada 2 tane tanımadığınız dosya olacaktır 'autorun.inf' gibi, onlarıda silin.

...ve son olarak büyük ihtimal ile sorununuz çözülmüş olacaktır. Flash Belleğini kontrol edin bakalım dosyalarınız orada mı?

Saygılar,

msxlabslogobrooklyndesi

brooklyn bu yontemi daha onceden denemiştim. attrib-r-a-s-h komutunu yazdığımda 'attrib-r-a-s-h iç yada dış komut çalıştırılabilir program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor' cevabını alıyorum. bir de içinde 'autorun.inf' dosyası vardı. bana bunun virus oldugunu soylediler. virus programlarıyla tarattırdım virus olarak algılamadılar. ben sileyim dedim dosya bulunamadı gibilerinde bir uyarı verdi silemedim. unlocker programı yardımıyla sildim değişen bir şey yok..
ama şunu soylemeden de geçemiyeceğim flash bellek içinde 'FOUND.000' adında gizli bir dosya var. ve bu dosya diskin içindeki dosyaların buyuklugu kadar. dosya içinde 'FILE000.CHK FILE0001.CHK ....' diye giden dosyalar var.. teşekkürler..
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009       Mesaj #18
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

brooklyn bu yontemi daha onceden denemiştim. attrib-r-a-s-h komutunu yazdığımda 'attrib-r-a-s-h iç yada dış komut çalıştırılabilir program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor' cevabını alıyorum. bir de içinde 'autorun.inf' dosyası vardı. bana bunun virus oldugunu soylediler. virus programlarıyla tarattırdım virus olarak algılamadılar. ben sileyim dedim dosya bulunamadı gibilerinde bir uyarı verdi silemedim. unlocker programı yardımıyla sildim değişen bir şey yok..
ama şunu soylemeden de geçemiyeceğim flash bellek içinde 'FOUND.000' adında gizli bir dosya var. ve bu dosya diskin içindeki dosyaların buyuklugu kadar. dosya içinde 'FILE000.CHK FILE0001.CHK ....' diye giden dosyalar var.. teşekkürler..

Komut dosyası silindiği için bu uyarıyı alıyorsun. Aynı sorunu yaşayan bir çok kişi bu yöntemle çözdü.

Ekteki dosyayı indirip C:\WINDOWS\system32'nin içerisine kopyalayıp söylediğim işlemleri tekrar bire bir uygulayın. Komutları yazdığım şekilde birebir uygulayın lütfen.

Sonucu tekrar buraya bildirin.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar attrib.rar (5.0 KB, 589 gösterim)
alisaid - avatarı
alisaid
Ziyaretçi
5 Mart 2009       Mesaj #19
alisaid - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
BrookLyn adlı kullanıcıdan alıntı

Komut dosyası silindiği için bu uyarıyı alıyorsun. Aynı sorunu yaşayan bir çok kişi bu yöntemle çözdü.

Ekteki dosyayı indirip C:\WINDOWS\system32'nin içerisine kopyalayıp söylediğim işlemleri tekrar bire bir uygulayın. Komutları yazdığım şekilde birebir uygulayın lütfen.

Sonucu tekrar buraya bildirin.

o dosya vardı ama yine de ekteki dosyayı kopyaladım yine aynı hatayı verdi..Msn Sad
alisaid - avatarı
alisaid
Ziyaretçi
5 Mart 2009       Mesaj #20
alisaid - avatarı
Ziyaretçi
ohh bee en sonunda halloldu. nasıl mı yaptım?:
once araclar/klasor secenekleri/görünüm/korunan işletim sistemi dosyaları gizle seceneğini inaktif yaptım ve flash belleği tekrar actığımda iki klasör gordum. biri 'autorun.inf' diğeri ise 'FOUND.000' . işte bu found.000 dosyasında .chk uzantılı bir suru dosya vardı. meger bu dosyalar flash bellek içinde bulunan asıl dosyaların kurtarılmış hali imiş. sıra geldi bu dosyaları eski haline getirmek. bunu da 'DIY DataRecovery' programı ile yaptım.

işe bu mucizevi programın linkiMsn Happy :CHK-Mate - Free software downloads and reviews - CNET Download.com

ve passwordu(key değil): CM-SUL-130103-CMRZ

burada benle ilgilenen tum arkadaşlara teşekkürlerimi bir borc bilirim. Allah razı olsun..