PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Tavuk karası hastalığının tedavisi var mıdır?
İlk...345 6
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir21:39, 14 Ekim 2011 
annem tavuk karası hastası göremio ama görmeyi çok istio bunun tedavisi varmı varsa lütfen bir yere yönlendirin
Cevap
Misafir15:38, 13 Ocak 2012 
Halk arasında “Tavuk Karası” diye bilinen Retinitis Pigmentosa hastaları üzerinde çalışmalar yapmaktadır.Tedaviden önce ve sonra yapılan testlere bakıldığında görmede kötü gidişin durduğu ve görmede iyileşme olduğu görülmektedir. Ayrıca gözün ön kısmındaki bozukluklarda da (kaygan görme,puslu görme vs.) biyoenerji destekli akupunktur yaparak iyileşmeler sağlanmaktadır
Cevap
Misafir03:18, 21 Ocak 2012 
Ya her forumda aynı kimisi akupuntur işe yarıyor diyor kimisi yaramıyor diyor. doktorun sitesinde bir sürü görme alanı testleri gösteriyor. Doktorlara soruyoru olmaz diyorlar. gerçekten tedavi gören işe yarayan varsa tlfonla ya da yüzyüze görüşsek. Gerçekten tarafsız ve net bir bilgi alabilsek ne iyi olacak..
Cevap
CeLebRindaL05:24, 21 Ocak 2012 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Ya her forumda aynı kimisi akupuntur işe yarıyor diyor kimisi yaramıyor diyor. doktorun sitesinde bir sürü görme alanı testleri gösteriyor. Doktorlara soruyoru olmaz diyorlar. gerçekten tedavi gören işe yarayan varsa tlfonla ya da yüzyüze görüşsek. Gerçekten tarafsız ve net bir bilgi alabilsek ne iyi olacak..
Günümüzde retinitis pigmentosanın standard bir

tedavisi yoktur. Ancak retinitis pigmentosayla birlikte

Kaynak: Tavuk karası hastalığının tedavisi var mıdır?
Cevap
Misafir02:20, 4 Mart 2012 
arkadaşlar öncelikle hepinize çok geçmiş olsun benim eşimde de hem tavuk karası hem stargart var biz 36 seanstır akapunktura gidiyoruz gayet güzel sonuçlar alıyoruz ilk 20 seans bittikten sonra görme alanı çektirdik ve aradaki farka inanamadık şuan 36'ıncı seanstayız eşim daha önce görmediği şeyleri görmeye başladığını söylüyor ve 20 seanstan sonra ara vermiştik 8-9 ay kadar gerileme olur mu diye düşünüyorduk ve gerileme olmadığınında farkına vardık 20 seansa 3000 dolar istiyorlar ama bence muhakka deneyin eminim sizde göreceksiniz faydasını
Cevap
woltka100108:40, 4 Mart 2012 
Bu hastalık kalıtımsal bir hastalıktır. Göz içerisindeki retinanın bozulması nedeniyle meydana gelir. İlk başlarda esas görmenin oluştuğu sarı noktanın etrafında bu durum meydana geldiği için hastalık fark edilmeyebilmektedir. Ancak zamanla hastalık ilerledikçe hasta, etrafındaki cisimleri görmemeye başlar. Örneğin trafik kazaları, yolda yürürken birilerine çarpma veya bardak kırma gibi durumlarla karşılaşılabilir.
ası hastalığının ilerleyen dönemlerinde kişi gece görmemeye başlar. Daha sonraki aşamada ise görme alanı darlaşmaya başlar. Kişi sadece ön tarafını görür, ancak etrafta simsiyah bir görüntü olur. Sanki bir tüneldeymiş gibi sadece ön taraftan gelen ışıklar görünür. Hastalığın son aşaması körlüğe kadar gitmektedir. Körlük aşaması kırk veya elli yaşlarıdır.
Tavuk karası genetik bir hastalıktır. Yani anne ve babadan kalıtım yoluyla geçer. Tavuk karası hastalığına sonradan yakalanılmaz. Ya doğuştan vardır ya da yoktur. Tavuk karası hastası olan bir kişinin dış görünümünden herhangi bir şey belli olmaz. Sadece hekimler tarafından kontrol edildikten sonra hastalık olup olmadığı söylenilebilir.
Tavuk karası tedavisi için günümüzde her ne kadar çalışmalar devam ediyor olsa da maalesef henüz tedavisi yoktur. Bir cerrahi operasyon ile de herhangi bir düzelme sağlanamamaktadır. Çünkü tüm retina tabası tahrip olmuştur ve bunun yerine koyulması mümkün değildir. Bazı doktorlar tarafından vitamin tavsiyeleri yapılıyor olsa da bunlar sadece hastalığın seyrini yavaşlatmak adına yapılan tavsiyelerdir.
Cevap
Misafir18:34, 25 Ağustos 2012 
boşverin akapunkturu falan tıbbi tedavisi yakında çıkacak merak etmeyin,Allahın izniyle
Cevap
Misafir15:38, 29 Ağustos 2012 
Gece körlüğü Katarak ameliyatı olursa tehlikesi Var mıdır?
Cevap
Misafir14:01, 30 Ocak 2013 
benim 15 yaşında kız krdşm tavuk karası denilen hastalık var çok çarediziz ne olrsunuz yardım edn bi çare bi tedavi ne olurda olsun hazarız 05318586472 05422795891
Cevap
zekiye zafer12:45, 26 Mayıs 2013 
Eşim tavuk karası hastası %40 görme oranı vitaminler ve güneş gözlüğü verildi şu anki anlattığıma göre durumu nedir ileride nasıl olacaktır akupunture tedavisi doğrumudur ilerlememesi için neler yapılmalıdır şu anda tedavisi varmıdır en kısa zamanda yardımcı olun lütfen bilginize teşekkür ederim saygılar.
Cevap
İlk...345 6
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Gülme hastalığının tedavisi var mı?
İltihaplı romatizma hastalığının tedavisi var mıdır?
Tavuk Karası (Retinitis Pigmentosa)
Düşük yapmak kalıtsal mıdır, tedavisi var mıdır?
Çocuğumun başı yaşına göre büyük, bu bir hastalık mıdır, tedavisi var mıdır?