Arama

Broşür ne demektir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Mayıs 2018 Gösterim: 109.031 Cevap: 5
oflu_61 - avatarı
oflu_61
Ziyaretçi
14 Nisan 2009       Mesaj #1
oflu_61 - avatarı
Ziyaretçi
Broşür nedir?
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Her türlü ürün tanıtımında hem kısa ürün bilgisi, hem iletişim bilgileri hem de çekici ekler barındırabilem; taşınması, dağıtılması, maliyeti ve cazibesi açısından ilk sıralarda bir reklam aracıdır.
Broşür çalışması, en çok başvurulan iletişim ve tanıtım materyalidir. Artık broşürü yapılmamış bir firma, bir ürün, bir hizmet veya bir etkinlik yok denecek kadar azdır.
Sponsorlu Bağlantılar

BAKINIZ
Broşür Nedir?
Nasıl broşür hazırlayabilirim? Broşür nasıl hazırlanır?
Son düzenleyen Safi; 24 Mayıs 2018 00:49
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Her türlü ürün tanıtımında hem kısa ürün bilgisi, hem iletişim bilgileri hem de çekici ekler barındırabilem; taşınması, dağıtılması, maliyeti ve cazibesi açısından ilk sıralarda bir reklam aracıdır.
Broşür çalışması, en çok başvurulan iletişim ve tanıtım materyalidir. Artık broşürü yapılmamış bir firma, bir ürün, bir hizmet veya bir etkinlik yok denecek kadar azdır.
Sponsorlu Bağlantılar

BAKINIZ
Broşür Nedir?
Nasıl broşür hazırlayabilirim? Broşür nasıl hazırlanır?
Son düzenleyen Safi; 24 Mayıs 2018 00:52
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan, sayfa sayısı az, küçük kitaplara broşür denir.
Broşürler, kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler hakkında genel bilgi içeren, ilginç ya da önemli özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı, bilgilendirici, tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir.
Broşürde mutlaka resim, grafik ya da şema, varsa ve gerekliyse detaylı adres bilgileri, kroki, müşteriye yönelik hazırlanmışsa çekici bazı çağrılar, geçerli tarih bilgileri, çarpıcı slogan tarzı yazılar bulunur. Uzun ve kitabi dille yazılan yazılar broşürde tercih edilmez.
Genelde arkalı önlü 4 sayfa kullanımı ve küçük ebatlar yaygındır. Örneğin A4 kağıdının ikiye katlanmış hali gibi. Kolay taşınmalı, çantaya ya da cebe sığabilmelidir. Kağıt cinsi olarak da az gramajlı parlak kağıtlar tercih edilir.
Broşürde; büyük veya büyüklü küçüklü ama okunabilir puntolar kullanılmalı ve hatırda kalıcı yazılar yer almalıdır.
Bir kenti ya da ülkeyi tanıtan broşürler veya kalıcı olup saklanması istenen broşürler ise kalın kağıt ya da ince kartondan yapılır, katlanan ya da kitapcık gibi ama mutlaka çok sayfalı olur.
Sen+Ben - avatarı
Sen+Ben
Ziyaretçi
21 Kasım 2011       Mesaj #4
Sen+Ben - avatarı
Ziyaretçi
1) Her türlü bilginin kısaca bir kağıtta açıklanması.
2) Bir ürünü çekici yapmak.
3) Herhangi bir yerin telefonu adresinin yazılı olduğu.
4) Sorunuzu kısaltadan cevabını veren.
5)Aynı soruyu içeren konuların mesajları en eski konuya taşınmaktır.
Son düzenleyen Safi; 24 Mayıs 2018 00:52
bekirr - avatarı
bekirr
VIP VIP Üye
17 Mayıs 2012       Mesaj #5
bekirr - avatarı
VIP VIP Üye
Broşür Hakkında?
Tanıtım araçlarının en somut, en canlı ve en özel materyali broşürlerdir. Bir firmanın, bir ürünün veya bir etkinliğin broşürü istenildiği kadar bilgiyi ve etkiyi hedef kitleye ulaştırmak için oldukça önemli bir araçtır.

Broşürün çok kolay uygulanabilecek bir araç olması çeşitliliği de artırmaktadır. Bugün broşür tasarımlarındaki çeşitlilik; gerek ebatlarında, gerek malzemesinde, gerekse baskı adedinde diğer tanıtım materyallerine göre oldukça fazladır. Bu çeşitlilik broşürün ne için kullanıldığına bağlı olarak belirlenmektedir. Çok alışıldık bazı form, kâğıt ve baskı kullanıldığı gibi bazen broşür bir ürünün şekli ve malzemesi ile de üretilebilmektedir. Örneğin bir kumaş firmasına, kumaşa veya kumaş desenli bir kâğıda basılmış bir broşür yapılabildiği gibi bir gitar festivaline gitar şeklinde kesilmiş çok sayfalı bir broşür de hazırlanabilir. Dağıtım yollarının çeşitliliğine örnek olarak insört tasarımları da gösterilebilir.

Tüm bu çeşitlilik maliyeti de etkilediğinden yapılacak çalışmanın amaca uygunluğu çok titizlikle düşünülmelidir.

Bütün olarak değerlendirildiğinde broşür ve katalog tasarımları en başından itibaren şu kriterler düşünülerek hazırlanmalıdır:
  • Ne için yapılacağı,
  • Kimler için yapılacağı,
  • Ne anlatılmak istendiği,
  • Nasıl anlatılmak istendiği,
  • Ne kadar bütçe ayrıldığı,
  • Hedef kitleye nasıl ulaştırılmak istendiği.
Her türlü ürün tanıtımında hem kısa ürün bilgisi, hem iletişim bilgileri hem de çekici ekler barındırabilen; taşınması, dağıtılması, maliyeti ve cazibesi açısından ilk sıralarda bir reklam aracıdır.
Son düzenleyen Safi; 24 Mayıs 2018 00:53
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2012       Mesaj #6
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Broşür,şirketlerin ya da firmaların başvurduğu iletişim ve tanıtma amacıyla kullanılan materyaldir.Bir ürünü,faaliyeti ya da işyerini tanıtmak amacıyla broşür dağıtılarak hedef kitleye istenilen bilgi ulaştırılır.
Broşürler çeşitli boyutlarda tasarlanabilir.Genellikle A4 ebatındadır.Broşürler belirli kriterlere göre basılır ve hedef kitleye dağıtılarak ulaştırılır.
Son düzenleyen Safi; 24 Mayıs 2018 00:53