Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kırıktaki alçı ne zaman alınır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda asyaLIM tarafından 27 Mart 2009 (08:37) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14897 kez görüntülenmiş, 15 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Aralık 2013 (01:00) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 27 Mart 2009, 08:37

#1 (link)
asyaLIM
Ziyaretçi
asyaLIM - avatarı
MERHABALAR BEN 54 YAŞINDAYIM.AYAK BİLEĞİM KIRILDI BİR AYDIR ALÇIDA YARIN KONTROLÜM VAR ALÇI ALINIRMI BİRAZ AĞRILARIM AZALDI. ALÇI ALININCA HEMEN YÜRÜRMÜYÜM.TEŞEKKÜR EDERİM
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

meraba benm de ayağım burkuldu. arka baldırdan ayak ucuna kadar tek taraflı alcı yapıld.
ağrı yapıyor azaltmak için ne yapabilirim ve bu gece hiç uyuyamadım cevaplandırırsanız sevinirm
Benzer Konular: Etiketler:
  • alci kac gunde cikar
  • alci ne zaman cikar
  • alciyi kendim cikardim
  • kirikta alci suresi
  • yarim alci kac gunde cikar
Rapor Et
Reklam
Eski 27 Mart 2009, 09:43

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Alçının alınması kemiğin kaynayıp kaynamamasına bağlıdır. ayak bileği gibi oynak ve çok sabit olmayacak bir eklem için daha uzun bir kaynama süresi öngörülür.. ve ileri yaşlarda bu süre daha uzar.. ancak iyi bakılmışsa ve ilaçlarla tavsiyelere harfiyen uyulmuşsa bir ay iyi bir süre. yarın alçınız alınmadan önce sizden bir röntgen grafisi istenip eklemin son durumuna bakılacak.. ancak önemli olan ve hep gözardı edilen birşey daha hatırlatmak isterim.. lütfen önceki ilk kırıldığındaki çektirdiğiniz röntgen grafisinide yanınızda götürün ki kemiğin alçıdan önceki haliyle en son hali karşılaştırılabilinsin bu önemli bir noktadır..
alçının alınıp alınmayacağına çekilen kontrol grafisinden sonra karar verilecektir..
genelde eklem yeri kırıklarında hemen aktif ve zorlayıcı faaliyetler önerilmez. öncelikle orayı koruyucu geçici bir bandajla bir süre daha korumanız önerilecektir. önce pasif hareketlerle kasları ısıtmanız. sonra aktif hale geçmeniz önerilir.. elbette yürüyeceksiniz ama bu uzun yorucu olmamalıdır ilk başta.. bir aydır aktif olmayan eklem ve kasların öncelikle pasif hareketlerle hazırlanması gereklidir.
sağlıklı günler dilerim..
Son Düzenleyen Keten Prenses; 27 Mart 2009 @ 11:13.
Rapor Et
Eski 29 Ağustos 2009, 10:24

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mrb benım ayagım burkuldu dun acıle gıttım alcıya aldılar ama sadece atabına alcıya aldılar ve arka tarafı acaba kac gunde cıkara bılırım
Rapor Et
Eski 29 Ağustos 2009, 12:18

#4 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

mrb benım ayagım burkuldu dun acıle gıttım alcıya aldılar ama sadece atabına alcıya aldılar ve arka tarafı acaba kac gunde cıkara bılırım

Oncelikle gecmis olsun.Ayaginizi alciya alirken ne zaman cikarilicagini size bildirmedilermi?Siz alciya dokunmayin en yakin bir saglik kurulusununa basvurun gerekli mudahaleyi size yapacaklardir.
Rapor Et
Eski 23 Şubat 2010, 06:10

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
meraba benm de ayağım burkuldu. arka baldırdan ayak ucuna kadar tek taraflı alcı yapıld.
ağrı yapıyor azaltmak için ne yapabilirim ve bu gece hiç uyuyamadım cevaplandırırsanız sevinirm
Rapor Et
Eski 25 Ağustos 2010, 11:09

ayak kırılma

#6 (link)
türkiye
Ziyaretçi
türkiye - avatarı
merhabalar ben 14 yasıdayım bundan 35 gün önce ayagımın serçe tarak kemigini kırdım alçı açıldı kemik kaynamıs ama doktor ayagıma fazzla yüklenmeme mi we bunun geçegını söyledi acaba kaç gün sonra aktif sekilde yirimeye baslarım simdiden tesekkurler
Rapor Et
Eski 10 Ekim 2010, 16:54

hf

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mrb iyi günler benim 2 hafta önce ayagıma araba çarptı ve ayagımın üstünde çarpmaya baglı ödem oluştu doktor alçıya aldı 2 hafta sonra çıkarıcagız dedi ben kendim çıkardım ama şimdi 2 gün oldu agamı tam basamıyorum biras moruk var ayagımın bilek kısmında acaba sebebi nederi doktora gitmeeliyim yoksa bi kaç günü geçer mi yardımcı olursanız sevinirim okulum başlicak geride kaldım zaten 2 hafta daha falzaı bana zarar...
Rapor Et
Eski 24 Ocak 2011, 21:21

#8 (link)
by_markos
Ziyaretçi
by_markos - avatarı
merhabalar..ayagım kaval kmıgınden halı saha da top oynarken kırıldı..kırıldıgı an hıc oynatmadan ambulansın gelmesını bekledım ve ambulans geldı...umranıye egıtım arastırma hastanesınde sag ayagım komple alcıya alındı..kasıga kadar..su an 18 gun oldu ve ılk bır haftadan cok cok ıyıyım su an Allah'a sukur..su an daha yanı kontrollu bel hareketlerı yapabılıyorum...benım sormak ıstedıgım kaval kemıgımden ayagım kırıldı ve ben 10 ncu gunde kontrole gıttıgımde doktorum su an seyrını koruyor ve normal ldugunu soyledı...yıne gıdecegım amaa sızce hocam bu alcı muhtemelen ne zaman DIZ KAPAGINA kadar ınebılır acaba? ?
Rapor Et
Eski 27 Aralık 2011, 17:15

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kolumun kırığı alçıda kaç günde çıkar
Rapor Et
Eski 7 Şubat 2012, 23:24

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ayağım 1 aydır alçıda allah aşkına bi güzel haber verin ne zaan cıkar arada arkadasın arabasıyla gezıyorz ama hiç basmıyorum bunun bı zararı olabilir mi alçı cıktıktan snra tekrar alınabılmesndn korkuyorum ne lanet bi şey yaaa hayattan soğutuyo adamı. çevremdeki insanlara bakarken ayakların bakıorum artık sağlam mı dıe o derece psikolojim bozuldu
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.190 saniyede (72.88% PHP - 27.12% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:50
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi