Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Anasınıfı öğretmeni olmak için gerekli aşamalar nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda sekeyh tarafından 19 Mart 2009 (19:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
144019 kez görüntülenmiş, 264 cevap yazılmış ve son mesaj 5 Nisan 2014 (13:04) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.18  |  Oy Veren: 38      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 18 Ekim 2009, 17:46

#11 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anasınıfı öğretmeni olmak için gerekli şartlar neler öğretmenimiz aklınız varsa anasınıfı öğretmeni olun dedi çünkü artok anasınıfı okul öncesi mecburi olacağından bu alandaki öğretmenlere olan ihtiyaç artacakmış kimseyi etkilemek istemem ilgilenenlerin haberinin olmasını isterim
Rapor Et
Reklam
Eski 19 Ekim 2009, 15:31

#12 (link)
freude_heiter
Ziyaretçi
freude_heiter - avatarı
ya neden buraya gırın dedınızz gırdık bısı yoıkkkqq
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2009, 15:35

#13 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

anasınıfı öğretmeni olmak için gerekli şartlar neler öğretmenimiz aklınız varsa anasınıfı öğretmeni olun dedi çünkü artok anasınıfı okul öncesi mecburi olacağından bu alandaki öğretmenlere olan ihtiyaç artacakmış kimseyi etkilemek istemem ilgilenenlerin haberinin olmasını isterim
Alıntı:
freude_heiter adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya neden buraya gırın dedınızz gırdık bısı yoıkkkqq
Linki inceleyerek gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz..
Rapor Et
Eski 29 Ekim 2009, 21:28

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BEN ANASINIFI ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYORUM VE ŞİMDİ SÖZELDEYİM ACABA ÖSS YE GİRDİĞİMDE ÜNİVERSİTE KAZANABİLİRMİYİM ŞİMDİ İNTERNETTE BAKTIĞIMDA HEP EŞİT AĞIRLIK DİYE GEÇİYO SÖZELLEDE OLUYO DİYOLAR AMA HİÇ BİRİ DOĞRU DÜZGÜN SÖZELLE ALINAN ÜNİVERSİTELERİN PUANLARINI YAZMIYO BAN AYARDIMCI OLURMUSUNUZ SÖZELLE OLUNAN HANGİ ÜNİVERSİTELER VAR BN MARMARA YADA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNE GİTMEK İSTİYORUM
Rapor Et
Eski 2 Kasım 2009, 21:57

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BİLDİĞİM KADARIYLA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ ALIYORLAR AMA COCUK GELİŞ ÜZERİNDEN
+ SÖZELDEN ALIYORLAR AMA SÖZELİNKİLER BİRAZ YÜKSEK 300 VE ÜZERİ EN İYİSİ EŞİT AĞIRLIKTAN GİTMEK
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2009, 03:14

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
açık ögretım okuyorum lıseyı bıtırdıgımde ana sınıfı ogtermenlıgı ıcın yapmam gerekenlerı ogrenmek ıstıyorum bu konuda hıc bır bılgım yok yardımcı olursanız sevınırım
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2009, 10:22

#17 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

BİLDİĞİM KADARIYLA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ ALIYORLAR AMA COCUK GELİŞ ÜZERİNDEN
+ SÖZELDEN ALIYORLAR AMA SÖZELİNKİLER BİRAZ YÜKSEK 300 VE ÜZERİ EN İYİSİ EŞİT AĞIRLIKTAN GİTMEK
Alıntı:

açık ögretım okuyorum lıseyı bıtırdıgımde ana sınıfı ogtermenlıgı ıcın yapmam gerekenlerı ogrenmek ıstıyorum bu konuda hıc bır bılgım yok yardımcı olursanız sevınırım
Alıntı:

BEN ANASINIFI ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYORUM VE ŞİMDİ SÖZELDEYİM ACABA ÖSS YE GİRDİĞİMDE ÜNİVERSİTE KAZANABİLİRMİYİM ŞİMDİ İNTERNETTE BAKTIĞIMDA HEP EŞİT AĞIRLIK DİYE GEÇİYO SÖZELLEDE OLUYO DİYOLAR AMA HİÇ BİRİ DOĞRU DÜZGÜN SÖZELLE ALINAN ÜNİVERSİTELERİN PUANLARINI YAZMIYO BAN AYARDIMCI OLURMUSUNUZ SÖZELLE OLUNAN HANGİ ÜNİVERSİTELER VAR BN MARMARA YADA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNE GİTMEK İSTİYORUM

Anasınıfı öğretmeni olmak için üniversite sınavına girmeli ve Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin "Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü"nü kazanmalısınız.

Bu bölüm 2000 ÖSS'den itibaren Sözel Puan türüyle öğrenci almaktadır. Anaokulu öğretmenliği programının amacı, okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

Mezun olduktan sonra, KPSS den de gerekli puanı almaları gerekmektedir. 2009 - Okul öncesi öğretmenliği taban puanları:
"Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi öğretmen adayları için geçerli olacak taban puanını açıkladı.
Atanacak kadrolu okul öncesi öğretmeni: 1319
Okul öncesi taban puan 54"

Kız meslek lisesi mezunları ise ana okulu öğretmeni olamazlar, ancak "usta öğretici" olarak yani bağımsız sınıf almadan (yardımcı) sözleşmeli öğretmen olarak görev yapabilirler.
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2009, 11:05

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya arkadaşlar ben böle bişi duydum.. 18 yaşından sonra kurs varmış 10 aylık o kursu tamamlayınca belgeeni alıosun ve bunun içn lise mezunu olmak şartmış
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2009, 11:11

#19 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

ya arkadaşlar ben böle bişi duydum.. 18 yaşından sonra kurs varmış 10 aylık o kursu tamamlayınca belgeeni alıosun ve bunun içn lise mezunu olmak şartmış

Kurslarla öğretmen olunmaz, ancak "bakıcı" gibi görev yapabilirsiniz.
Meslek liselerinin bile ilgili bölümleriyle sadece yardımcı "usta öğretici" olabilirsiniz.
Kendinizi ve birbirinizi yanlış yönlendirmeyin. Ana sınıfı öğretmenliği ancak üniversite eğitimiyle olur.

İnceleyiniz:

Anasınıfı öğretmeni olmak için üniversite sınavına girmeli ve Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin "Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü"nü kazanmalısınız.

Bu bölüm 2000 ÖSS'den itibaren Sözel Puan türüyle öğrenci almaktadır. Anaokulu öğretmenliği programının amacı, okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

Mezun olduktan sonra, KPSS den de gerekli puanı almaları gerekmektedir. 2009 - Okul öncesi öğretmenliği taban puanları:
"Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi öğretmen adayları için geçerli olacak taban puanını açıkladı.
Atanacak kadrolu okul öncesi öğretmeni: 1319
Okul öncesi taban puan 54"

Kız meslek lisesi mezunları ise ana okulu öğretmeni olamazlar, ancak "usta öğretici" olarak yani bağımsız sınıf almadan (yardımcı) sözleşmeli öğretmen olarak görev yapabilirler.
Rapor Et
Eski 21 Kasım 2009, 15:06

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
nasıl yani kız meslek lisesindekiler olamazlar be şimdi 9.sınıfa gidiyorum düz lisede okuyoruum. ama 10.ssınıfta meslek lisesine geçiş yapacağım.ben meslek lisesinden sonra ün. gidip anaokulu öğr. olmak isstiyorum.Lütfen cvp yaınız meslek lisesindekiler anaokulu öğr. olur mu* olmazmı?siz olamaz demişsiniz........!!!
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Anasınıfı öğretmeni olmak için gerekli aşamalar nelerdir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 29
Son Mesaj: 1 Nisan 2014 21:33
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 5
Son Mesaj: 1 Aralık 2013 18:43
Gönderen: nilsuu Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 7 Ekim 2013 21:10
Gönderen: MERTGS Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 22 Nisan 2013 19:34
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 16
Son Mesaj: 18 Aralık 2012 21:35
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.141 saniyede (65.21% PHP - 34.79% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 17:04
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi