PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Göbekteki fazla yağları nasıl eritirim?
«Önceki KonuSonraki Konu»
modemm11:16, 5 Mart 2009 
Göbekteki fazla yağları nasıl eritirim?
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

Alıntı:
basen nasil eritilir
basen nası erıtılır neler yapmamız gerekır nasıl spor hareketlerı yapabılırız?
Benzer Konular:
Etiketler:
  • gobegi nasil eritirim
  • gobek yagini nasil eritirim
  • gobek yaglarini nasil eritirim
Cevap
Keten Prenses12:31, 5 Mart 2009 
Göbek nasıl eritilir?


Göbeğiniz sizi çok mu rahatsız ediyor? Kurtulmanın yolu basit. İşte tüyolar...

Yaz aylarında hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunu kilolarıdır. Özellikle göbek hem kadın da hem de erkekte başlıca problemdir. Göbeğinzden kurtulmanın 9 yolu var.
İşte size tüyolar;

YİYECEKLER
Fasulye, nohut, mercimek gibi gıdalar ile kiraz, çilek, vişne gibi küçük meyveler en iyi yiyeceklerdir. Kuru fasulye, böğürtlen, kuru kayısı, kış meyvelerinin taze sıkılmış suları kilo vermede en etkili yiyecekler olarak sıralanıyor. Bu yiyeceklerin sizin tok hissetmenizi sağladığı için kilo vermenize yardımcı olur. Bunlardan günde 25 ila 35 gr kadar tüketilmeniz gerekir. Hiç yememek ise doğru değildir. Çok acıktığınız için belinizi kalınlaştıran çok yağlı, karbonhidrat ya da proteinli yiyecekler yemenize neden olabilir.

İÇECEKLER
Buzlu soğuk su en iyi içecek. Kalorisizdir, midenizde doygunluk hissine neden olur ve daha az yersiniz. Kan basıncınızın ve adet öncesi dönemi rahat atlatmanızı da sağlar. Buzlu su içtiğinizde, vücudunuz ısınmak için ekstra kalori harcadığı da aklınızın bir kenarında bulunsun. Zayıflamak için alkolden uzak durun.. Likör ve bira kandaki kortisol seviyesini yükseltir ve yağların göbek çevresinde toplanmasına neden olur.

VİTAMİNLER
Kalsiyum kemiklerinizi koruyarak omurgada çatlaklara neden olan osteoporozu engeller. Bu sistem çöküğünde göbek dışarı fırlar. Eğer 50 yaş civarında veya daha yaşlı bir kadınsanız günde 1500 mg kalsiyum alın. 50 yaş altındaki erkek ve kadınlar için günde 1000 mg kalsiyum almaları öneriliyor. Göbek veya bel çevresinden zayıflamak için zayıflama ilaçları kullanmayın. Bu cezbedici ilaçlar egzersiz veya doğru beslenme desteği olmadan hiçbir işe yaramaz.

JİMNASTİK ALETLERİ
Yere eğimli sabit egzersiz bandı 'Decline Bench' jimnastik aletleri içinde en iyisi. Yer çekimi nedeniyle vücudunuzun üst kısmı altından daha ağırdır. Ayarlanabilir aletle birçok zor hareket yapılabiliyor. Egzersiz aletini minimum 30 derece yere eğimli olacak şekilde kurun. Aletin oturma yerine oturun ve ayaklarınızı ayağınızı tutması için yapılan yere koyun. Yavaşça aletin üzerine doğru uzanın ve ellerinizi başınızın altına koyarak yavaş yavaş doğrulmaya çalışın. Hareketleri sürekli tekrarlayın.

BİSİKLET EN KÖTÜSÜ
Bel çevresi için en iyi sporlar Kickbox, raket oyunları, squash, krol (crawl) yüzme ve tek başınıza tenis olarak belirtiliyor. Bunun yanında herhangi bir aerobik egzresizi de göbek çevresindeki yağları eritir. Tüm bu sporlar bir saatte 475 kaloriden daha fazla yakmanızı sağlar. Bisiklet sürmek bel inceltme için en kötü spordur. Bu basenler içindir! Bu kaslar tüm vücutla bağlantılı değildir.

EV ALETLERİ
En iyisi egzersiz topuyla hareket etmektir. Egzersiz topuyla vücudunuzun eğin, bükün. Eğer sırt ağrısı sorunlarınız varsa egzersiz topundan uzak durun.

ALIŞKANLIKLAR
En iyi alışkanlık dik yürümek ve oturmak. Kendinizi koyvermiş gibi yümeniz göbeğinizin öne çıkmasına neden olur. Zaman zaman göbeğinizi içinize çekip bırakmanızda belinizin incelmesine yardımcı olur.
Sigara içmek veya pasif içicilik en kötü alışkanlıklardan biri. Düzenli içicilerin bel çevresi dumanı içlerine çektikleri ve üfledikleri için daha kalındır.

GÖBEK ŞİŞKİNLİĞİNİ AZALTAN ÖNERİLER
-Su için.
- Cipsten vazgeçin.
-Fazla tuzlu gıdalar tüketmeyin.
-Sakız çiğnemek fazla hava yutmanıza neden olur, bu sebeple fazla çiğnemeyin.
-Sindirim sorunu yaşıyorsanız bir veya iki fincan kahve lavaboya gitmenizi sağlayabilir.

ZAYIFLATAN KIYAFETLER
Vücut şekillendirici kıyafetler giyin. Bel çevresi için üretilen lycra içeren kıyafetlerden edinin. Fazla kiloluysanız kıyafetler sıkabilir veya yağlar taşabilir. Bu nedenle üzerinize göre olanları tercih edin.

kaynak
Cevap
Blue Blood12:42, 5 Mart 2009 
Mekik hareketi:

Dizleriniz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elinizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnınız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapınız. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket:

Bu harekette de bir sopayı ense kökünüze alıp iki elinizi geçirin. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik:

Bir taraftaki kolunuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizinize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışın. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğiniz kadar yapmaya gayret ediniz. Daha sonra diğer taraftaki ayağınızı ve kolunuzu değiştiriniz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Duş:

Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.
kaynak
Cevap
Misafir10:52, 5 Eylül 2009 
basen nasıl eritilir
Cevap
Misafir13:22, 9 Aralık 2009 
Alıntı:
basen nasil eritilir
basen nası erıtılır neler yapmamız gerekır nasıl spor hareketlerı yapabılırız?
Cevap
Misafir19:24, 27 Temmuz 2011 
Göbek sarktı yağlar kontrol edilemes durumda kilo bel cevresi aldı basını gidiyo
Cevap
Amm11:56, 27 Ocak 2012 
GÖBEK YAĞI NASIL ERİTİLİR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cevap
asdfghjklşizx21:40, 15 Ekim 2012 
karbon hidratlı besinler
Cevap
Misafir21:59, 15 Ekim 2012 
göbek nasıl eritilir ?
Cevap
biruni22:21, 15 Ekim 2012 
Guarana
Alpha Lipoic Asit
bitkilerini destek diye bir araştırımısınız
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Develer nasıl bu kadar fazla su depolayabilirler?
Doymamış yağları sıkca kullanımının zararları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Göğsümdeki yağları nasıl eritebilirim?
Karın bölgesi yağları nasıl eritilir?
Makine Yağları ve Yağlama Teknikeri