Arama

Bademcik ve geniz eti ameliyatı için yaş sınırı nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Temmuz 2012 Gösterim: 21.766 Cevap: 17
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
4 Haziran 2010       Mesaj #11
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben 30 yaşımdayım ve çocukluktan beri boğaz iltihabı geçiriyorum senede en az 4-5 defa geçiriyorum .artik bogaz enfeksiyonu geçirdikten sonra eklemlerim ağrımaya başladı. dahiliye ye gittim kandaki CRP oranın çok yüksek dedi ,boğaz iltihabı için antibiyotik veya iğne kullanıyorum doktor ne verirse boğazım ileşiyor ellemlerim ağrıyor bide onun için antibiyotik kullanıyorum bu yaştan sonra(30)ameliyat uygun olurmu lütfen yardımcı olun

Bademcik ameliyatı sıklıkla uygulanılan, genellikle emniyetli bir ameliyattır. Birçok hasta için boğaz ağrılarının azalması ve tekrarlayan enfeksiyonlardan korunma çok sevindirici bir durumdur. Ancak; bilinçli karar vermek için doktorunuza danışmalısınız. Bazı kişilerde bu ameliyat, bademciklerin alınmasından sonra başka rahatsızlıklarlara yol açarken, bazılarında sorunsuz bir yaşam sürmeyi sağlar.
Sponsorlu Bağlantılar
Yaşınız, genel sağlığınız ve sağlık geçmişinizi değerlendirecek olan doktorunuzdur ve gerek görürse ameliyat olun.
Geçmiş olsun.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm benim oglum 3 yasinda bogazi sisdi diye solunum poroblemi var diye hastaneye götürdüm tükrük alim kontor ettiler virusun negativ oldugunu söylediler ertesi gun ev doktoruna gittim oda bir hafta sonra gececegini söyledi sabirli olmamizi istedile 4 gun sonrada yani persembe gunu acil bademcik amaliyatina aldilar burda bir guvenimize istismar varmi bilguilen diriseniz memnun olurum tsk
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Temmuz 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bademcik amaliyatı bende oldum neden narkoz vuruyorlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
30 yasindatim lazerle bagdemcik ameliyati olacagim riski varmidir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 yaşında ki kızımda genizeti tespit edildi.Doktor büyük olduğunu ve alınmasının iyi olacağını söyledi yaşı küçük olduğundan endişeliyim ama uykuda nefesi maksimum 5 saniye duruyor sizce bu ameliyatı yaptırmalımıyım?
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #16
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

2 yaşında ki kızımda genizeti tespit edildi.Doktor büyük olduğunu ve alınmasının iyi olacağını söyledi yaşı küçük olduğundan endişeliyim ama uykuda nefesi maksimum 5 saniye duruyor sizce bu ameliyatı yaptırmalımıyım?

Yaşı bence ameliyat için çok küçük ayrıca zaman geçtikçe geniz eti küçülebilir şimdilik burun açıcı spreylerle idare etmelisiniz en azından 3-4 yaşına kadar beklemenizde fayda var diye düşünüyorum, birde başka doktora kontrol ettirmeyi deneyin geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 11 yaşında bademcik ameliyatı oldum bunun riski varmıdır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3 yaşındaki oğlum 30.40, günde bır boğazından rahatsızlık geçiriyor .bademcıkleri şişiyor doktora gittiğimizde antiyobotik iğne ilaç veriyor bademcik ameliyat yaş sınırı kaçtır antıbıyotığin zararlrı nelerdir.