Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

Doktorluk mesleği hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

Gösterim: 135592 | Cevap: 101
  • doktor ile ilgili bilgiler
  • doktorlar hakkinda bilgi
  • doktorluk ile ilgili bilgiler
Misafir
28 Ocak 2010 16:25   |   Mesaj #21   |   
Ziyaretçi
DOKTOR OLMAK İSTİYORUM AMA BİRAZDA KORKU VAR GERÇEKTEN DE BAHSEDİLDİĞİ KADAR ZOR MU

DOKTOR OLMAK İSTİYORUM AMA BİRAZDA KOR
KU VAR GERÇEKTEN DE BAHSEDİLDİĞİ KADAR ZOR MU
Son düzenleyen Misafir; 28 Ocak 2010 16:29. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir
29 Ocak 2010 15:10   |   Mesaj #22   |   
Ziyaretçi
ben tıp okumak istiyorum ve 6yıl sonra yapılan sınav hakkında bir bilgim yok nedir bu sınavdan sonramı dr. unvanını alıyorsun?
Misafir
4 Şubat 2010 17:31   |   Mesaj #23   |   
Ziyaretçi
LÜTFEN YARDIM EDER MİSİNİZ ARKADAŞLAR
Misafir
5 Şubat 2010 21:33   |   Mesaj #24   |   
Ziyaretçi
doktorluk mesleğinin zorlukları ve kolaylıkları nelerdir
Misafir
5 Şubat 2010 21:35   |   Mesaj #25   |   
Ziyaretçi
doktorluk mesleğinin zorlukları ve kolaylıkları nedir?
Misafir
5 Şubat 2010 21:37   |   Mesaj #26   |   
Ziyaretçi
doktrlu mesleğinin zorlukları nedir
Misafir
7 Şubat 2010 13:49   |   Mesaj #27   |   
Ziyaretçi
Arkadaşlar bu sizin için.
Doktorluk nedir sorusuna teknik olarak; orta öğretimden sonra tıp fakültesi eğitimini tamamlamak, tıp doktorluğu diplomasını alarak sağlık hizmeti vermektir şeklinde yanıt verilebilir.
Bu sorunun başka yanıtları da vardır. Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güliz İkizoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı Konuşması’nda bakın nasıl yanıtlamış bu soruyu.
“Doktorluk, hakkında en çok yazılıp çizilen, filmlere, televizyon dizilerine en çok konu olan meslektir.
Peki, bizler gerçekten de üstlerine beyaz bir önlük giyip Tanrıyı oynayan kişiler miyiz? Yoksa görünenlerin altında başka şeyler mi var?
Ben bugün sizlere alışılagelmiş konuşmalardan farklı bir konuşma yapacağım. Bu meslekte 19 yılını doldurmuş bir doktor olarak doktorluğu bir de benim gözlerimden görmenizi istedim.
Doktorluk, aklınız ermeye başladığı andan itibaren yüreğinize çöreklenen bir idealdir.
Doktorluk, liseden sonra kazandığınız bir sınavla gerçekleşen çocukluk hayallerinizdir.
Doktorluk, gençliğinizin en güzel yıllarını çalışma salonlarında ders çalışarak geçirmektir.
Doktorluk, Pediatri kliniğinde pnömoni tanısıyla annesinden ayrı yatan bir çocuğu her gün kollarınızda avutup, daha sonra pnömoni olup iki hafta antibiyotik tedavisi almaktır.
Doktorluk, durumu ağır olan hastanızı rüyalarınızda görmek, sabahları yüreğinizde bir yumrukla uyanmak, hastanız iyi olduğunda bulutların ardından çıkan pırıl pırıl bir güneştir.
Doktorluk, hayata ve yaşayan her şeye saygı duymak, günü geldiğinde hastanızın, günü geldiğinde dalı kırılmış bir ağacın, günü geldiğinde yaralı bir kedinin yardımına koşmaktır.
Doktorluk, bir aile olmak, büyüklerinize “ağabey”, “abla” demektir.
Doktorluk, yaşamın uçuculuğunu ve ölümün kaçınılmazlığını herkesten iyi bilmek, yine de bu sonu geciktirmek için geceli gündüzlü çalışmaktır
Doktorluk, başkalarının bakmaya dayanamadığı hastalarınıza kucak dolusu sarılmak, onların teşekkürleriyle zenginleşmektir.
Ve hepsinden ötesi bugün güzel yurdumuzda doktorluk, “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen, boşluğunun doldurulması imkansız büyük bir önderi, minnet ve her geçen gün artan bir özlemle anarak yaşamaya çalışmaktır…”
Misafir
10 Şubat 2010 17:46   |   Mesaj #28   |   
Ziyaretçi
Alıntı

doktorluk meslegi hakkinda bilgi

ve insalara faydaları nelerdir

ilkokullar için ödev konusu arıyorum. ödevim meslekler ve insanlara faydaları nelerdir
Son düzenleyen Misafir; 10 Şubat 2010 17:51. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir
22 Şubat 2010 19:33   |   Mesaj #29   |   
Ziyaretçi
doktorluğun kolaylıkları
Misafir
22 Şubat 2010 19:41   |   Mesaj #30   |   
Ziyaretçi
doktor olmanın kolaylıkları

doktn kolaylıklarıorluğu
Son düzenleyen Misafir; 22 Şubat 2010 19:43. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:

Doktorluk mesleği hakkında bilgi verir misiniz? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • doktor ile ilgili bilgiler
  • doktorlar hakkinda bilgi
  • doktorluk ile ilgili bilgiler
Gazetecilik mesleği hakkında bilgi verir misiniz?
Gönderen: şeyda Forum: Soru-Cevap
Cevap: 33
Son Mesaj: 29 Mart 2015 09:34
Dalgıçlık mesleği hakkında bilgi verir misiniz?
Gönderen: tamtur Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 31 Mart 2013 12:17
Doktorluk hakkında bilgi verir misiniz?
Gönderen: __ilocuq__ Forum: Soru-Cevap
Cevap: 15
Son Mesaj: 31 Mart 2012 13:25
Eczacılık mesleği hakkında bilgi verir misiniz?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 7 Aralık 2011 19:32
Maliyecilik mesleği hakkında bilgi verir misiniz?
Gönderen: jjj Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 17 Şubat 2009 23:12
Sayfa 0.316 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu