Arama

Yardımsever olmak ile ilgili sözler var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Kasım 2013 Gösterim: 68.226 Cevap: 67
SENAAAAA - avatarı
SENAAAAA
Ziyaretçi
24 Mart 2009       Mesaj #1
SENAAAAA - avatarı
Ziyaretçi
Yardımseverlik ile ilgili güzel sözler?
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Yardımla ilgili güzel sözler Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır. Sophokles

Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır. Matthew Henry

Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy

Her yardım, cennete doğru bir basamaktır. H.Ward Beecher

Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu. Erner Erchenbach

Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton

İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros

İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır. Goethe

İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott

İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi, 2

Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena

Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V. Suttner

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon

Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
24 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Yardımla ilgili güzel sözler Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır. Sophokles

Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır. Matthew Henry

Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy

Her yardım, cennete doğru bir basamaktır. H.Ward Beecher

Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu. Erner Erchenbach

Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton

İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros

İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır. Goethe

İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott

İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi, 2

Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena

Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V. Suttner

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon

Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon
Quo vadis?
xbarbodrum - avatarı
xbarbodrum
Ziyaretçi
8 Nisan 2009       Mesaj #3
xbarbodrum - avatarı
Ziyaretçi
yardım sever atasözü
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE]yardimseverlik ile ilgili 3tane şiir 4. sınıfa giden kızım için teşşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yardımseverlik ile ilgili sözler bekliyorum .lütfen ödevim var nasıl bulabilirim ama saçma sapan olmayacak lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
banada lazım ama bulamadımmm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mart 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayat hem vermek hem almaktır..(mohawk kabilesi)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yardımseverlik ile ilgili güzel sözler lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir mum diğerini yakmakla ışığından bir şey kaybetmez.[Mevlana]
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha lütfen yardım severlikle ilgili güzel sözler bulun güzel olsun acill sosyal ödevimi yapmam lazım 5.sınıfa göre olsun çünkü 5. sınıf öğrencisiyim

not:acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll