Arama

İki kişilik kukla oyunu bulabilir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Aralık 2014 Gösterim: 50.861 Cevap: 8
hatice_m - avatarı
hatice_m
Ziyaretçi
6 Nisan 2009       Mesaj #1
hatice_m - avatarı
Ziyaretçi
bana önerebileceğiniz 2 kişilik kukla oyunu okul öncesi çocuğuna göstereceğim
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Kukla Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

BAYRAMDA SINIFI SÜSLEYELİM

PALYAÇO
;(Şarkı söyleyerek içeriye girer,elinde kırmızı bir top vardır)
Kırmızı,mavi toplar parlıyor,
Palyaço onlarla mutlu oluyor.
ÖĞRETMEN;Günaydın palyaço!Neden bu kadar mutlusun?
PALYAÇO;Bakın,Cumhuriyet Bayramında sınıfı süslemek için güzel bir top aldım!
PALYAÇO;Boyalarım yok.Nasıl yapılır bilmem ki!
ÖĞRETMEN;Peki.Biz sana top resmi çizeceğiz.Sende öğrenmek istersen burda kal ve çocukları seyret!Bizde boya var topları onlarla boyayabiliriz.(çoçukalr çalışmaya başlar.Bu arada öğretmen palyaço ile masaları dolaşır ve çocukları teşvik eder.Resimler çizildikten sonra öğretmen resimleri masanın üzerine dizer.Palyaço topları seyretmeye dalar)
PALYAÇO;Ne kadar çok top çizdiniz.Sarı,kırmızı,mavi.Hepsini çok sevdim.
ÖĞRETMEN;Çocuklar temiz ve güzel çizmişler.Hangisini beğendiysen onu al!
PALYAÇO;Bunların hepsi çok güzel acaba hangisini alsam durun! durun! en iyisi ben hepsini alim veeeee panoya yada sınıfımızın içine asayım(dedikten sonra çıkar)

ÇOCUKLARA KUKLA OYNATILDIĞI SIRADA SANAT ETKİNLİĞİ OLARAK TOPLAR ÇİZDİRİLİP MOBİL OLARAK SINIFA ASILABİLİR...:36_13_3:

Kış mevsimi ile ilgili kukla oyunu

ALİ KAYAK YAPIYOR

Ali;(kayar)Hey çocuklar bakın nasıl kayak yeri yaptım.Ne kadar kaygan ayna gibi ho-op(kayar)Buket i çağıracağım o da gelip benile oynasın.Buket Buket!

Buket;Ali beni neden çağırıyorsun?
Ali;Bak nasıl kayak yeri yaptım gel de kay!Hadi gel,dene.

Buket;Hayır orada kayılmaz.oyun oynamak için hiç uygun değil.Gelip geçenler kayıp düşebilirler.

Ali;Ama şimdi kimse geçmiyor.!

Buket;Gelemem.Ben kaymaya sahaya gideceğim
Ali;(onun arkasında koşar,ama hemen durur.El sallar,yine kayar)ha-ha-ha uçuyorum!
Büyük anne;(evden çıkar)Burası acaba neden kaygan?Yürüyemiyorum.(ikik üç adım attıktan sonra yere düşer ve ağlayarak bağırır)Oh kalkmam için kim bana yardım edecek?(Ali kayak yerine koşar.Büyük anneyi görür bağırır)Oğlum lütfen kalkmama yardım et!(Ali kararsız büyük anneye yaklaşır)
Ali;(suçlu)Yavaş olun(yardım eder)İşte böyle!(onu temizler)
Büyük anne;Her tarafım ağrıyor,iyi ki ayaklarımı kırmadım.Allah Allah bu kadar kötülük olmaz.Kaldırımın üstünde kayak olur mu?
Ali;Büyük anne darılmayın lütfen!(utanır)Ben.. şey... kayak yerini ben yaptım.Kimsenin geçmeyeceğini düşündüm.Gelin ben sizi evinize götüreyim,sonra size süt,ekmek ne isterseniz alırım.
Büyük anne;(Bakınr)Bu defa seni affedeceğim iyi ki bana birşey olmadı.Lütfen kapının yanına kadar gitmeme yardım et!Kaldırımr kumla iyice ört ki kimse kaymasın.(eve doğru yola çıkarlar ve Ali büyük annenin koluna girer)
Ali;(Kutuyla kum getirir)Büyük annenin dediği gibi kaldırıma kum serpeyim.
Buket;Ali aferin!iyi ki artık yolda kaymıyorsun ama güzel ört.Şimdi oyun sahasına gel.Bütün çocuklar orda,kayak yeri ise ayna gibi!Hadi!(kış şarkısı söyleyerek çıkarlar)

kaynak

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Kukla Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

BAYRAMDA SINIFI SÜSLEYELİM

PALYAÇO
;(Şarkı söyleyerek içeriye girer,elinde kırmızı bir top vardır)
Kırmızı,mavi toplar parlıyor,
Palyaço onlarla mutlu oluyor.
ÖĞRETMEN;Günaydın palyaço!Neden bu kadar mutlusun?
PALYAÇO;Bakın,Cumhuriyet Bayramında sınıfı süslemek için güzel bir top aldım!
PALYAÇO;Boyalarım yok.Nasıl yapılır bilmem ki!
ÖĞRETMEN;Peki.Biz sana top resmi çizeceğiz.Sende öğrenmek istersen burda kal ve çocukları seyret!Bizde boya var topları onlarla boyayabiliriz.(çoçukalr çalışmaya başlar.Bu arada öğretmen palyaço ile masaları dolaşır ve çocukları teşvik eder.Resimler çizildikten sonra öğretmen resimleri masanın üzerine dizer.Palyaço topları seyretmeye dalar)
PALYAÇO;Ne kadar çok top çizdiniz.Sarı,kırmızı,mavi.Hepsini çok sevdim.
ÖĞRETMEN;Çocuklar temiz ve güzel çizmişler.Hangisini beğendiysen onu al!
PALYAÇO;Bunların hepsi çok güzel acaba hangisini alsam durun! durun! en iyisi ben hepsini alim veeeee panoya yada sınıfımızın içine asayım(dedikten sonra çıkar)

ÇOCUKLARA KUKLA OYNATILDIĞI SIRADA SANAT ETKİNLİĞİ OLARAK TOPLAR ÇİZDİRİLİP MOBİL OLARAK SINIFA ASILABİLİR...:36_13_3:

Kış mevsimi ile ilgili kukla oyunu

ALİ KAYAK YAPIYOR

Ali;(kayar)Hey çocuklar bakın nasıl kayak yeri yaptım.Ne kadar kaygan ayna gibi ho-op(kayar)Buket i çağıracağım o da gelip benile oynasın.Buket Buket!

Buket;Ali beni neden çağırıyorsun?
Ali;Bak nasıl kayak yeri yaptım gel de kay!Hadi gel,dene.

Buket;Hayır orada kayılmaz.oyun oynamak için hiç uygun değil.Gelip geçenler kayıp düşebilirler.

Ali;Ama şimdi kimse geçmiyor.!

Buket;Gelemem.Ben kaymaya sahaya gideceğim
Ali;(onun arkasında koşar,ama hemen durur.El sallar,yine kayar)ha-ha-ha uçuyorum!
Büyük anne;(evden çıkar)Burası acaba neden kaygan?Yürüyemiyorum.(ikik üç adım attıktan sonra yere düşer ve ağlayarak bağırır)Oh kalkmam için kim bana yardım edecek?(Ali kayak yerine koşar.Büyük anneyi görür bağırır)Oğlum lütfen kalkmama yardım et!(Ali kararsız büyük anneye yaklaşır)
Ali;(suçlu)Yavaş olun(yardım eder)İşte böyle!(onu temizler)
Büyük anne;Her tarafım ağrıyor,iyi ki ayaklarımı kırmadım.Allah Allah bu kadar kötülük olmaz.Kaldırımın üstünde kayak olur mu?
Ali;Büyük anne darılmayın lütfen!(utanır)Ben.. şey... kayak yerini ben yaptım.Kimsenin geçmeyeceğini düşündüm.Gelin ben sizi evinize götüreyim,sonra size süt,ekmek ne isterseniz alırım.
Büyük anne;(Bakınr)Bu defa seni affedeceğim iyi ki bana birşey olmadı.Lütfen kapının yanına kadar gitmeme yardım et!Kaldırımr kumla iyice ört ki kimse kaymasın.(eve doğru yola çıkarlar ve Ali büyük annenin koluna girer)
Ali;(Kutuyla kum getirir)Büyük annenin dediği gibi kaldırıma kum serpeyim.
Buket;Ali aferin!iyi ki artık yolda kaymıyorsun ama güzel ört.Şimdi oyun sahasına gel.Bütün çocuklar orda,kayak yeri ise ayna gibi!Hadi!(kış şarkısı söyleyerek çıkarlar)

kaynak

Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben okulda oynayabilecegim 3 kişilik bir kukla oyunları arıyorum cocuk gelişimini okuyorum onun icin lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 2 kişilik bir senaryo arıyorum. acilen ihtiyacım var. konusu farketmez. şimdiden teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben kuklalarım için isim arıyorum ilgi çekici isim ne olabilir tşkrler ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa bana yardımcı olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kukla iki kişilik senaryo oyunu
Slm CicisleR - avatarı
Slm CicisleR
Ziyaretçi
29 Aralık 2013       Mesaj #8
Slm CicisleR - avatarı
Ziyaretçi
Slm Ben Kuklam'la oynayabileceğim bir senaryo arıyorum

Simdiden tşkkürler
her zaman - avatarı
her zaman
Ziyaretçi
5 Aralık 2014       Mesaj #9
her zaman - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar fazla masraf içermeyen 2 kişilik kukla oyunları bence siz bulamıycaksınız