Arama

Kulak kireçlenmesi ve kulak mantarı için bitkisel çözümler var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Ağustos 2012 Gösterim: 37.894 Cevap: 15
ADEM YALÇIN - avatarı
ADEM YALÇIN
Ziyaretçi
25 Mart 2009       Mesaj #1
ADEM YALÇIN - avatarı
Ziyaretçi
26 YAŞINDAYIM.KÜÇÜK YAŞTA ATEŞLİ HASTALIK GEÇİRDİM.KULAKLARIMDA % 65 İŞİTME KAYBI OLDU. KBB DOKTORLARINA GİTTİĞİMDE KULAK KİREÇLENMESİ DEDİLER.GENİZ ETİ AMELİYATI OLDUM.BİRŞEY FARK ETMEDİ. DAHA SONRA BURNUMDAN KEMİK ALDIRDIM.YİNE BİRŞEY FARKETMEDİ.
KBB DOKTORLARI BUNA YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİLER.SEN CIHAZ KULLAN DEDİLER ŞU ANDA CIHAZ KULLANIYORUM.BU SEFERDE KULAKLARIMDA MANTAR OLUŞTU.SİZDEN İSTEĞİM KULAK KİREÇLENMESİNE VE KULAK MANTARINA BİTKİSEL ÇÖZÜMLERİNİZİ BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Kulak mantarı için bitkisel öneri istemeniz bence yanlış çünkü kulak mantarı özellikle sıcaklarda terden, nemden çok fazla kulak çubuğu kullanımından yada başkasına ait malzeme kullanımındna kaynaklanır.. sizdeki sorun sanırım aletin temizliği ve hijyeniyle ilgili.. bunun için kullandığınız cihazın temizliğine önem vermelisiniz. ve bunun için bir ğitim almalısınız.. ve doktorunuzun kulak mantarı için ilaç veridğined e eminim .. kulak mantarı bitkisel yollarla geçecek türden bir enfeksiyon değildir.. genel öneriler ise şunlardır:

Sponsorlu Bağlantılar
• Kulaklarınızı kaşımayın, kaşıntı hissi ile mücadele edemiyorsanız doktora başvurun
• Yazları özellikle kalabalık havuzlar yerine denize girmeyi tercih edin.
• Kulaklarınızı pamuklu çubuklarla sadece banyo sonrası ıslaklığı almak için temizleyin ve haftada birden fazla kullanmayın.
• Alerji yaptığını bildiğiniz gıdalardan uzak durun (Domates, çikolata, kızartma gibi)
• Banyo yaparken kulaklarınıza özellikle sabunlu ve şampuanlı su kaçmamasına dikkat edin.
• Mümkünse havuza, denize girerken kulak tıkacı kullanın.
• Açıldıktan sonra 15 gün geçen kulak damlalarını yeniden kullanmayın.
• Kulağınızı kaşımış iseniz ardından suyla temas etmeyin.

Otoskleroz denilen kulak kireçlenmesinin tedavisi ise ameliyat ve ilaç kullanımıdır. eğer ameliyat istemezseniz size cihaz önerilmiş olmalı.. hastanın ameliyat istemediği durumlarda yada ameliyata uygun olmadığı durumlarda cihaz kullanılır..
bununda bitkisel çözümü yoktur ve aramak yanlıştır..

şimdi genel olarak herikisi için önerim ise KBB uzmanınızı değiştirmeniz, başka bir kbb uzmanına görünmeniz. ve hatta imkanınız varsa araştırma yada üniversite hastanesinde muayene olmanızdır.. çünkü özellikle kulak kireçlenmesi kalıcı duyma kaybına neden olabilecek ciddi bir hastalıktır.. cihazı bıraktığınızda ise kulak mantarı kendiliğinden geçecektir. çünkü altta yatan sebep olan cihaz kullanımı ortadan kalkacaktır..
sağlıklı günler dilerim..
Son düzenleyen MeLL; 25 Mart 2009 14:46
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kulak mantarı için bitkisel öneri istemeniz bence yanlış çünkü kulak mantarı özellikle sıcaklarda terden, nemden çok fazla kulak çubuğu kullanımından yada başkasına ait malzeme kullanımındna kaynaklanır.. sizdeki sorun sanırım aletin temizliği ve hijyeniyle ilgili.. bunun için kullandığınız cihazın temizliğine önem vermelisiniz. ve bunun için bir ğitim almalısınız.. ve doktorunuzun kulak mantarı için ilaç veridğined e eminim .. kulak mantarı bitkisel yollarla geçecek türden bir enfeksiyon değildir.. genel öneriler ise şunlardır:

Sponsorlu Bağlantılar
• Kulaklarınızı kaşımayın, kaşıntı hissi ile mücadele edemiyorsanız doktora başvurun
• Yazları özellikle kalabalık havuzlar yerine denize girmeyi tercih edin.
• Kulaklarınızı pamuklu çubuklarla sadece banyo sonrası ıslaklığı almak için temizleyin ve haftada birden fazla kullanmayın.
• Alerji yaptığını bildiğiniz gıdalardan uzak durun (Domates, çikolata, kızartma gibi)
• Banyo yaparken kulaklarınıza özellikle sabunlu ve şampuanlı su kaçmamasına dikkat edin.
• Mümkünse havuza, denize girerken kulak tıkacı kullanın.
• Açıldıktan sonra 15 gün geçen kulak damlalarını yeniden kullanmayın.
• Kulağınızı kaşımış iseniz ardından suyla temas etmeyin.

Otoskleroz denilen kulak kireçlenmesinin tedavisi ise ameliyat ve ilaç kullanımıdır. eğer ameliyat istemezseniz size cihaz önerilmiş olmalı.. hastanın ameliyat istemediği durumlarda yada ameliyata uygun olmadığı durumlarda cihaz kullanılır..
bununda bitkisel çözümü yoktur ve aramak yanlıştır..

şimdi genel olarak herikisi için önerim ise KBB uzmanınızı değiştirmeniz, başka bir kbb uzmanına görünmeniz. ve hatta imkanınız varsa araştırma yada üniversite hastanesinde muayene olmanızdır.. çünkü özellikle kulak kireçlenmesi kalıcı duyma kaybına neden olabilecek ciddi bir hastalıktır.. cihazı bıraktığınızda ise kulak mantarı kendiliğinden geçecektir. çünkü altta yatan sebep olan cihaz kullanımı ortadan kalkacaktır..
sağlıklı günler dilerim..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA BENİM KULAKLARIMDA SÜREKLİ DEVAM EDEN BİR AĞRI VAR KRONİKLEŞMİŞ KULAĞIM DA SARI RENKTE KİR OLUŞUYOR BEYAZ RENKTE OLMUYOR,KULAĞIMI BELKİ KİRLİDİR DİYE YIKATTIM AMA TEMİZ ÇIKTI BENİM KULAK AĞRIM YATAĞA YATIRACAK BİR AĞRI DEĞİL DÜŞÜK BAZDA AMA DEVAMLI BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR KULAĞIMIN BİRİSİ 100%100 BİRİSİ 100%96 DUYUYOR BEN KARŞIDAKİ BİR KİŞİNİN SESLENDİĞİNİ DUYUYORUM AMA SESİ AYIRMAKTA ZORLANIYORUM AĞRIDAN KAYNAKLANIYOR İŞİMİ YAPMAKTA ZORLANIYORUM EKİM AYININ 9 RANDEVU ALDIM BİLMİYORUM BU SEFER NASIL BİR DURUM ÇIKICAK KARŞIMA CEVABINIZI BEKLİYORUM??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ßende küçükken ateşLi hastaLık qeçiRdim soL kuLaqım iLtihapLanma oLuştu soRA 18 yaşında ameLiyat oLacaksın dediLeR zaRın deLik dıe en sonunda kuLaqım çhq iLeRdi 14 yaşında ameLıyat oLdm ameLıyat yeRim qayet qzL ama şimdide kuLak kiReçLenmesi çıktı % 85 duyma kaybım wR doktoRLaR hiçbişey yapamayacaz dıyo yaa ne demek yapacakz bunun hiçmi bi çaResi yok Lütfen cevap werin?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kulaklarim cok kasiniyor artik gece bile kasiyorum sanci gibi bir geldimi kasinti duramiyorum kulak cubuklarina saldiriyorum onunla hafifletene kadar kasiyorum her kasimamda sari pislikcikiyor ben cocuklugumdada kulak agrisi cekmistim orta kulakta iltihap olurdu ve delik vardi ondan olabilirmi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mart 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar sağ kulağımda cınlama var test sonucu kulakta kireçlenme olduğu anlaşıldı ameliyat olmam gerekliymiş riski var mıdır.eğer ameliyat sonrası duymamazlık olur mu
zübeyde - avatarı
zübeyde
Ziyaretçi
27 Ekim 2010       Mesaj #7
zübeyde - avatarı
Ziyaretçi
11yaşındaki kızımın kulak kireçlenmesi var.Gazi ünv.bir prof gittik.Ameliyat ya da işitme cihazı dedi.Kızım cihaz kullanmak istemiyor.Şubat tatilinde ameliyat olacak.Ancak yaşı küçük ve ameliyat tedirgin ediyor.Bu konuda bilgi ve deneyimi olan varsa lütfenn...Ameliyat sonuçları,doktor seçimi v.s..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende kulak kıreçlen mesi var bir kulağımda %60 diğer kulağımda ise %40 işitme kaybı var.4 doktora gittim.Amaliyat dediler ve riskli oldunu söyledileramaliyat mı olsam?çıhaz mı taksam!bana bukonu hakkında bilgi vere bilir misiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mart 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebekliğimden bu yana kullak problemi yaşıyorum akıntı oldu sürekli kullaklarımdan 4-5 kez ameliyat oldum kulak zarım değişti ve yine delindi işitme kaybım % 70 & 40 çok uzun zamandan bu yana kulaklarımla alakalı DR.gitmedim bana bu ameliyatı öneriyormusunuz görüşünüzü almak istedim saygılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ağustos 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kireçlenme tedavsisin de bitkisel ürün satan www.kireclenme-tedavisi.com sitesini tavsiye ederim