Arama

Bademcik ve geniz eti ameliyatı için yaş sınırı nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Temmuz 2012 Gösterim: 21.767 Cevap: 17
hasta - avatarı
hasta
Ziyaretçi
9 Nisan 2009       Mesaj #1
hasta - avatarı
Ziyaretçi
dokuz yaşındaki çocuğun bademcik ameliyatı yapılırmı ayrıca genizeti ameliyatı ile ikisi bir arada olurmu
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

MERHABALAR 2.5 YAŞINDA OĞLUM VAR VE BUNUN BİRAN ÖNCE BADEMCİK AMELİYATI OLMASI GEREKİYOR SZİCE BU YAŞTA BADEMCİK AMELİYETI OLURMU BİR SAKINCASI VARMIDIR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Bunun kararını siz ya da başkası değil, doktorunuz vermelidir. Bazan çocuk büyüdükçe gerek kalmayabiliyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan herkese bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir. Geçmiş olsun.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan erişkinlerde de bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
evet 9 yaşında bir çocuk tonsillektomi ve adenoidektomi olabilir aynı anda da olabilir, farklı zamanlarda da o büyüklüğüne, ve çocuğun bireysel özelliklerine bağlıdır.
sağlıklı günler dilerim

Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
geniz eti ve bademcik ameliyatından sonra ne gibi sorunlar oluşabilir ve benim oğlum 4,5 yaşında ameliyattan önce yakarak küççültmeyi deneyelim dedi doktoru.hangisine karar vereceimi bilemedim sizce ameliyet mı yakarak küççültmek mi ?
-Eylül- - avatarı
-Eylül-
Ziyaretçi
24 Eylül 2009       Mesaj #4
-Eylül- - avatarı
Ziyaretçi
ben size kendi tecrubelerimden yaza bilirim bunun cevabini. almanyada yasiyorum benim oglum ve kizim 2 yasinda oldular bu emaliyati ve lazerle yakarak kücültüler bademcikelrini geniz etletini aldilar. daha sonra hic bir sorunla akrsilasmadim Allaha sükür suanda iksiide gayet iyiler sanildigi kadarda kötü ve can yakici degil ameliyat ,tabiki acilari oluyor fakat kisa sürede iyilesiyorlar ameliyat sonrasi bol bol dondurma yediriyor doktorlar ve sütten biraz uzak durusaniz iyi .bildigim seyler bunalar...cok gecmis olsun acil sifalar oglunuza...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim kızım 4 yaşında ve geniz eti problemi var.
doktoru alınması gerektiğini söylüyor.
riskleri ve narkoz konusunda korkuyorum..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bende bedemcik ameliyatı olacam ama kalp kapakçığımda sorun var bisorun olurmu
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
27 Aralık 2009       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba bende bedemcik ameliyatı olacam ama kalp kapakçığımda sorun var bisorun olurmu

Doktorunuza güvenin, sorunlu kalp kapakçığına operasyon süresince çözüm bulabiliyorlar.
Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABALAR 2.5 YAŞINDA OĞLUM VAR VE BUNUN BİRAN ÖNCE BADEMCİK AMELİYATI OLMASI GEREKİYOR SZİCE BU YAŞTA BADEMCİK AMELİYETI OLURMU BİR SAKINCASI VARMIDIR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
4 Nisan 2010       Mesaj #9
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Bunun kararını siz ya da başkası değil, doktorunuz vermelidir. Bazan çocuk büyüdükçe gerek kalmayabiliyor.
Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan herkese bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir. Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben 30 yaşımdayım ve çocukluktan beri boğaz iltihabı geçiriyorum senede en az 4-5 defa geçiriyorum .artik bogaz enfeksiyonu geçirdikten sonra eklemlerim ağrımaya başladı. dahiliye ye gittim kandaki CRP oranın çok yüksek dedi ,boğaz iltihabı için antibiyotik veya iğne kullanıyorum doktor ne verirse boğazım ileşiyor ellemlerim ağrıyor bide onun için antibiyotik kullanıyorum bu yaştan sonra(30)ameliyat uygun olurmu lütfen yardımcı olun