Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Bir yılda neden 52 hafta vardır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda mavişimmm tarafından 1 Mart 2009 (16:38) tarihinde açılmıştır.
93804 kez görüntülenmiş, 29 cevap yazılmış ve son mesaj 12 Mayıs 2013 (17:36) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 1 Mart 2009, 16:38

#1 (link)
mavişimmm
Ziyaretçi
mavişimmm - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
52 hafta nereden geliyor
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

1 yıl kaç haftadır acaba
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 1 Mart 2009, 16:58

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Babilliler 7 günlük haftayı zaman birimi olarak kullanıyorlardı. İlk çağlarda bilinen beş gezegen ile güneş ve ayın sayısının 7 olusu bu sayıyı gizemli ve uğurlu kılıyordu. Daha sonra dinlerde, göğün 7 kat olusu ve doğadaki ana renk sayısının 7 olusu, müzik notalarının 7 olusu sayının önemini daha çok belirtti. Daha sonra Fransa takvim yapısını değiştirerek hafta sayısını 10 yaptı ama kabul görmedi. Rusya 5 günlük hafta uygulamasına geçti, o da tutulmadı. Sonunda yine hafta 7 gün olarak kaldı.

bir hafta 7 gün olduğuna göre bir yılın oluşum kriterlerine göre ortaya çıkan sonuç 52 dir.
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2009, 19:05

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1 yıl kaç haftadır acaba
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2009, 19:08

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1 yıl kaç haftadır acaba kaç saaten beri çözemedim de siz bilir misiniz
Rapor Et
Eski 22 Şubat 2010, 23:19

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bir yılda kaç hafta vardır ve neden
Rapor Et
Eski 16 Nisan 2010, 01:11

nolur arkadaşlar heyecan yaptım

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
eşim 14 şubatta yurt dışına gitti aralık 15 de gelecek kaç hafta var ben karıştırdım
Rapor Et
Eski 16 Nisan 2010, 01:16

#7 (link)
LaDy
Ziyaretçi
LaDy - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

eşim 14 şubatta yurt dışına gitti aralık 15 de gelecek kaç hafta var ben karıştırdım
Bugünden itibaren yaklaşık 34 hafta var.
Rapor Et
Eski 6 Mayıs 2010, 14:24

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
bir yilda kac hafta var
1 yil da 48 hafta var. hesaplayin bakin. 1 ay 4 hafta olduguna gøre 12 ay=48 hafta
Rapor Et
Eski 19 Haziran 2010, 17:12

:D

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
şakamı bir ay tam olarak 4 hafta deildir küsüratlıdır 30/7 sence 4 müdür 365/7=52(yaklaşık)
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2010, 23:01

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar bütün her sorduğumuz sorular matematik sorusu aceba bir hafta kaç dakikadır
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.181 saniyede (68.81% PHP - 31.19% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 00:23
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi