Arama

Askerde nasıl kalabilirim? - Sayfa 3

Güncelleme: 2 Ekim 2015 Gösterim: 120.356 Cevap: 74
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SLM ARKADAŞLAR YA KUSRA BAKMAYIN ASKERE 8 AY SONRA GİDECEM ORTA OKUL MEZUNUYUM LİSE 1 DEN ATILDIM 2 SENE ÜST ÜSTE KALDIM ASKERE GİTİPTE ASKERDE KALABİLİRMİYİM UZM>AST FALAN FARKETMEZ HATTA EN DÜŞÜK RÜTBELİ OLAYIM ASKERDE KALABİLİRMİYİM SİÇİLİM YOK CVP İÇİN TEŞEKKÜRLER BİLGİLİLRİBN CVP WERMESENİ RİCA EDERİM SAYGILARIMLA (MSN=savas_turkmen_43@hotmail.com)burdan cvp yazabilirseniz sewinirim HERKESE İYİ GÜNLER NOLUR Bİ CVP WERİN Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ABİ BEN LİSE MEZUNUYUM ASKERDE KALMAK İSTİYORUM 20 YASINDAYIM FAKAT UZMAN OLARAK KALIRSAM İLERDE YÜKSELME SINAVINA GİRİP RÜTBEMİ YÜKSELTE BİLME GİBİ İMKANI VAR MI ASKERDE UZMAN OLARAK KALIRSAM BİRDE SUREKLİ DOĞU DA MI GÖREV YAPARIM BEN.??TEŞEKKÜRLER
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2010       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamlar adım buğrahan bende açık lisede okuyorum fiziken süper bir vcuda sahibim bu sene lise mezunu olacam inşallah askerde kalmak ıstıyorum benım babamda eski asker sicilimde en ufak bır pürüz yoktur sadece 2 sene sınıf tekrarı yaptım bu tekrar yapıp açık lisede okumak askeriyeyi engelliyormu şimdiden teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2010       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oncelıkle selam larımı sunarım ben lıse uç ogrencısıyım endustırı meslek lısesı motorlu araçlar bolumunde okuyorum askerde kalma şansım nedır. sicılimde herhangı bışey yok kuçukluk ten berı hayalım asker olmak. teknık olarak kalma gıbı bı durum yarmı sadece onu ogren mek ıstıyorum. cevapınızı belıyorum saygılar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2010       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben endustırı meslek lısesı motor bolumu 11 sınıf ogrencısıyım akerde kalmak ıstıyorum sıcılım tertemız en ufak sucum veye ıhtar yok askerde kalma şansım nedır ogrenmek ıstıyorum lutfen cevap yazın teşekurler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2010       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb ben iki yıllık üniversite okuyorum uzman olabilirmiyim askerde
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar... Ben lise eğitimimi teknik ressamlık olarak başarılı bi öğrenci olarak bitirdim önümüzdeki aylarda askere gideceğim uzman olarak kalma şansım var mıdır yardımcı olursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben 20 yaşındayım 7 ay sonra askere gidecegim orada kalmak istiyorum şu an açık ögretim lisesinde son sınıfım ne yapmam lazım sizden cevap bekliyorum şimdiden teşekürler GAZİANTEP/NİZİP
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mart 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim sicilim çok kabarık benden asker olurmu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar kısaca özetliyim askerde uzman çavuş olabilmek için öncelikle lise mezunu olmanız lazım ve askere gittiğinizde bunu iletmeniz şartıyla sınav zamanında sınavına girmeniz lazım. sınav öncelikle öss mantıgı bi sınavla başlar 50 soru derslerden 50 soruda askerlikten sınav olur. bu sınavı başarıyla geçen kişiler yeterlilik sınavına girerler. burdada başarı sağlayan arkadaşlar önce uzman onbaşı olur ve eğitim alırlar sonra uzman çavuş olarak göreve başlarlar. atamaları geldikten sonra görev yerlerine giderler. iki yıllık meslekyüksekokulu mezunu arkadaşlar isterlerse daha sonra astsubaylık sınavlarıyla geçiş yapabilirler. ama kolay bi sınav değil. 4 yıllık mezunuda olursanız subayllığa geçişte var astsubaylıktan. ama denildiği gibi kurmaylık sınavına giremessiniz. tsk maddeleri geregince sadece harp okulu mezunları kurmaylık sınavına girerler

eskişehirli yedek subaydan sevgilerle inşaallah yardımcı olabilmişimdir.