Arama

Ayak topuğunda ödem neden oluşur ve nasıl düzelir ?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Mayıs 2015 Gösterim: 31.845 Cevap: 6
sanar - avatarı
sanar
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009       Mesaj #1
sanar - avatarı
Kayıtlı Üye
Ayak kopuğunda ödem neden oluşur ve nasıl düzelir ?

Bilgi verebilir misiniz bu konu da Msn Happy
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Öncelikli önerim elbette o bölgenin görüntülenip değerlendirilmesi . herhangi bir dolaşım bozukluğu, yada enfeksiyon yada travma ve doku zedelenmesi sonucu ödem gelişmiş olabilir. etkenin bilinmesi önemli ve sadece görüntüleme yöntemleriyle sebep bilinebilir..
önerilere gelince. ayağı kalp seviyesinden yukarıya mümkün olduğunca kaldırmak bu dolaşımı hızlandıracaktır. tuzu azaltmak ,giyilen çoraba ve ayakkabıya dikkat etmek de gereklidir. buda dolaşımın engellenmemesi açısından önemlidir.ve bacak bacak üstüne atarak oturmayın buda dolaşımı bozar
Sponsorlu Bağlantılar
ayağı herhangi bir ısıtıcıyla ııstmamak gerek.
soğuk kompres ödemi ve ağrıyı azaltcaktır ve damar vazokontrüksiyonu yapacağından sıvının geri emilimini kolaylaştırır
yatarken ayağınızı eleve edip yatın.

oturarak çalışmak zorundaysanız sürekli ayağınızın altına yükseklik koyun

şimdilik bukadar geçmiş olsun sanar:)
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Öncelikli önerim elbette o bölgenin görüntülenip değerlendirilmesi . herhangi bir dolaşım bozukluğu, yada enfeksiyon yada travma ve doku zedelenmesi sonucu ödem gelişmiş olabilir. etkenin bilinmesi önemli ve sadece görüntüleme yöntemleriyle sebep bilinebilir..
önerilere gelince. ayağı kalp seviyesinden yukarıya mümkün olduğunca kaldırmak bu dolaşımı hızlandıracaktır. tuzu azaltmak ,giyilen çoraba ve ayakkabıya dikkat etmek de gereklidir. buda dolaşımın engellenmemesi açısından önemlidir.ve bacak bacak üstüne atarak oturmayın buda dolaşımı bozar
Sponsorlu Bağlantılar
ayağı herhangi bir ısıtıcıyla ııstmamak gerek.
soğuk kompres ödemi ve ağrıyı azaltcaktır ve damar vazokontrüksiyonu yapacağından sıvının geri emilimini kolaylaştırır
yatarken ayağınızı eleve edip yatın.

oturarak çalışmak zorundaysanız sürekli ayağınızın altına yükseklik koyun

şimdilik bukadar geçmiş olsun sanarMsn Happy
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ayakta ödem oluşması

sağ el bileğim ve tendom ve sinirLeri kesiLdi iş kzası nedeni ile micro eL cerrahide ameLiyat oLdu soL ayaktan sinir alınıp ekLendi.. fakat ayak topuğunda çok ağrı ve şişme oLuyor.. doktorumuz tabanLık verdi hiç bir şekiLde faydasını görmedim bize söyLediği ayak topuğunda ödem oLuşmuş. ay snrsına gün verdi fakat ağrılarım geçmiyor.. ayak tabanlığın faydasını görmedim. önerebiLeceğiniz bi faktör var ise iLetirseniz sevinirim ! teşekkürLer...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sağ el bileğim ve tendom ve sinirLeri kesiLdi iş kzası nedeni ile micro eL cerrahide ameLiyat oLdu soL ayaktan sinir alınıp ekLendi.. fakat ayak topuğunda çok ağrı ve şişme oLuyor.. doktorumuz tabanLık verdi hiç bir şekiLde faydasını görmedim bize söyLediği ayak topuğunda ödem oLuşmuş. ay snrsına gün verdi fakat ağrılarım geçmiyor.. ayak tabanlığın faydasını görmedim. önerebiLeceğiniz bi faktör var ise iLetirseniz sevinirim ! teşekkürLer...

Bizim bu aşamada önereceğimiz birşey olamaz ancak doktorunuz sizi daha iyi yönlendirecektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim sag ayak bilegimde şişlik ve aşırı agrı oluyordu 15gün kadar çektim ve doktora gittim tabi ihmal etmiştim doktor ödem oldugunu mr sonuçlarına bakarak söyledi ve alçıya aldı 10 gün oldu kontrole gittim ve 10 gün daha alçıda kalacak dedi çünkü agrılarım devam ediyor ve bu ameliyat gerektirimi çok korkuyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SLM BENİM SOL BACAGIMDA KIRLDI KÜÇÜK KEMİK OLDUGUNU SÖYLEDİLER VE ALÇIYA ALDILAR 20 GUN SURESİNDE AYAGIM ALÇIDA KALDI VE 20 GUN SONUNDA LACIADAN ÇIKARILDI VE YAVAŞ YAVAŞ USTUNE BASMAN SOYLENDİ VE BEN DE BUNU UYGULADIM AMA UYGULARKEN AYAGIMIN ŞİŞTİGİNİ GORDUM VE DOKTURA GİTTİM TEKRAR ODA ODEM OLDUGUNU SOYLEEDİ İLAÇ FİLAN YAZDI KULLANDIKTAN SONRA BAYA İNDİ BİRAZ ŞİŞKİN LİK KALMIŞTI DOKTURA GİTTİK İŞTE O DA YAVAŞ YAVAŞ BASMAMIZI SOYLEDİ VE BASINCA AGRI OLUYODU VE MORARMALAR OLUYO LÜTFEN BUNA Bİ CARE
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2015       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yeni aldığım ayakkabı yüzünden sağ ayagmda şişlik oluştu herzamann su toplardı ama şimdi bilye kadar şişlik var ne yapabilirim 4 gün sonrada düğünüm var lütfen cevap verin ayakkabı giyemiyorum