PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Çizgi film kahramanlarının özellikleri nelerdir?
İlk...456 7816...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir20:03, 12 Ekim 2010 
ltfn bugün acil lazım tweetynin sevdiği ve sevmediği şeyler ingilizce
Cevap
_Yağmur_09:34, 13 Ekim 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ltfn bugün acil lazım tweetynin sevdiği ve sevmediği şeyler ingilizce
Tweety'nin İngilizce özellikleri

Tweety (also known as Tweety Bird and Tweety Pie) is a fictional Yellow Canary in the Warner Bros. Looney Tunes and Merrie Melodies series of animated cartoons. Tweety's popularity like that of The Tasmanian Devil actually grew in the years following the dissolution of the Looney Tunes cartoons. The name "Tweety" is a play on words as it originally meant "sweetie" along with "tweet" being a typical English onomatopoeia for the sounds of birds. Tweety appeared in 48 cartoons in the Golden Age.

Despite the widespread speculation that Tweety is female he is and has always been a male character; something that the character himself has often confirmed in The Sylvester and Tweety Mysteries TV series as well as in many comic books created by Warner staffers. On the other hand his species is ambiguous; although originally and often portrayed as a young canary he is also frequently called a rare and valuable "tweety bird" as a plot device and once called "the only living specimen". Nevertheless the title song directly states that the bird is a canary. His shape more closely suggests that of a baby bird which in fact is what he was during his early appearances. The yellow feathers were added but otherwise he retained the baby-bird shape.

Tweety is for the most part a good-natured character happily spending life in his cage or a nest. However when a cat or other adversary threatens him he can become downright malicious and devious even kicking his enemy when he's down. In many of Tweety's appearances the bird is shown accompanying his owner Granny.

kaynak
Cevap
Misafir22:25, 18 Ekim 2010 
ne olur bana tomun sevdiği ve sevmediklerini yazın.çünkü hoca yarına ödew verdi
Cevap
Misafir15:55, 21 Ekim 2010 
çizgi kahramanların resimleri ve sevdiği sevmediği şeyler nelerdir yardım edermisiniz
Cevap
Misafir18:23, 24 Ekim 2010 
kardesler bide spaydır-men ide soleseniz
Cevap
_Yağmur_20:13, 24 Ekim 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
kardesler bide spaydır-men ide soleseniz
Örümcek Adam Kimdir - Örümcek Adamın Özellikleri

Spiderman
(Örümcek Adam) Marvel Comics tarafından yaratılmış bir çizgi karakterdir. Türkçe'ye Örümcek Adam olarak çevrilmiştir. Günümüzde bu hayali kahraman Türkçede de ağırlıklı olarak Spider-Man olarak yani orijinal ismiyle bilinmektedir.

Peter Benjamin Parker'ın diğer ve gizli kimliği olan Spiderman, Marvel Comics 'e bağlı Stan Lee and Steve Ditko tarafından yaratılmış hayali bir kahramandır.

Spiderman, ilk kez Marvel Comics'in "Amazing Fantasy" isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yılının Ağustos ayında ortaya çıkmıştır. O günden bu tarafa, dünyanın en popüler süper kahramanları arasındadır.

Spiderman, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini ve "Daily Bugle"daki foto muhabirliği kariyerini olumsuz etkilediği bir karakterdir. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder.

Spiderman'in ilkesi "Büyük güç büyük sorumluluk getirir"dir. Bu ilke, tüm çizgi romanın temel konusunu özetler. Spider-Man'in karakterinin insani boyutları ve yaşadığı iç çatışmalar çizgi romanının popülerliğini artırmıştır.

Spiderman, günümüzde en tanınan çizgi kahramanlar arasındadır. Yıllar boyunca, Spiderman karakteri çizgi roman ve dizilerde, çizgi filmlerde ve son olarak iki başarılı Hollywood filminde kullanılmıştır.

Bir radyasyon gösteriminde, lise öğrencisi Peter Parker'ı radyasyondan zarar görmüş bir örümcek ısırır ve bu sayede Peter'da inanılmaz özellikler belirir. Çok sevdiği amcası bir hırsız tarafından öldürülünce, güçlerini kötülüklere karşı kullanmaya söz verir.

Aldığı ders:
Büyük güçler büyük sorumlulukları beraberinde getirir.
Gerçek Adı: Peter Parker
Mesleği: Serbest fotoğrafçı, maceraperest
Kimliği: Gizli
Yasal Kayıtlar: Amerikan vatandaşı ve hiç bir sabıka kaydı yok.
Doğum Yeri: New York
Bağlı Olduğu Grup: Yok
Operasyon Bölgesi: New York şehri
İlk Görüldüğü Yer: Amazing Fantazi 15
Tarihçe: Nükleer güçten korunma konulu bir gösterim sırasında, lise öğrencisi Peter Parker'ı radyoaktif bir örümcek ısırır.

Sonuç:
İnanılmaz bir esneklik ve bir örümceğin çevikliği. Bir kaç gün sonra Peter eve gittiğinde çok sevdiği amcasının bir hırsız tarafından öldürüldüğünü görür. Ve hırsızın bir kaç gün önce suç işlerken yakalanan ama bunu inkar eden kişi olduğunu anlar. Büyük güçlerin büyük sorumluluklar getirdiğini anlar ve gücünü kötülere karşı kullanmaya söz verir.

Boy:
178 cm.
Kilo: 75 kg.
Göz rengi: Lacivert
Saç rengi: Kahverengi

Bilinen Güçleri:
10 ton yüke karşı direnebilecek insanüstü bir esnekliği var. Bu esnekliğin yanı sıra insanüstü refleks ve denge unsurlarına sahip. Bir çok yüzeye yapışabiliyor ve tehlikeyi sezinleyebiliyor. Ayrıca bir örümcek gibi ağ örme yeteneğine de sahip.

kaynak
Cevap
Misafir18:06, 25 Ekim 2010 
nolur acil türkçesini verin
Cevap
Misafir12:51, 29 Ekim 2010 
nolur ingilizce ogretmenimiz odev verdi cilek kizin sevdigi seyleri bulamiyorum
Cevap
Misafir21:56, 30 Ekim 2010 
yyaa lütfen bana cailovun sevdiği şeylerde örnek verin mesela I like rozi
Cevap
Misafir18:17, 8 Kasım 2010 
ya nolur kardeşime buluyom şu spidermanın türkçesi ve sevdiği seyler sevmediği şeyleri yazın nolurrrr....
Cevap
İlk...456 7816...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Nasıl Bir Film veya Çizgi Film Karakteri Olmak İstersiniz?
Türksat 4A'daki şifresiz çizgi film ve çocuk kanallarının frekansları nelerdir?
Şeker Portakalı kitabının kahramanlarının fiziksel özellikleri nelerdir?
Johnny English'in Dönüşü film kahramanlarının gerçek isimleri nedir?
Dini çizgi film bulabileceğim siteler nelerdir?