Arama

Yalıtkanlar insan hayatını nasıl etkiler, nasıl korur? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Şubat 2012 Gösterim: 23.385 Cevap: 25
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Şubat 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu dünyadaki hersey yalıtkandır
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mart 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen cevap verin "yalıtkan maddeler bizi elektrik çarpmalaraından nasıl korur"
Sponsorlu Bağlantılar
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
21 Mart 2010       Mesaj #13
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

lütfen cevap verin "yalıtkan maddeler bizi elektrik çarpmalaraından nasıl korur"

Yalıtkanlar birçok yerde insan hayatını korur, kolaylaştırır. birçok elektronik devrede ,iletkenleri kaplayarak elektirk akımın bize zarar vermesini önler.ayrıca kondanstörde yalıtkanlar sayesinde daha fazla yük depo edebiliriz. Plastik laplı elektrik kabloları, prizler elektrik çarpmasını önler. Yine plastik türevleri, seramik vs. kaplı olan uzay araçları, dünyaya dönerken içindeki insanların pişmesini önler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
banada lazım yaaa Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ocak 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu konuya acil cevap istiyorum
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
24 Ocak 2011       Mesaj #16
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bu konuya acil cevap istiyorum

Yalıtkanlar birçok yerde insan hayatını korur, kolaylaştırır. birçok elektronik devrede ,iletkenleri kaplayarak elektirk akımın bize zarar vermesini önler.ayrıca kondanstörde yalıtkanlar sayesinde daha fazla yük depo edebiliriz. Plastik laplı elektrik kabloları, prizler elektrik çarpmasını önler. Yine plastik türevleri, seramik vs. kaplı olan uzay araçları, dünyaya dönerken içindeki insanların pişmesini önler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bulamıyorum yardım etseniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
en basit cevap yalıtkanlar elektiriğin yanmasını veya çalışmasını sağlamazlar.bunun tam tersi olarak iletkenler ise elektiriğin kesintisiz ve süper bir şekilde gitmesinin sağlar

Msn GrinHilal
misafir HiLal - avatarı
misafir HiLal
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #19
misafir HiLal - avatarı
Ziyaretçi
en basit cevap yalıtkanlar elektiriğin yanmasını veya çalışmasını sağlamazlar.bunun tam tersi olarak iletkenler ise elektiriğin kesintisiz ve süper bir şekilde gitmesinin sağlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn daha demin bir siteye grdm o sitede aradığım yk ama burada vr o siteyi hç bğnmdm ama bu siteyi ben çkkkkk bğndm ama daha çk bilgi grk
bana lütfen birazdaha yalıtkanların bzi nsl krdğnu bana söylrmsnz yarı iletkenler bzm konumuz dğl o yüzden ihtycm yk nese bana blursnz dimi lütfen çok ihtycm vrrrrr caill lütfen bunu okuyun va yzn ilk başta olsn ki herkes okusun yazımı va bna cvp yazsn olrmu lütfen ben bir misafirrrr