Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Litre hangi mesleklerde kullanılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda bozkurtlu tarafından 28 Mart 2009 (17:18) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
49916 kez görüntülenmiş, 34 cevap yazılmış ve son mesaj 16 Mayıs 2014 (12:44) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.30  |  Oy Veren: 10      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 28 Mart 2009, 17:18

#1 (link)
bozkurtlu
Ziyaretçi
bozkurtlu - avatarı
ben bu sitenin üyesiyim ama aradığım konuyu bulamıyorum yardım istiyorum
kg hangi meslekte kullanılır
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

cok onemli
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

yaaaaaaaa benim de ödevim var litrenin önemi lazım acilll bu sitede 1tane var ama o da bazı yerlerde yanlış yazılmış

Litre, bir hacim ölçüsü birimidir. Büyük L (l) ile gösterilir. Litre bir Uluslararası Birim Sistemi
birimi değildir; fakat SI birimleriyle birlikte kullanıması kabul görmüştür. SI'nın hacim ölçüsü birimi metreküptür. Bu birimin adı metrik sistemde sık sık geçmektedir. 1 litre 1 desimetreküpe eşittir. 1 rakamı ile karışmaması için küçük l yerine büyük L ya da elyazisi (ℓ) kullanımı kabul edilmiştir. Ayrıca 1 litre 1.000 mililitredir.

Litre hangi mesleklerde kullanlır? -

Sıvılarla ilgili iş yapan bütün mesleklerde litre kullanılır. Günümüzde pek kalmadı ama ilk aklıma gelen sokak sütçüleri. Su satanlar, kimya ve gıda laboratuvarlarında çalışanlar, gıda fabrikaları litre kullanır. Boyacılar da boyayı sulandırmak için gerekli su miktarını ölçerken litre kullanıyorlar
Benzer Konular: Etiketler:
  • litre hangi mesleklerde kullanilir
  • litre kullanan meslekler
  • litre nerelerde kullanilir
  • litreyi hangi meslekler kullanir
  • litreyi kullanan meslekler
Rapor Et
Reklam
Eski 28 Mart 2009, 22:03

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Litre hangi mesleklerde kullanlır? -

Sıvılarla ilgili iş yapan bütün mesleklerde litre kullanılır. Günümüzde pek kalmadı ama ilk aklıma gelen sokak sütçüleri. Su satanlar, kimya ve gıda laboratuvarlarında çalışanlar, gıda fabrikaları litre kullanır. Boyacılar da boyayı sulandırmak için gerekli su miktarını ölçerken litre kullanıyorlar
Rapor Et
Eski 28 Mart 2009, 22:05

#3 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
LİTRE NEDİR
Litre, bir hacim ölçüsü birimidir. Büyük L (l) ile gösterilir. Litre bir Uluslararası Birim Sistemi birimi değildir; fakat SI birimleriyle birlikte kullanıması kabul görmüştür. SI'nın hacim ölçüsü birimi metreküptür. Bu birimin adı metrik sistemde sık sık geçmektedir. 1 litre 1 desimetreküpe eşittir. 1 rakamı ile karışmaması için küçük l yerine büyük L kullanımı kabul edilmiştir.

"Litre" Adının Kökeni
Litre sözcüğü Fransız ölçü birimi litrondan gelmektedir. Sözcük Fransızca'ya da Latince yoluyla Yunanca yani Rumca'dan girmiştir.

LİTRE KULLANAN MESLEKLER
SÜTÇÜ , BENZİNCİ , YAĞCI , DETERJAN SATICISI , BOZACI , BOYACI , MESRUBATCI , SUCU , DOĞALGAZCI
Rapor Et
Eski 28 Mart 2009, 22:07

#4 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Kilogram herhangi bir şeyin ağırlığını ölçmeye yaradığına göre örnek vermek gerekirse: bakkal,kasap,manav, gibi. sattığı malı kiloile ölçerek birim fiyattan satan her meslek grubu kg mı kullanır.
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2009, 19:07

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Selam,benim çok acil performans ödevim var 21 Aralığa kadar yetişmesi lazım.Bu konuyla ilgili.Litreyi kullanan meslekler için litrenin önemi nedir?Litre olmasadı nolurdu?Cevaplayan arkadaslara en ictten sevgilerle..
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2009, 19:34

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sıvı ölçüm birimleri nerede kullanılır
Rapor Et
Eski 19 Aralık 2009, 16:11

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
litre sıvı ölçüm birimidir ve ile gösterilir
Rapor Et
Eski 26 Aralık 2009, 16:01

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
litre kg m hangi mesleklerde kullanılır acaba ?
Rapor Et
Eski 27 Aralık 2009, 12:21

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
litre benzinciler için niçin önemlidir
Rapor Et
Eski 5 Ocak 2010, 18:18

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya benim de dersim var bana da yardım edin
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.162 saniyede (66.96% PHP - 33.04% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:23
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi