Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bademcik ve geniz eti ameliyatı için yaş sınırı nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda hasta tarafından 9 Nisan 2009 (20:56) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14752 kez görüntülenmiş, 17 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Temmuz 2012 (12:15) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 9 Nisan 2009, 20:56

#1 (link)
hasta
Ziyaretçi
hasta - avatarı
dokuz yaşındaki çocuğun bademcik ameliyatı yapılırmı ayrıca genizeti ameliyatı ile ikisi bir arada olurmu
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

MERHABALAR 2.5 YAŞINDA OĞLUM VAR VE BUNUN BİRAN ÖNCE BADEMCİK AMELİYATI OLMASI GEREKİYOR SZİCE BU YAŞTA BADEMCİK AMELİYETI OLURMU BİR SAKINCASI VARMIDIR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Bunun kararını siz ya da başkası değil, doktorunuz vermelidir. Bazan çocuk büyüdükçe gerek kalmayabiliyor.
Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan herkese bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir. Geçmiş olsun.
Rapor Et
Reklam
Eski 10 Nisan 2009, 01:18

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan erişkinlerde de bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir.

evet 9 yaşında bir çocuk tonsillektomi ve adenoidektomi olabilir aynı anda da olabilir, farklı zamanlarda da o büyüklüğüne, ve çocuğun bireysel özelliklerine bağlıdır.
sağlıklı günler dilerim
Rapor Et
Eski 24 Eylül 2009, 09:07

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
geniz eti ve bademcik ameliyatından sonra ne gibi sorunlar oluşabilir ve benim oğlum 4,5 yaşında ameliyattan önce yakarak küççültmeyi deneyelim dedi doktoru.hangisine karar vereceimi bilemedim sizce ameliyet mı yakarak küççültmek mi ?
Rapor Et
Eski 24 Eylül 2009, 11:51

#4 (link)
-Eylül-
Ziyaretçi
-Eylül- - avatarı
ben size kendi tecrubelerimden yaza bilirim bunun cevabini. almanyada yasiyorum benim oglum ve kizim 2 yasinda oldular bu emaliyati ve lazerle yakarak kücültüler bademcikelrini geniz etletini aldilar. daha sonra hic bir sorunla akrsilasmadim Allaha sükür suanda iksiide gayet iyiler sanildigi kadarda kötü ve can yakici degil ameliyat ,tabiki acilari oluyor fakat kisa sürede iyilesiyorlar ameliyat sonrasi bol bol dondurma yediriyor doktorlar ve sütten biraz uzak durusaniz iyi .bildigim seyler bunalar...cok gecmis olsun acil sifalar oglunuza...
Rapor Et
Eski 1 Kasım 2009, 14:10

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba benim kızım 4 yaşında ve geniz eti problemi var.
doktoru alınması gerektiğini söylüyor.
riskleri ve narkoz konusunda korkuyorum..
Rapor Et
Eski 27 Aralık 2009, 00:20

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba bende bedemcik ameliyatı olacam ama kalp kapakçığımda sorun var bisorun olurmu
Rapor Et
Eski 27 Aralık 2009, 01:47

#7 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

merhaba bende bedemcik ameliyatı olacam ama kalp kapakçığımda sorun var bisorun olurmu

Doktorunuza güvenin, sorunlu kalp kapakçığına operasyon süresince çözüm bulabiliyorlar.
Geçmiş olsun.
Rapor Et
Eski 3 Nisan 2010, 23:44

bademcik ameliyatı

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
MERHABALAR 2.5 YAŞINDA OĞLUM VAR VE BUNUN BİRAN ÖNCE BADEMCİK AMELİYATI OLMASI GEREKİYOR SZİCE BU YAŞTA BADEMCİK AMELİYETI OLURMU BİR SAKINCASI VARMIDIR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
Rapor Et
Eski 4 Nisan 2010, 00:32

#9 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

Bunun kararını siz ya da başkası değil, doktorunuz vermelidir. Bazan çocuk büyüdükçe gerek kalmayabiliyor.
Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan herkese bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir. Geçmiş olsun.
Rapor Et
Eski 4 Haziran 2010, 21:09

bogaz iltihabı

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm ben 30 yaşımdayım ve çocukluktan beri boğaz iltihabı geçiriyorum senede en az 4-5 defa geçiriyorum .artik bogaz enfeksiyonu geçirdikten sonra eklemlerim ağrımaya başladı. dahiliye ye gittim kandaki CRP oranın çok yüksek dedi ,boğaz iltihabı için antibiyotik veya iğne kullanıyorum doktor ne verirse boğazım ileşiyor ellemlerim ağrıyor bide onun için antibiyotik kullanıyorum bu yaştan sonra(30)ameliyat uygun olurmu lütfen yardımcı olun
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.187 saniyede (73.34% PHP - 26.66% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 18:41
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi