Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Anasınıfı öğretmeni olmak için gerekli aşamalar nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda sekeyh tarafından 19 Mart 2009 (19:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
157977 kez görüntülenmiş, 266 cevap yazılmış ve son mesaj 20 Ağustos 2014 (19:40) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.29  |  Oy Veren: 42      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 21 Kasım 2009, 15:16

#21 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

nasıl yani kız meslek lisesindekiler olamazlar be şimdi 9.sınıfa gidiyorum düz lisede okuyoruum. ama 10.ssınıfta meslek lisesine geçiş yapacağım.ben meslek lisesinden sonra ün. gidip anaokulu öğr. olmak isstiyorum.Lütfen cvp yaınız meslek lisesindekiler anaokulu öğr. olur mu* olmazmı?siz olamaz demişsiniz........!!!

Mesajları dikkatli okuyun. Meslek lisesi öğretmen olmaya yetmez, üniversite okuyacaksınız diyoruz. Alttaki mesajı dikkatle okuyun.

Kurslarla öğretmen olunmaz, ancak "bakıcı" gibi görev yapabilirsiniz.
Meslek liselerinin bile ilgili bölümleriyle sadece yardımcı "usta öğretici" olabilirsiniz.
Kendinizi ve birbirinizi yanlış yönlendirmeyin. Ana sınıfı öğretmenliği ancak üniversite eğitimiyle olur.

İnceleyiniz:

Anasınıfı öğretmeni olmak için üniversite sınavına girmeli ve Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin "Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü"nü kazanmalısınız.

Bu bölüm 2000 ÖSS'den itibaren Sözel Puan türüyle öğrenci almaktadır. Anaokulu öğretmenliği programının amacı, okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

Mezun olduktan sonra, KPSS den de gerekli puanı almaları gerekmektedir. 2009 - Okul öncesi öğretmenliği taban puanları:
"Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi öğretmen adayları için geçerli olacak taban puanını açıkladı.
Atanacak kadrolu okul öncesi öğretmeni: 1319
Okul öncesi taban puan 54"

Kız meslek lisesi mezunları ise ana okulu öğretmeni olamazlar, ancak "usta öğretici" olarak yani bağımsız sınıf almadan (yardımcı) sözleşmeli öğretmen olarak görev yapabilirler.
Rapor Et
Reklam
Eski 1 Aralık 2009, 19:39

#22 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anasınıfı öğretmenliğini okumak için hangi liseye gitmek lazım?
Rapor Et
Eski 1 Aralık 2009, 19:44

#23 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

anasınıfı öğretmenliğini okumak için hangi liseye gitmek lazım?
Anasınıfı öğretmeni olmak için üniversite sınavına girmeli ve Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin "Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü"nü kazanmalısınız.

Bu bölüm 2000 ÖSS'den itibaren Sözel Puan türüyle öğrenci almaktadır. Anaokulu öğretmenliği programının amacı, okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

Mezun olduktan sonra, KPSS den de gerekli puanı almaları gerekmektedir. 2009 - Okul öncesi öğretmenliği taban puanları:
"Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi öğretmen adayları için geçerli olacak taban puanını açıkladı.

Kız meslek lisesi mezunları ise ana okulu öğretmeni olamazlar, ancak "usta öğretici" olarak yani bağımsız sınıf almadan (yardımcı) sözleşmeli öğretmen olarak görev yapabilirler.
Rapor Et
Eski 6 Aralık 2009, 11:28

#24 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaww ben ansıfı öğretmeniolmak istiyorum hangi bölümü seçmeliyim ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz.????
Rapor Et
Eski 6 Aralık 2009, 12:21

#25 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

yaww ben ansıfı öğretmeniolmak istiyorum hangi bölümü seçmeliyim ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz.????

Alttai mesajı okuyunuz:

Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Rapor Et
Eski 7 Aralık 2009, 20:37

#26 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha ne olursunuz anasıfı öğretmeni olmak için hangi aaşamlardan geçmeliyiz biri söylesin !!!!!!!!!!!
Rapor Et
Eski 8 Aralık 2009, 13:49

#27 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anasınıfı öğretmeni olmam için ne yapmam gerekiyo?eşit ağırlık mı sözel mi?
Rapor Et
Eski 8 Aralık 2009, 18:48

#28 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bendeeeeeeeeeeee anasınıf öğretmeni olmak istiyorum
Rapor Et
Eski 11 Aralık 2009, 20:23

#29 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 8.sınıf öğrencisiyim anasınıfı öğretmeni olmayı düşünüyorum bana yardımcı olurmusunuz ben 6.sınıfta 353 7.sınıfta 345 puan aldım anasınıfı öğretmenliği için kaç puan almam lazım ne olur bana yardımcı olurmusunuz şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
Rapor Et
Eski 12 Aralık 2009, 14:32

#30 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ana okulu kadrolu ogretmenı olmak ıcın unıversıte okul oncesı ogretmenlıgı bolumu okumak gerekıyor,ana okulu usta ogretıcı olmak ıcın ıse lıse de cocuk gelısımı bolumu okumus olmak yeterlı oluyo,duz lıse mezunları halk egıtımın meslek edındırme kurslarında cocuk egıtımı kursu alıp dıplomasını alırsa herhangı bı anaokulunda usta ogretıcılık yapabılırler (gamze)
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Anasınıfı öğretmeni olmak için gerekli aşamalar nelerdir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 33
Son Mesaj: 15 Ekim 2014 21:04
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 23 Mayıs 2014 12:56
Cevap: 0
Son Mesaj: 15 Nisan 2014 20:54
Cevap: 5
Son Mesaj: 1 Aralık 2013 18:43
Gönderen: MERTGS Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 22 Nisan 2013 19:34
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.161 saniyede (66.31% PHP - 33.69% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 08:23
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi