Arama

Belimin ağrımasının sebebi ne olabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Haziran 2015 Gösterim: 35.595 Cevap: 21
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sol bel boşluğumda ağrı var nedeni ne olabilir
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[belimin tam ortasında bir boşluk ayağa kalkamıyorum tv dahi eşimin desteği ile gidiyorumayağa kalkarken bir boşluk oluyor batar oluyor ağrı yok
bir yere destek almassam hemen oturma haline dönüyorum
Sponsorlu Bağlantılar
QUOTE]bel boslugu agrisi[/QUOTE]
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sol bel boşluğumda ağrı var nedeni ne olabilir

Alıntı

[belimin tam ortasında bir boşluk ayağa kalkamıyorum tv dahi eşimin desteği ile gidiyorumayağa kalkarken bir boşluk oluyor batar oluyor ağrı yok
bir yere destek almassam hemen oturma haline dönüyorum
QUOTE]bel boslugu agrisi

[/QUOTE]

Zaman kaybetmeden bir Beyin Cerrahına görünmeyi ihmal etmeyiniz.Bel fıtığı rsiki taşıyor olabilirsiniz geçmiş olsun Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
uan zamandır sağ boşlugumda agrı var tuvalete düzensiz çıkıyorum bazen midemde agrı ve yanma oluyo ne yapmalıyım
fatma ırız - avatarı
fatma ırız
Ziyaretçi
6 Haziran 2010       Mesaj #15
fatma ırız - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

sol bel boslugunda agri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

3,5-4 yıldır sol bel boşluğumda sırtıma ve kalbimin olduğu bölgeye vuran ağtılarım var. Lütfen bilgilendirirmisiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim yaklaşık bir aydır sürekli ve çok şiddetli olarak karnımın üst kısmı boşluklarım ve belim ağrıyor ve çok sık lavaboya çıkıyorum. bunun nedeni ne olabilir ne yapmam lazım .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
düşünce bel boşluğum ağırmaya başladı ne olabilir ne önerirsiniz ?
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
8 Ocak 2011       Mesaj #18
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

düşünce bel boşluğum ağırmaya başladı ne olabilir ne önerirsiniz ?

BEL AĞRISI

Tanımı : Vücudun bel bölgesinde meydana gelen ve çeşitli sebepleri olan ağrılardır.

Nedenleri : Bu sayfada, belirli bir anotomik rahatsızlık nedeniyle değil de daha çok yorgunluk, hamlık ve sportif incinme gibi şikayetlerden kaynaklanan bel ağrıları gidermek için önerilerde bulunacağız. Fakat bu durumda olsa bile bu ağrıların çok şiddetli ve uzun süreli olması durumunda uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.

ÖNERİLER

*Yeteri kadar zeytinyağı ısıtılıp ağrılı bölgeye masaj yapılarak yedirilir ve sıcak tutulup sert bir zemine yatılır.

*Bele ağrının olduğu bölgeye bir kaç kat geniş yapraklı lahana konulup sert bir zemine yatılır.

*Birer çay kaşığı günlük, havlıcan, zencefil bunlara ek olarak bir tatlı kaşığı çam fıstığı bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

*Birer tatlı kaşığı sinameki, mesteki, toz şeker ve bir çay kaşığı günlük bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

Bel Ağrısı İçin Banyo Önerileri

*100 gram at kuyruğu akşamdan soğuk suyun içine bırakılıp, ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve göğüs kafesine gelecek şekilde 20 dakika kadar suyun içinde oturulur. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

*500 gram tıbbi karakafes otu yaprağı akşamdan 5 litre soğuk suyun içine bırakılıp ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve bel ve sırt bölgesi suyun içinde kalacak şekilde banyo yapılır. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sağ bel boşluğum tutuluyor nedeni nedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Temmuz 2012       Mesaj #20