Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Doktorluk mesleği hakkında bilgi verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda sorucu tarafından 4 Mart 2009 (19:20) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
128253 kez görüntülenmiş, 98 cevap yazılmış ve son mesaj 20 Ekim 2013 (16:49) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.44  |  Oy Veren: 16      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 28 Ocak 2010, 16:25

#21 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
DOKTOR OLMAK İSTİYORUM AMA BİRAZDA KORKU VAR GERÇEKTEN DE BAHSEDİLDİĞİ KADAR ZOR MU

DOKTOR OLMAK İSTİYORUM AMA BİRAZDA KOR
KU VAR GERÇEKTEN DE BAHSEDİLDİĞİ KADAR ZOR MU
Son Düzenleyen Misafir; 28 Ocak 2010 @ 16:29. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Rapor Et
Reklam
Eski 29 Ocak 2010, 15:10

#22 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben tıp okumak istiyorum ve 6yıl sonra yapılan sınav hakkında bir bilgim yok nedir bu sınavdan sonramı dr. unvanını alıyorsun?
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2010, 17:31

#23 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
LÜTFEN YARDIM EDER MİSİNİZ ARKADAŞLAR
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 21:33

#24 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
doktorluk mesleğinin zorlukları ve kolaylıkları nelerdir
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 21:35

#25 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
doktorluk mesleğinin zorlukları ve kolaylıkları nedir?
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 21:37

#26 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
doktrlu mesleğinin zorlukları nedir
Rapor Et
Eski 7 Şubat 2010, 13:49

#27 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaşlar bu sizin için.
Doktorluk nedir sorusuna teknik olarak; orta öğretimden sonra tıp fakültesi eğitimini tamamlamak, tıp doktorluğu diplomasını alarak sağlık hizmeti vermektir şeklinde yanıt verilebilir.
Bu sorunun başka yanıtları da vardır. Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güliz İkizoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı Konuşması’nda bakın nasıl yanıtlamış bu soruyu.
“Doktorluk, hakkında en çok yazılıp çizilen, filmlere, televizyon dizilerine en çok konu olan meslektir.
Peki, bizler gerçekten de üstlerine beyaz bir önlük giyip Tanrıyı oynayan kişiler miyiz? Yoksa görünenlerin altında başka şeyler mi var?
Ben bugün sizlere alışılagelmiş konuşmalardan farklı bir konuşma yapacağım. Bu meslekte 19 yılını doldurmuş bir doktor olarak doktorluğu bir de benim gözlerimden görmenizi istedim.
Doktorluk, aklınız ermeye başladığı andan itibaren yüreğinize çöreklenen bir idealdir.
Doktorluk, liseden sonra kazandığınız bir sınavla gerçekleşen çocukluk hayallerinizdir.
Doktorluk, gençliğinizin en güzel yıllarını çalışma salonlarında ders çalışarak geçirmektir.
Doktorluk, Pediatri kliniğinde pnömoni tanısıyla annesinden ayrı yatan bir çocuğu her gün kollarınızda avutup, daha sonra pnömoni olup iki hafta antibiyotik tedavisi almaktır.
Doktorluk, durumu ağır olan hastanızı rüyalarınızda görmek, sabahları yüreğinizde bir yumrukla uyanmak, hastanız iyi olduğunda bulutların ardından çıkan pırıl pırıl bir güneştir.
Doktorluk, hayata ve yaşayan her şeye saygı duymak, günü geldiğinde hastanızın, günü geldiğinde dalı kırılmış bir ağacın, günü geldiğinde yaralı bir kedinin yardımına koşmaktır.
Doktorluk, bir aile olmak, büyüklerinize “ağabey”, “abla” demektir.
Doktorluk, yaşamın uçuculuğunu ve ölümün kaçınılmazlığını herkesten iyi bilmek, yine de bu sonu geciktirmek için geceli gündüzlü çalışmaktır
Doktorluk, başkalarının bakmaya dayanamadığı hastalarınıza kucak dolusu sarılmak, onların teşekkürleriyle zenginleşmektir.
Ve hepsinden ötesi bugün güzel yurdumuzda doktorluk, “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen, boşluğunun doldurulması imkansız büyük bir önderi, minnet ve her geçen gün artan bir özlemle anarak yaşamaya çalışmaktır…”
Rapor Et
Eski 10 Şubat 2010, 17:46

#28 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
doktorluk meslegi hakkinda bilgi
ve insalara faydaları nelerdir

ilkokullar için ödev konusu arıyorum. ödevim meslekler ve insanlara faydaları nelerdir
Son Düzenleyen Misafir; 10 Şubat 2010 @ 17:51. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Rapor Et
Eski 22 Şubat 2010, 19:33

#29 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
doktorluğun kolaylıkları
Rapor Et
Eski 22 Şubat 2010, 19:41

#30 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
doktor olmanın kolaylıkları

doktn kolaylıklarıorluğu
Son Düzenleyen Misafir; 22 Şubat 2010 @ 19:43. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Doktorluk mesleği hakkında bilgi verir misiniz? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: gamze1019 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 18
Son Mesaj: 5 Kasım 2013 18:03
Gönderen: tamtur Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 31 Mart 2013 12:17
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 11 Ekim 2012 22:20
Gönderen: __ilocuq__ Forum: Soru-Cevap
Cevap: 15
Son Mesaj: 31 Mart 2012 13:25
Gönderen: sweetbutdeadly Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 15 Ocak 2011 19:03
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.212 saniyede (72.58% PHP - 27.42% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 16:09
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi