MsXLabs
2005-2016
Soru-Cevap forumunda yer alan kızmızı_don tarafından açılmış Çizgi film kahramanlarının özellikleri nelerdir? - Sayfa 6 konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: ltfn bugün acil lazım tweetynin sevdiği ve sevmediği şeyler ingilizce... Etiketler:
  • çizgi film kahramanları tanıtım
  • miki fare kızı tanıtılması
CEVAP VAR

Çizgi film kahramanlarının özellikleri nelerdir?

Gösterim: 401.892 | Cevap: 281
12 Ekim 2010 20:03   |   Mesaj #51   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ltfn bugün acil lazım tweetynin sevdiği ve sevmediği şeyler ingilizce
13 Ekim 2010 09:34   |   Mesaj #52   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam
Ankara

15.480
18.927 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 16-04-2010
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ltfn bugün acil lazım tweetynin sevdiği ve sevmediği şeyler ingilizce

Tweety'nin İngilizce özellikleri

Tweety (also known as Tweety Bird and Tweety Pie) is a fictional Yellow Canary in the Warner Bros. Looney Tunes and Merrie Melodies series of animated cartoons. Tweety's popularity like that of The Tasmanian Devil actually grew in the years following the dissolution of the Looney Tunes cartoons. The name "Tweety" is a play on words as it originally meant "sweetie" along with "tweet" being a typical English onomatopoeia for the sounds of birds. Tweety appeared in 48 cartoons in the Golden Age.

Despite the widespread speculation that Tweety is female he is and has always been a male character; something that the character himself has often confirmed in The Sylvester and Tweety Mysteries TV series as well as in many comic books created by Warner staffers. On the other hand his species is ambiguous; although originally and often portrayed as a young canary he is also frequently called a rare and valuable "tweety bird" as a plot device and once called "the only living specimen". Nevertheless the title song directly states that the bird is a canary. His shape more closely suggests that of a baby bird which in fact is what he was during his early appearances. The yellow feathers were added but otherwise he retained the baby-bird shape.

Tweety is for the most part a good-natured character happily spending life in his cage or a nest. However when a cat or other adversary threatens him he can become downright malicious and devious even kicking his enemy when he's down. In many of Tweety's appearances the bird is shown accompanying his owner Granny.

Misafir
18 Ekim 2010 22:25   |   Mesaj #53   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ne olur bana tomun sevdiği ve sevmediklerini yazın.çünkü hoca yarına ödew verdi
Misafir
21 Ekim 2010 15:55   |   Mesaj #54   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
çizgi kahramanların resimleri ve sevdiği sevmediği şeyler nelerdir yardım edermisiniz
Misafir
24 Ekim 2010 18:23   |   Mesaj #55   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
kardesler bide spaydır-men ide soleseniz
24 Ekim 2010 20:13   |   Mesaj #56   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam
Ankara

15.480
18.927 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 16-04-2010
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kardesler bide spaydır-men ide soleseniz

Örümcek Adam Kimdir - Örümcek Adamın Özellikleri

Spiderman
(Örümcek Adam) Marvel Comics tarafından yaratılmış bir çizgi karakterdir. Türkçe'ye Örümcek Adam olarak çevrilmiştir. Günümüzde bu hayali kahraman Türkçede de ağırlıklı olarak Spider-Man olarak yani orijinal ismiyle bilinmektedir.

spidermanz

spiderman221rk8

Peter Benjamin Parker'ın diğer ve gizli kimliği olan Spiderman, Marvel Comics 'e bağlı Stan Lee and Steve Ditko tarafından yaratılmış hayali bir kahramandır.

Spiderman, ilk kez Marvel Comics'in "Amazing Fantasy" isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yılının Ağustos ayında ortaya çıkmıştır. O günden bu tarafa, dünyanın en popüler süper kahramanları arasındadır.

Spiderman, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini ve "Daily Bugle"daki foto muhabirliği kariyerini olumsuz etkilediği bir karakterdir. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder.

Spiderman'in ilkesi "Büyük güç büyük sorumluluk getirir"dir. Bu ilke, tüm çizgi romanın temel konusunu özetler. Spider-Man'in karakterinin insani boyutları ve yaşadığı iç çatışmalar çizgi romanının popülerliğini artırmıştır.

Spiderman, günümüzde en tanınan çizgi kahramanlar arasındadır. Yıllar boyunca, Spiderman karakteri çizgi roman ve dizilerde, çizgi filmlerde ve son olarak iki başarılı Hollywood filminde kullanılmıştır.

Bir radyasyon gösteriminde, lise öğrencisi Peter Parker'ı radyasyondan zarar görmüş bir örümcek ısırır ve bu sayede Peter'da inanılmaz özellikler belirir. Çok sevdiği amcası bir hırsız tarafından öldürülünce, güçlerini kötülüklere karşı kullanmaya söz verir.

Aldığı ders:
Büyük güçler büyük sorumlulukları beraberinde getirir.
Gerçek Adı: Peter Parker
Mesleği: Serbest fotoğrafçı, maceraperest
Kimliği: Gizli
Yasal Kayıtlar: Amerikan vatandaşı ve hiç bir sabıka kaydı yok.
Doğum Yeri: New York
Bağlı Olduğu Grup: Yok
Operasyon Bölgesi: New York şehri
İlk Görüldüğü Yer: Amazing Fantazi 15
Tarihçe: Nükleer güçten korunma konulu bir gösterim sırasında, lise öğrencisi Peter Parker'ı radyoaktif bir örümcek ısırır.

Sonuç:
İnanılmaz bir esneklik ve bir örümceğin çevikliği. Bir kaç gün sonra Peter eve gittiğinde çok sevdiği amcasının bir hırsız tarafından öldürüldüğünü görür. Ve hırsızın bir kaç gün önce suç işlerken yakalanan ama bunu inkar eden kişi olduğunu anlar. Büyük güçlerin büyük sorumluluklar getirdiğini anlar ve gücünü kötülere karşı kullanmaya söz verir.

Boy:
178 cm.
Kilo: 75 kg.
Göz rengi: Lacivert
Saç rengi: Kahverengi

Bilinen Güçleri:
10 ton yüke karşı direnebilecek insanüstü bir esnekliği var. Bu esnekliğin yanı sıra insanüstü refleks ve denge unsurlarına sahip. Bir çok yüzeye yapışabiliyor ve tehlikeyi sezinleyebiliyor. Ayrıca bir örümcek gibi ağ örme yeteneğine de sahip.

Misafir
25 Ekim 2010 18:06   |   Mesaj #57   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
nolur acil türkçesini verin
Misafir
29 Ekim 2010 12:51   |   Mesaj #58   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

cilek kiz

nolur ingilizce ogretmenimiz odev verdi cilek kizin sevdigi seyleri bulamiyorum
Misafir
30 Ekim 2010 21:56   |   Mesaj #59   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
yyaa lütfen bana cailovun sevdiği şeylerde örnek verin mesela I like rozi