PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Güvenlik duvarını nasıl kaldırabilirim?
«Önceki KonuSonraki Konu»
forever6621:52, 1 Nisan 2009 
yya acill güvenlik duvarını nasıl kaldırabilirim nerden ulaşıcamm
Cevap
Keten Prenses22:31, 1 Nisan 2009 
Güvenlik duvarı korumasını nasıl etkinleştirebilirim/kaldırabilirim?


Güvenlik duvarı koruması İnternette dolaşırken bilgisayarınızı korur bu yüzden etkileştirilmesi gerekir. Güvenlik duvarı doğru bir şekilde kurulduysa otomatik olarak etkinleşir. Bu koruma kaldırıldıysa aşağıdaki adımları takip ederek etkinleştirebilirsiniz:
  1. Titanium 2006 ana penceresindeki Ayarlar'ı tıklayın.
  2. Otomatik koruma ayarları'nı seçin.
  3. Güvenlik duvarı koruması'nı tıklayın.
  4. Bu korumayı etkinleştirmek için Güvenlik duvarı koruması etkinleştir kutusunu işaretleyin. Kaldırmak için işareti kaldırın.
  5. Tamam'ı tıklayın.
Titanium 2006 güvenlik duvarı etkinleştirildikten sonra izinsiz giriş denemelerini engeller ve pop-up uyarı mesajıyla sizi durumdan haberdar eder.

Aynı şekilde bilgisayarınızdan bir program İnternete bağlanmaya çalıştığında veya dışarıdaki bir kullanıcı bilgisayarınıza bağlanmaya çalıştığında bir uyarı mesajı ile haberdar edilirsiniz. Mesajda bağlantıyı kabul veya reddetme seçenekleri sunulur.

Ağvirüsü veya izinsiz giriş denemesi tespit edildiğinde uyarı mesajı almak istemiyorsanız Ağ virüsü ya da gizlice giriş denemesi algılandığında uyarı göster kutusundaki işareti kaldırın.
Cevap
Keten Prenses22:31, 1 Nisan 2009 
Güvenlik duvarı korumasını yapılandırma


Titanium 2006 güvenlik koruması tamamen otomatiktir ve hangi programların İnternete bağanabileceğine karar verebilir. Güvenlik duvarının otomatik ayarlarını değiştirmemenizi öneririz. Ancak istediğiniz programların izinlerini aşağıdaki adımları takip ederek değiştirebilirsiniz:
  1. Titanium 2006 ana penceresinde Ayarlar'ı tıklayın.
  2. Otomatik koruma ayarları'nı seçin.
  3. Güvenlik duvarı koruması'nı tıklayın.
  4. Bağlantı izinleri ayarları'nı tıklayın.
  5. Bağlantı izinlerini otomatik olarak ata (önerilen) seçeneği etkinse (varsayılan olarak etkindir) kutudan işareti kaldırarak etkisiz hale getirin. Bundan sonra listedeki her bir program için izin tanımlayabilirsiniz. Seçenekler şunlardır:
Diğer seçenekler şunlardır:
Değişikliklerin uygulanabilmesi için Tamam'ı tıklayın.

Titanium 2006 güvenlik koruması kullandığınız ağbağdaştırıcılarını (modem veya ağkartı) otomatik olarak tespit eder ve her birinin bağlanacağı güvenli alanı tanımlar: Güvenli alan (yerel ağ) ve kısıtlı alan (İnternet)

Ağbağdaştırıcılarına ne tür bağlantı atandığını kontrol etmek için İleri düzey ayarlar'ı tıklayın. (Ayarlar- Otomatik koruma ayarları-Güvenlik duvarı koruması- İleri düzey ayarlar).

Bu ayarları değiştirmek isterseniz, her bir bağdaştırıcının yanında bulunan açılabilir listeden seçiminizi yapabilirsiniz. Ağbağdaştırıcınız yerel ağa bağlıysa Güvenli alan'ı seçin, doğrudan İnternet'e bağlıysa Kısıtlı alan'ı seçin.


kaynak
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmak sakıncalı mıdır?
MSN programını nasıl kaldırabilirim?
Mozilla'yı sistemden nasıl kaldırabilirim?
ESET Smart Security 4 bETA güvenlik duvarını nasıl kapatırım?
Firewall (Free) Güvenlik ve Güvenlik Duvarı Yazılımları