Arama

Kekemeliğin tedavisi nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Nisan 2015 Gösterim: 47.130 Cevap: 78
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende de kekemelik var ama o kadar fazla değil.belli başlı kelimeleri söylerken kekeliyorum.yaşım 16.lütfen bana da yardımcı olun.halk arasında konuşmaktan çekiniyorum.okulda arkadaşlar arasında mahcup oluyorum.insanlardan utanıyorum.bu nasıl geçer yardım edin.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim adaım taha 6 yaşımda asansörde kaldım ve o günden beri kekeli yorunm bir çaresi yokmu bunun
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya henüz ortaokuldayım ama 4 ay sonra liseye geçeceğim ve çok olmasada hafif kekemeliğim var liseye geçtiğimde milletin sen neden kekeliyosun sorularına cevap vermek istemiyorum nolur yardımm ACİL!!!!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Şubat 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende kekemeyim ve kendi kendimi yıllardır tedavi etmeye çalışıyorum 6 yaşımdan beridir kekemeyim şuanda 16 yaşındayım hangi ortamlarda kekelemeyiz oyun oynarken yada rahat huzurlu ve sakinken düzgün nefes alıp verirken ve kendimize ben kekeme değilim derseniz düzgün konuşabilrsiniz Hangi ortamlarda kekeleriz toplum içinde stresliyken yada heyecanlıyken korkarken aynada kendizie bakarken kekeleriz.Ama kekeme olduğumuzu unutursak kekelemeyiz arkadaşlar aklımızdan kekme olduğumuzu çıkarırısak kekelemiyoruz ben bunların kanıtına ulaştım 10 yaşımda tamamamen kekemeyken kendimi geliştire geliştire daha da azalttım şimdi o kadar fazla keklemiyorum hatta toplum içinde düzgün bile konuşabilyiroum bazen sınıfta kitaplardaki şiirleri de okuyabliyorum sesli olarak kendinizi rahat bırakın arkadaşlar sakino lun ve içinizdeki korkuyu atın hiçbişey yokmuş gibi davranın bu kekemeliği dahada azaltabilir...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende kekemeyim ama heyecanlandığımda elim ayağım birbirine karışıyor ve konuşamıyorum ama kitabı dıştan okumak ve kekemeliği unutmak tedavidir diyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende sünnet olduğundan beri kekelerdim ama şimdi paylaşım diye bir yere gidiyorum erzurumda
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben kekeliyorum yardımcı olurmusunuz tşk
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar bende bir kekemeyim bunun cözümü yok mu bulan söylesin ya bıktım artık yaşamak tan her yerde sorun yaratıyor bende kekeliyoruyorum diye lise ye gitmedim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Şubat 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım ben kübra kekeme duası ::rabbişrahli sadri ve yessirli emri vehlül ugdeten milliseni yefgahu gavlü...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar bende kekemeyim,sesli kitap okumanin cok yarari var.
Bunu uzun sure devam ettirirseniz kurtulma sansiniz dogacaktir,tabiki allahin yardimiylada.
Butun olay dogru nefes alip vermek,bunu kekemeler konustuklarinda yapamaz ve boylece tikanir.
Hergun sesli kitap okuyarak(konusur gibi) kendiliginden dogru nefes alip veris yontemi asilanacaktir.
Allah hepimizin yardimcisi olsun,bide cok kafaya takmayin,gayretle hergun ne kadar okuyabiliyorsaniz okuyun selametle