PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Vücudumun sağ kısmındaki üşüme hissinin sebebi ne olabilir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
serdarkizar01:56, 1 Nisan 2009 
merhabalar ben surekli sağ kol ve bacağımı soguk hissediyorum ve cok rahatsız oluyorum sağ kolumdada bazen yorgunlk hissi olusmakta neden oabilir ?
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

Burada görüntülü tanı yöntemleri ve testler olmadan tanı koymaktan ziyade emg çekimi, ve diğer nörolojik testlerin yapılması için nöroloji kliniğine başvurmanızı öneririm
sağlıklı günler dierim
Cevap
Keten Prenses02:21, 1 Nisan 2009 
Burada görüntülü tanı yöntemleri ve testler olmadan tanı koymaktan ziyade emg çekimi, ve diğer nörolojik testlerin yapılması için nöroloji kliniğine başvurmanızı öneririm
sağlıklı günler dierim
Cevap
Hi-LaL04:31, 1 Nisan 2009 
Sağlıkla ilgili bir sitede bu konu ile ilgili benzer bir soruya verilmiş cevabı aşağıda alıntılıyorum...

Alıntı:
merhaba.vücüdun belirli bir kısmının diğer bir kısmına göre daha fazla soğuk hissetmesi yani üşümesi hangi tür bir romatizma ile izah edilebilir mi?tedavisi var mıdır?
Alıntı:
Mesajın Cevabı
Üşüme

1/12/2008Yapısal özellikler nedeni ile belli bir bölgede fazla terleme varsa ya da belli bölgelerde sinir sıkışmaları sonucunda nadiren "üşüme" gibi his değişiklikleri oluşabilir. Ancak genellikle bu tür yakınmaların nedeni araştırıldığında yapılan tetkikler sonuçsuz kalabilmektedir.
Bazen romatizmal hastalıklar eklemler üzerinde hastalar tarafından "üşüme" olarak adlandırılabilen his değişiklikleri yapabilmektedir.

Bir dahiliye uzmanı tarafından muayene ile değerlendirilmeniz yararlı olabilir.

Cevap
Keten Prenses08:26, 1 Nisan 2009 
bence yukarıdaki ifadeler yanlış çünkü sinir sıkışması kendini çoğu kez üşüme ile göstermz. his kaybı ve bundan önce daha belirgin belirtileri vardı. forumda özellikle hastalık ismi telaffuz etmeyeceğimiz için bu konuda bilerek fikir yürütmedim. sonuçta benim yürüttüğüm fikir neye göre olacak oda bence mantıksızlık.
ve dahiliye uzmanıda para ve emek kaybıdır diye düşünüyorum..nöroloji kliniğinden başlamak daha akıllıca
sağlıklı günler dilerim
Cevap
Misafir18:40, 16 Şubat 2010 
Alıntı:
sol kol usumesi

merhaba benim sol kolumda üşüme var ayrıca kalbimde ağrılar oluşuyor sürekli
olmaya başladı. ne olabilir ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları