Arama

Tavuk karası hastalığının tedavisi var mıdır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Haziran 2013 Gösterim: 57.944 Cevap: 50
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bende rpliyim ve yaşamak istemiyorum bu şekilde
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
akif arkadaşım senle iletişim kurabileceğim msn adresi verebilirmisin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mcs tedavisini deneyin akapunkturdan iyi bence.
RivaN - avatarı
RivaN
Ziyaretçi
31 Mart 2010       Mesaj #14
RivaN - avatarı
Ziyaretçi
Tavuk Karası Belirtileri - Tavuk Karası Nedir

Tavuk karası ya da tıptaki adıyla retinitis pigmentosa, bir göz kusurudur. Beyne giden sinirlerin görevlerini zamanla yerine getirmemesinden dolayı oluşur. Küçük yaşlarda fazla belirgin olmayan hastalık yaş ilerledikçe kendini iyice göstermeye başlar. Zamanla tamamen körlüğe kadar gitme riski vardır. Hücre ölümü durana kadar devam eder. 07.06.2008 tarihinden İngiliz bilimadamlarının açıkladığı bilgilere göre biyonik göz yapma çalışmaları sonuç vermiş ve ilk denemelerini 18 yaşındaki bir hastaya uygulamışlardır.Olumlu sonuç alan bilimadamlarının açıklamalarına göre net olmasa dahi cisimlerin hatlarını net olarak algılayabilmekte olduklarını kaydetmişlerdir.. Genetik sebeplerle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Retinitis Pigmentosa (RP) gözün retinasını etkileyen bir grup kalıtsal göz hastalığına verilen isimdir. Retina gözün arkasında ışığı algılayarak görüntüyü beyne ileten sinir tabakasıdır. Gözü aynen bir kamera gibi hayal ederseniz retinayı kameranın arkasındaki film gibi düşünebilirsiniz. Gözün önündeki lens ışığı retina üzerine odaklayarak görmemizi sağlar. Retinitis pigmentosa (RP) retinada görmeyi sağlayan fotoreseptör (koni ve çubuk şeklindeki) hücrelerinin bozulmasına neden olur. Hastalığın en belirgin semptomu fotoreseptör hücrelerin bozulup ölmesiyle ilerleyen görme kaybıdır. Çubuk şeklindeki hücreler retinanın dış perimeterinde yoğunlaşmış olup yan görüş açımızı algılamamızı sağlar. Bu hücreler aynı zamanda karanlık ya da az ışıklı ortamlarda görebilmemiz için de çok önemlidirler. Koni hücreler ise retinanın ortasında (macula) olup merkezi görüşü ve görüntümüzdeki değişik renkleri algılamamızı sağlar. Birlikte çubuk ve koni (fotoreseptör) hücreler ışığı beynimizin anlayabileceği 'sinyaller' e çevirirler... Çoğu retinitis pigmentosa vakası önce çubuk şeklindeki hücrelerin bozulmasıyla başlar. Bu hücreler karanlıkta veya az ışıklı ortamlarda görmemizi sağladığı için ilk önce onların bozulması hastalığın ilk semptomları arasında gece körlüğünün ortaya çıkmasına neden olur. Retinitis Pigmentosa hastalarında gözler karanlık veya az ışıklı ortamlara adapte olamaz. Genetik... Vücudumuzda 30000'e yakın gen bulunmaktadır.

Göz rengimiz ve boyumuz gibi kalıtsal her karakter ve vücut için gerekli her fonksiyon için bir çift gen bulunur. Genler önemli bilgileri talimatlar şeklinde içerirler. Her gen çiftinin bir kopyası anneden diğeri ise babadan gelir. Genetik hastalıklar bazen genlerin içerdiği bu talimatların silinmesi ya da bozulması sonucunda genin görevini yitirmesiyle ortaya çıkabilir. Şifreler hatalı olunca hücrelere iletilen talimatlar da hatalı olur. Genetik hastalıklar aile içinde bir nesilden diğerine bu 'hatalı' genlerin aktarılmasıyla kalıtsal hale gelebilirler. Retinal hücreler insan vücudunda en özel görevlere sahip hücreler arasında bulunmaktadır ve buna bağlı olarak görmemizde rol oynayan birden fazla önemli gen vardır. Bu genlerden herhangi birinde meydana gelen hata görme yeteneğimizi yitirmemize neden olabilir. Retinitis pigmentosanın bir nesilden diğerine (kalıtsal) geçişi aileden aileye farklı olabilir. Detaylı bir aile ağacının çizilmesi hastalığın hangi kalıtsal geçiş modeline uyduğunu belirlemek ve riskte olan aile bireylerine genetik danışmanlık aracılığı ile risk yüzdeliği verebilmek için önem
lidir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Nisan 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
retina için verici bulunduğunda nakil ile rp hastalığının tedavisi mümkün olmuyormu...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
millet bu akapunktur herkese yaramıyor. ve çok pahalı bu hastalara bu tedavi sürekli lazim
maddi derdinizin olmaması lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim de babam ayn ı dertten muzdarip bizde çok zor durumdayız yalnız duydum ki bursa da beyazıt diye bir doktor varmış ışığı görebiliyorsa bana yetiyor diyormuş hiç duydunuz mu böyle birini acaba Allah tan ümit kesilmez
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben alalaha çok şükür sağlıklı biririyim allah sizlerinde sağlığınıza kavuşmanızı dilerim .ben sizlere bir duyduğumu anlatmak istiyorum bir komşumuzda bu rahatsızlık vardı oda çok araştırdı ve ona söylenen siyah ama hiç bir yerinde beyaz kahve sarımtırak renk olmayan siyah köy tavuğunu alıp gözlerinizi kapalı sırt üstü yatar pozisyonda göz çukurlarınıza buğday doldurarak bu tavuğun bu buğdayları yemesini sağlayın ama tabibi biraz riskli tavuk gagasıyla yemleri yerken belli bir ritimde ve arayla yem yer ve buna dayanın bu işlem bittikten sonra tavuktan hak dileyin ve tavuğu kesip çiğerlerini sıcakken gözlerinizin üstüne koyun arkadaşlar bakın belki size ilkel gele bilir ama denemeden ne çıkar sonra bu hastalık gözdeki bazı kan damarlarının kuruması sonucu oluyo bu şekilde yapıp düzeldiğini söylediler ve arkadaşta şimdi siyah tavuk arıyo şimdiden şifalar diliyorum arkadaşlar denize düşen yüzme bilmiyorsa yılana da sarılır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnm bi arkadaş tavuk arası çok üzülüyo gerçektn çok üzülüym inş bi çaresi bulunur ama duyduğuma göre türkiyede yokmuş yokmuş sadece ispanyada warmş tedavisi allah sabır wersn
son555 - avatarı
son555
Ziyaretçi
21 Haziran 2010       Mesaj #20
son555 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ve rp li hastalara bende dahil geçiş olsun.Bu hastalığa iyi gelen bi meyve buldum ve etkisinide gerçekten hissedebiliyorum.Özellikle tavuk karası hastalarının önemli sorunu olan az ışıklı yerlerde ve karanlık yerlerde görememesi ve ışıktan karanlığa veya karanlıktan ışığa geçişlerde zorlanma olduğunu zaten biliyoruz.Bu meyve yi aldıktan sonra gerçekten gözümde iyileşme etkisinin olduğunu farkettim.Meyvenin adı GOJİ BERRY yani kurt üzümüdür.Mısır çarşısından temin edebilirsiniz.Tabi ki bu alternatif tıptır. %100 iiyileşme beklemeyin.Asıl tedavi bir kaç yıl içerisinde çıkacak olan kök hücre tedavisidir.