PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Sistem geri yüklemesinde tarih nasıl ayarlanır?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
amouriss22:56, 1 Nisan 2009 
sistemi geri yüklemeye çalısıorum ancak tarih olusturamıyorum..açıklama yazın bçlümüne yüklemek istediğim tarihi yazsamda yine o anda işlemi yaptıgım saati kaydediyor..o yüzden 3 saat öncesine dönemiyorum..sistemim vista bu arada??
Benzer Konular:
Etiketler:
  • sistem geri yukleme tarih ayarlama
  • sistem geri yukleme tarihi yok
  • sistem geri yuklemede tarih yok
Cevap
Keten Prenses23:02, 1 Nisan 2009 
aşağıdaki adımları aynen uygulayın


Aşağıdaki resimde işlem sırasını takip edin..
Ben bu yönetemi kullanmıştım birkaç kere..Her zaman değil ama bazen işe yarayabiliyor..
Bir zaman dilimi belirleyip bilgisayarınızı o ana geri yüklüyorsunuz..Bu işleme sistem geri yükleme,belirlediğiniz zaman dilimine ise sistem geri yükleme noktası deniliyor..
Bir öneri olsun sizler için..Buyrun inceleyin resimleri..İşte bu kadar..Sistem geri yükleme dediğim gibi her zaman işe yaramayabilir..Tam bir güvencesi yoktur..
Ancak dediğim gibi zaman zaman, geri almak işe yarayabilirde..Bir keresinde başıma geldi..Bir arkadaşım söyledi..Denedim ve sonuç olumlu oldu..Ancak silemediğiniz bir program gibi durumlar olursa sistem geri yükleme programı silemeyebilirde..Yada yanlızca gördüğünüz kısmını siler..Ancak program files kısmından silinmemiş olabilirde...
Cevap
amouriss23:53, 1 Nisan 2009 
forumda search yapıp aynısını uyguladım zaten ancak takvim çıkmıyor..sadece geri yükleme noktası açıklama bölümü çıkıyor ona dünün tarihini giriyorum ondan sonraki işlemlerde takvim çıkmıyor..geri yüklediğim zamanda yüklemeyi yaptığım aynı zamana yükledi gösteriyor..???
Cevap
Blue Blood00:03, 2 Nisan 2009 
Vistada takvim yok. Bu nedenle takvim aramayın.


Sistem Geri Yükleme, daha önceki bir tarihe ait sistem dosyalarını bilgisayarınıza geri yüklemenize yardımcı olur. Bu, e‑posta, belgeler veya fotoğraflar gibi kişisel dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızdaki sistem değişikliklerini geri alma yoludur.
Bazen, bir program veya sürücü yüklemesi bilgisayarınızda beklenmeyen bir değişikliğe veya Windows'un kararsız davranmasına neden olabilir. Genellikle, programı veya sürücüyü kaldırmak sorunu giderir. Kaldırma işlemi sorunu gidermezse, bilgisayarınızın sistemini her şeyin düzgün çalıştığı önceki bir tarihe geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızda düzenli aralıklarla geri yükleme noktaları oluşturmak ve kaydetmek için Sistem Koruma adındaki özelliği kullanır. Bu geri yükleme noktaları, Windows'un kullandığı kayıt defteri ayarları ve diğer sistem bilgileriyle ilgili bilgileri içerir. Ayrıca, geri yükleme noktalarını el ile de oluşturabilirsiniz.
Sistem Geri Yükleme, kişisel dosyaları yedeklemeyi hedeflemediğinden, silinmiş veya hasar görmüş bir kişisel dosyayı kurtarmanıza yardımcı olamaz. Kişisel dosyalarınızı ve önemli verilerinizi bir yedekleme programı kullanarak düzenli olarak yedeklemelisiniz.
Başlat düğmesi , Tüm Programlar, Donatılar, Sistem Araçları ve ardından Sistem Geri Yükleme'yi tıklatarak Sistem Geri Yükleme'yi açın.‌ Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
Cevap
Blue Blood00:06, 2 Nisan 2009 
Yapacağımız bu işlem ne işimize yarayacak; bir gün bilgisayarınızda çalışıyorsunuz, gerçekten önemli yüklemeler ve işlemler yaptınız, sisteminizin de çok sağlık bir şekilde çalıştığını hissediyorsunuz. Yani felaket durumunda geri dönmek isteyeceğiniz sağlıklı bir yapı, işte bu düşünceleriniz sonrasında eğer kendinize o gün için

Sistem Geri Yükleme Noktası (Restore Point) oluşturursanız ve bu tarihi bir kenara not alırsanız. Sistem Geri Yükleme yapacağınız zaman bu tarihin kayıt altına alındığını görür ve o tarihe dönüş yapabilirsiniz.
Bir Sistem Geri Yükleme Noktası (Restore Point) oluşturmak için yapılacak işlemler;
- Öncelikle Start Menu —> Control Panel —> System aracımıza iki kere tıklıyoruz.

- Sistem penceremiz açıldığında sol tarafta bulunan System Protection seçeneğine tıklıyoruz.

- System Protection penceremizde Automatic Restore Points bölümünün altında bulunan, Create butonuna tıklayoruz ve Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturmaya başlamak için bir isim veriyoruz.

- Bütün bu adımlardan sonra Geri Yükleme Noktası oluşturulmaya başlıyor. Bu işlem sırasında ve işlem bittikten sonra sırasıyla aşağıdaki görüntüleri alıyoruz.

- 03.05.2008 tarihli Sistem Geri Yükleme Noktamızı (Restore Point) oluşturmuş olduk. Felaket anında bu tarihe rahatlıkla dönebiliriz.
Cevap
amouriss00:11, 2 Nisan 2009 
)) biliyorum 4 kere uyguladım ancak düne geri dönemiyorum..tats the problem..yardım için tanx yinede...
Cevap
Blue Blood00:27, 2 Nisan 2009 
Dün birşey yapmamışındır sisteme takılan.

Genellikle proğram yükleyip kaldırdığında geri yükleme noktası oluşturulur.

haftada 1 günde otomatik oluşturuyor.
Cevap
amouriss00:41, 2 Nisan 2009 
zaten sildigim programı geri getirmek icin geri yuklemek istiyordum ama sanırım olmıcak..
Cevap
Blue Blood01:03, 2 Nisan 2009 
Geri yükleme noktası oluşturmamıştır. Yada sistem geri yükleme noktası kapalıydı sonradan açtın.
Cevap
mustakar01:05, 2 Nisan 2009 
selam amouriss bilmem ne kadar katkısı olur ben yine de yazayım istedim:

Başlata tıklayın /sag tarafta BİLGİSAYARIM a sag tıklayın ve özellikleri seçin.
yeni bir pencere acılaacak, bu pencerenin sol tarafında sistem koruma yazan yere tıklıyorsun. yeni bir pencere acılacak, bu pencerede üstte sistem geri yükleme yazan ve alt kısımda oluştur yazan butonlar vardır. Ayrıca bu pencerede hard diskin sürücüleri de görüntülenir.
şimdi biz OLUŞTUR butonuna tıklıyoruz ve yeni bir küçük bir pencere açılıyor, bu pencerede tarih yazacagmız satır var. ben bu satıra 02.04.2009 yazdım ve 4 saat öncesine gittim .

tekrar 31.03.2009 yazdım ve OLUŞTUR butonuna tıkladım .sonuç olarak ben 2 degişik tarihli geri yükleme oluşturdum ve bu geri yükleme noktalarını geri yükleme noktası seçin penceresinde gördüm. Kolay gelsin ,saygılar
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Windows'ta sistem geri yükleme nasıl olur?
USB ve sistem geri yükleme sorununu nasıl çözerim?
Sistem nasıl geri yüklenir?
Sistem geri yüklemede geri yükleme tarihleri nasıl silinir?
Silinen sistem dosyaları nasıl geri alınır?