Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Saçın yağlanmasını engellemek için neler yapılabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda madkid tarafından 11 Nisan 2009 (20:52) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
101325 kez görüntülenmiş, 116 cevap yazılmış ve son mesaj 19 Ekim 2013 (21:27) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 11 Nisan 2009, 20:52

#1 (link)
madkid
Ziyaretçi
madkid - avatarı
Saçlarım çok yağlanıyor ne yapmam gerekir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim saçım 3.gün hemen yağlanmaya başlıyo lütfen ne yapmam gerektiğini söyler misiniz?
Alıntı:

ben o kadar bile şanslı değilim yıkadıktan sonra 6 7 saat sonra yağlanmaya başlıyo her gün en az bi kere yıkamak zorunda kalıyorum bıkkınlık geldi artık çözümünü bilen vrsa bilgilendirirse sevinirm..
Alıntı:

Yha arkdşLar ßnımde saçlarm iki qunde yaqlanıyo ben ketakonazol sampuanı denedim fayda etmedi hatta saçımı daha erken yağlandırmya bile başladı..sonra banyodayken elma sirkesi sürdüm oda işe yaramadı 2sinide denemeyin saçlar daha kötü oluyo..
Alıntı:

slm ark. benım saçım neredeyse 1 gın de bı yağlanıo artık usandm banyo yapmaktan sampuan kullanmaktan saçımın rengi açıldı o derece yanı lutfen bılen bırı bana yardım etsınnnn

Şaçı gereğinden sık yıkamak da saçı giderek daha sık yağlandırıyor. Genetik ve hormonal nedenlerle yağlı olan saçları, 2 hatta 3 günden daha sık yıkanmamaya alıştırmanızı öneririm, giderek sorununuzda azalma olacak. Limonlu şampuan kullanın ya da güvenilir markaların yağlanmaya karşı ürettikleri şampuanlar iyi sonuç veriyor. Saç kremi kullanmayın. Saç boyasının da yağlanmayı azalttığı söyleniyor.
Rapor Et
Reklam
Eski 11 Nisan 2009, 20:55

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Yağlanma

Saç kökünde bulunan yağ keseciklerinin görevi, kafa derisinde laktik asitle birlikte mikroorganizmalara ve çeşitli dış etkenlere karşı koruyucu bir tabaka oluşturmaktır. Ancak bu keseciklerin büyümesi ve fazla salgı yapması kalın bir yağ tabakası oluşturur. Bu durumdan olumsuz etkilenen saç derisinde kepeklenme, saç tellerinde zayıflama ve saç dökülmesi görülebilir.

Saç yağlanmasında, genetik faktörler, yaş, beslenme, metabolizma, saçın temizlenme sıklığı, stres ve hormonsal denge başlıca sebeplerdendir.

Yağlı saçlar için özel olarak geliştirilmiş şampuanların kullanılması sorunun çözümü için genel olarak önerilmektedir. Kuruluk, cansız ve mat görünüm
Vitamin ve mineral eksikliği, yanlış ürün kullanmak, hormonsal değişiklikler, mevsim değişiklikleri ve birtakım çevresel etmenler saçların canlılıklarını kaybetmelerine, kuru ve mat görünüme sahip olmalarını sağlar.

Saç derisinin yetersiz yağ salgılaması, uzun süre güneşlenme saçlarda kuruluğa neden olur. Perma ve boya gibi işlemlerde saçta kuruluğa ve cansızlığa neden olur.

Dengeli beslenmek, doğru şekilde tarama ve fırçalama, parlaklığı sağlayabilir. Ayrıca eski parlaklığı kazanmak ve ışığı daha iyi yansıtmasını sağlamak için özel işlemleri düzenli olarak yapmanız gerekebilir. Saçınızı saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın ve sonrasında özel bakım ürünleri kullanın.
Rapor Et
Eski 23 Eylül 2009, 18:08

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yağlı saçlar için ne yapılması gerekiyo
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2009, 17:24

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
SAÇLARIM YIKANDIKTAN 3 GÜN SONRA YAĞLANMAYA BAŞLIYO NE YAPMALIYIM
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2009, 17:50

#5 (link)
mayıs..
Ziyaretçi
mayıs.. - avatarı
aceleniz varsa ve o an yıkayamayacaksanız pudra ıslak görüntüsünü alıyor

bildiğimiz bebeğin poposuna pişik olmasın diye dökülen pudra

saçların ön kısmına tepeye dökün, diplere doğru serpin sonra elle ovuşturun dağıtın pudranın beyazlığı gidince kuru bir görüntü oluşuyor yağlılığı belli olmuyor çok fazla dökmeyin çok beyaz durabilir tepenize döküp elle aşağılara doğru yayarsanız beyazlığı dağılır

pudranın şeffaf olanları da varmış galiba ama onu pek bilmiyorum

tabi bu geçici bir çözüm aceleniz olduğu zamanlarda uygulabilirsin
Rapor Et
Eski 7 Aralık 2009, 22:22

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
sac yaglanmasini onlemek
saçım yıkandıktan iki gün sonra yağlanmaya başlıyo ne kullanırsam geçer
Rapor Et
Eski 14 Aralık 2009, 12:59

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
saçın yağlanmasını önlemek için kalıcı çözüm olarak neyi önerirsiniz .birde nasıl bir şampuan kullanmalıyım.
Rapor Et
Eski 19 Aralık 2009, 14:27

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
saçlarıma uygun şampuanı bulamıyorum ne yapabilirim?
Rapor Et
Eski 21 Aralık 2009, 13:22

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sLm arkadasLar, benimde aynı sorunum war, saçlarım 2 günde bir yagLanıo banyo yapmakdan bıktım diebiLirim bazı sitelerde zeytin yagı sürün 2 saat bekLein yazıo fakat bu bna mantıksız geLdi yani aLLah göstermesin bitLenmeye biLe yoL açabiLir... Başka sitede ise, dusda eLma sirkesiyLe ovaLaın yazıo waLLa herkes kafasına göre konusuo biLen biri Lütfen bi açıkLık getrsin ricaa oLunurr )
Rapor Et
Eski 24 Aralık 2009, 17:31

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mrb benimde saçlarım çok yağlanıyor iki günde bir yağlanıyor ya yıkamaktan bıktım artık saç düzleştiricileride bunda büyük rola sahip.......
saçlarımı düzleştirmediğimde yağlanmıyor fakat düzleştirirnce 2 günde bir banyo yapmam gerekiyor saçlarımı düzleştrmemde şart.ben bunun içiin ne yapmalıyım...
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.199 saniyede (73.29% PHP - 26.71% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 18:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi