Arama

Beden eğitimi öğretmeni olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Mart 2015 Gösterim: 112.669 Cevap: 96
careless_WhispeR - avatarı
careless_WhispeR
VIP i Jυѕт ∂ιє∂ ιη уσυя αямѕ
12 Haziran 2009       Mesaj #11
careless_WhispeR - avatarı
VIP i Jυѕт ∂ιє∂ ιη уσυя αямѕ
Alıntı
ener adlı kullanıcıdan alıntı

Normal liseyi bitiriceksin sonra spor akademisi okuyacaksın.

Ek olarak spor akademisi Kazanmak içinde

Sponsorlu Bağlantılar
Öss'den Ham Puan Olarak 1.Bölümden 170 Barajını Gececeksın Oncelıkle .Ne Kadar Yuksek Puanla Bas Vurursan O kadar Cok sansın olur.

Ardından 100 M & veya 1500 M. Koşmaları var Herhangi birini sececeksın ..Koşmalardan Başarı ile ayrılırsan
2. Olarak Beden ve Kooedinasyon Parkuruna Cıkmaya hak Kazanırsın
Beden ve Kooedinasyon Parkurundan da İyi bi sonucla Ayrılırsan Girebilme ihtimalin vardır .
ki 8. Sınıf Öğrencisisin Sen Mezun Olana dek Sistem değişmezse söylediklerimi yapacaksın ...
http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic184255_2.gif
kezbann - avatarı
kezbann
Ziyaretçi
16 Temmuz 2009       Mesaj #12
kezbann - avatarı
Ziyaretçi
ben beden eğitim öğretmenliğini okumak istiorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiorum..puanım 204.
Sponsorlu Bağlantılar
CVBN - avatarı
CVBN
Ziyaretçi
16 Temmuz 2009       Mesaj #13
CVBN - avatarı
Ziyaretçi
mrb.
Ben de şu günlerde bulunduğum ildeki spor lisesine kaydımı yaptırmak istiyorum ve devamında beden eğitimi öğretmenliğini okumak istiyorum. fakat çevremdeki bir çok kişi beden eğitimi bölümü mezunlarının çok olduğunu ve boşta beklediklerini yani iş imkanının iyi olmadığını söyleyerek aklımı karıştırıyorlar.Onca sene boşa kürek çekmek de istemiyorum.
Bu konuda yardımcı olur içimi rahatlatırsanız sevinirm.Zaten kayıtların süresi 1haftaya kadar doluyor.YANİ 1 HAFTA İÇİNDE KESİN KARAR VERMEM LAZIMMsn Sad(
haktan - avatarı
haktan
Ziyaretçi
16 Temmuz 2009       Mesaj #14
haktan - avatarı
Ziyaretçi
Programın Amacı

Beden eğitim ve spor programının amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Beden eğitimi ve spor programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler

Beden eğitimi ve spor programına girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Beden eğitimi ve spor programını bitirenler "Antrenör" olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler

Çalışma Alanları

Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.

beden eğitimi ve spor yüksek okulu kısaca besyo okulları 4 bölümden oluşur:
*beden eğitimi ve spor öğretmenliği
*spor yöneticiliği
*antrenörlük
*rekreasyon
öğretmenlik bölümünden mezun olanlar bildiğiniz üzere öğretmenlik yapabilir. spor yöneticiliği mezunları gsgm lerde spor klüplerinde ve şirketlerde yönetici sıfatıyla görev alabilirler. antrenörlük mezunları kendi branşları doğrultusunda antrenörlük yapabilir.
Son düzenleyen haktan; 16 Temmuz 2009 16:02 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende istiyorum burayı. Öss de aldığın puanın bi etkisi oluyormu acaba ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2009       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Beden Eğitimi öğretmeni olmak için ne yapmalıyım?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beden eğitimi hocası olmak için neler gerekli
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2009       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ark beden egıtım ögrmenı olmak ıcın önce öss barajın ustunde puan almanız lazım puanda %60 mülakat%40 etkili hazırlayan kursalar var oraya bas vurup egıtım alıp sonra elemeye gırıp orayıda gectıkten sonra olabılıosunuz.ayrıca beden egtimi ögretmenlıgı dıger ögrt gore cok fazla ataması var.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2009       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben malatya hidayet i.ö.o okuyorum 8.sınıfa gidiyorum hiç bir saglık sorunum yoktur ve beden ögretmeni olmak istiyorum bunun için neler gereklidir acaba ve sbs ile bir alakası varmı şimdiye kadar bütün zorlukları aşmışımdır ve bundan sonrada aşmayı düşünüyorum beden ile ilgili çok yeteneklerim var bunlar a2doo tekvandoo karete bedmınton futbol basketboll masa tenisi yüzmek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2009       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nasıl beden eğitimi öğretmen adayı olunur. mülakatlar nasıldır