PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Saçın yağlanmasını engellemek için neler yapılabilir?
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
madkid20:52, 11 Nisan 2009 
Saçlarım çok yağlanıyor ne yapmam gerekir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
benim saçım 3.gün hemen yağlanmaya başlıyo lütfen ne yapmam gerektiğini söyler misiniz?
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben o kadar bile şanslı değilim yıkadıktan sonra 6 7 saat sonra yağlanmaya başlıyo her gün en az bi kere yıkamak zorunda kalıyorum bıkkınlık geldi artık çözümünü bilen vrsa bilgilendirirse sevinirm..
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Yha arkdşLar ßnımde saçlarm iki qunde yaqlanıyo ben ketakonazol sampuanı denedim fayda etmedi hatta saçımı daha erken yağlandırmya bile başladı..sonra banyodayken elma sirkesi sürdüm oda işe yaramadı 2sinide denemeyin saçlar daha kötü oluyo..
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
slm ark. benım saçım neredeyse 1 gın de bı yağlanıo artık usandm banyo yapmaktan sampuan kullanmaktan saçımın rengi açıldı o derece yanı lutfen bılen bırı bana yardım etsınnnn

Şaçı gereğinden sık yıkamak da saçı giderek daha sık yağlandırıyor. Genetik ve hormonal nedenlerle yağlı olan saçları, 2 hatta 3 günden daha sık yıkanmamaya alıştırmanızı öneririm, giderek sorununuzda azalma olacak. Limonlu şampuan kullanın ya da güvenilir markaların yağlanmaya karşı ürettikleri şampuanlar iyi sonuç veriyor. Saç kremi kullanmayın. Saç boyasının da yağlanmayı azalttığı söyleniyor.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • sac yaglanmasi
  • sac yaglanmasina cozum
  • sac yaglanmasini onlemek
Cevap
fadedliver20:55, 11 Nisan 2009 
Yağlanma

Saç kökünde bulunan yağ keseciklerinin görevi, kafa derisinde laktik asitle birlikte mikroorganizmalara ve çeşitli dış etkenlere karşı koruyucu bir tabaka oluşturmaktır. Ancak bu keseciklerin büyümesi ve fazla salgı yapması kalın bir yağ tabakası oluşturur. Bu durumdan olumsuz etkilenen saç derisinde kepeklenme, saç tellerinde zayıflama ve saç dökülmesi görülebilir.

Saç yağlanmasında, genetik faktörler, yaş, beslenme, metabolizma, saçın temizlenme sıklığı, stres ve hormonsal denge başlıca sebeplerdendir.

Yağlı saçlar için özel olarak geliştirilmiş şampuanların kullanılması sorunun çözümü için genel olarak önerilmektedir. Kuruluk, cansız ve mat görünüm
Vitamin ve mineral eksikliği, yanlış ürün kullanmak, hormonsal değişiklikler, mevsim değişiklikleri ve birtakım çevresel etmenler saçların canlılıklarını kaybetmelerine, kuru ve mat görünüme sahip olmalarını sağlar.

Saç derisinin yetersiz yağ salgılaması, uzun süre güneşlenme saçlarda kuruluğa neden olur. Perma ve boya gibi işlemlerde saçta kuruluğa ve cansızlığa neden olur.

Dengeli beslenmek, doğru şekilde tarama ve fırçalama, parlaklığı sağlayabilir. Ayrıca eski parlaklığı kazanmak ve ışığı daha iyi yansıtmasını sağlamak için özel işlemleri düzenli olarak yapmanız gerekebilir. Saçınızı saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın ve sonrasında özel bakım ürünleri kullanın.
Cevap
Misafir18:08, 23 Eylül 2009 
yağlı saçlar için ne yapılması gerekiyo
Cevap
Misafir17:24, 2 Ekim 2009 
SAÇLARIM YIKANDIKTAN 3 GÜN SONRA YAĞLANMAYA BAŞLIYO NE YAPMALIYIM
Cevap
mayıs..17:50, 2 Ekim 2009 
aceleniz varsa ve o an yıkayamayacaksanız pudra ıslak görüntüsünü alıyor

bildiğimiz bebeğin poposuna pişik olmasın diye dökülen pudra

saçların ön kısmına tepeye dökün, diplere doğru serpin sonra elle ovuşturun dağıtın pudranın beyazlığı gidince kuru bir görüntü oluşuyor yağlılığı belli olmuyor çok fazla dökmeyin çok beyaz durabilir tepenize döküp elle aşağılara doğru yayarsanız beyazlığı dağılır

pudranın şeffaf olanları da varmış galiba ama onu pek bilmiyorum

tabi bu geçici bir çözüm aceleniz olduğu zamanlarda uygulabilirsin
Cevap
Misafir22:22, 7 Aralık 2009 
Alıntı:
sac yaglanmasini onlemek
saçım yıkandıktan iki gün sonra yağlanmaya başlıyo ne kullanırsam geçer
Cevap
Misafir12:59, 14 Aralık 2009 
saçın yağlanmasını önlemek için kalıcı çözüm olarak neyi önerirsiniz .birde nasıl bir şampuan kullanmalıyım.
Cevap
Misafir14:27, 19 Aralık 2009 
saçlarıma uygun şampuanı bulamıyorum ne yapabilirim?
Cevap
Misafir13:22, 21 Aralık 2009 
sLm arkadasLar, benimde aynı sorunum war, saçlarım 2 günde bir yagLanıo banyo yapmakdan bıktım diebiLirim bazı sitelerde zeytin yagı sürün 2 saat bekLein yazıo fakat bu bna mantıksız geLdi yani aLLah göstermesin bitLenmeye biLe yoL açabiLir... Başka sitede ise, dusda eLma sirkesiyLe ovaLaın yazıo waLLa herkes kafasına göre konusuo biLen biri Lütfen bi açıkLık getrsin ricaa oLunurr )
Cevap
Misafir17:31, 24 Aralık 2009 
mrb benimde saçlarım çok yağlanıyor iki günde bir yağlanıyor ya yıkamaktan bıktım artık saç düzleştiricileride bunda büyük rola sahip.......
saçlarımı düzleştirmediğimde yağlanmıyor fakat düzleştirirnce 2 günde bir banyo yapmam gerekiyor saçlarımı düzleştrmemde şart.ben bunun içiin ne yapmalıyım...
Cevap
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Başarılı olmak için neler yapılabilir?
Köpeklerden korkmamak için neler yapılabilir?
Demokrasinin gelişimi için neler yapılabilir?
Koltuk altı rengi neden koyudur, koyulaşmayı engellemek için neler yapılabilir?
Teknolojik ürünlerin zarar görmesini engellemek için neler yapılabilir?